Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: szczepionki przeciwko wirusowi Moderna i Pfizer Corona są powiązane z łagodnym zapaleniem serca, ale korzyści wciąż przewyższają ryzyko | wiadomości ze świata

Przeszczepy Pfizer/BioNTech i Moderna zostały powiązane z przypadkami łagodnego zapalenia serca – ale według europejskich i brytyjskich agencji zdrowia korzyści nadal przewyższają ryzyko.

U niewielkiej liczby osób, które otrzymały szczepionki, zaobserwowano zapalenie mięśnia sercowego – zapalenie mięśnia sercowego – i zapalenie osierdzia – zapalenie wyściółki otaczającej serce.

Zarówno Europejska Agencja Leków (EMA), jak i brytyjska Agencja Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) twierdzą, że młodsi mężczyźni są bardziej narażeni na komplikacje, zwłaszcza po drugim zastrzyku.

Bieżące aktualizacje COVID z Wielkiej Brytanii i całego świata

obrazek:
Udar Moderny został również powiązany z infekcjami. Zdjęcie: AP

Zarówno EMA, jak i MHRA zalecają, aby pracownicy służby zdrowia i społeczeństwo byli świadomi objawów zapalenia serca u osób, które otrzymały obie szczepionki.

Obejmuje to ból w klatce piersiowej, duszność, kołatanie serca i nieregularne bicie serca.

Ministerstwo powiedziało, że każdy z tymi objawami, który został zaszczepiony, powinien szukać „natychmiastowej opieki medycznej”.

Jednak większość przypadków była „łagodna”, a osoby zgłaszające objawy zwykle wracały do ​​zdrowia po fizjoterapii i odpoczynku.

Pfizer A nowoczesny Stemple to szczepionki mRNA, które działają poprzez trenowanie twojego ciała, aby rozpoznać i zniszczyć określoną część ciała Korona wirus Nazywa się to białkiem kolczastym, musisz trafić w prawdziwe.

MHRA twierdzi, że otrzymała 102 zgłoszenia stanu zapalnego po dawkach szczepionki Pfizer i siedem przypadków po podaniu szczepionki Moderna.

W Wielkiej Brytanii podano prawie 18 milionów pierwszych dawek i 11 milionów drugich dawek preparatu Pfizer, podczas gdy podano około 880 000 pierwszych dawek preparatu Moderna.

EMA twierdzi, że po podaniu łącznie 177 milionów dawek Pfizera zgłoszono 283 przypadki zapalenia.

Po 20 milionach dawek Moderny zgłoszono 38 przypadków zapalenia.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Dane dotyczące COVID przeanalizowane przed 19 lipca

READ  Chiny mogą wykorzystać istniejącą rakietę do przyspieszenia planów misji załogowej na Księżyc do 2030 r

Podczas gdy w pięciu europejskich przypadkach ktoś umarł, EMA twierdzi, że wszystkie dotyczyły osób starszych lub osób z innymi schorzeniami.

Najczęstsze przypadki występują u mężczyzn w wieku poniżej 40 lat iw ciągu 10 dni od podania drugiej dawki.

Większość z nich szybko wyzdrowiała dzięki naturalnym metodom leczenia zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia, a także odpoczynku.

EMA aktualizuje również listę zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia jako skutków ubocznych zastrzyków.

MHRA powiedział: „The COVID-19 Szczepionki pozostają wysoce skuteczne w ochronie ludzi przed COVID-19 i już uratowały tysiące istnień ludzkich.

„Zdarzenia te są niezwykle rzadkie i zwykle mają łagodny przebieg, gdy się pojawią.

„Nasza rada jest taka, że ​​korzyści ze szczepienia przewyższają ryzyko dla większości ludzi.

„Nadal bardzo ważne jest, aby ludzie ubiegali się o pierwsze i drugie szczepienie, gdy zostaną o to poproszeni, chyba że zalecono inaczej”.

Nie znaleziono związku przyczynowego między wstrzyknięciami AstraZeneca lub Johnson & Johnson a zapaleniem serca.