Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: Siedemnaście krajów europejskich bije ponury rekord dla Covid-19, gdy Omicron rozpoczyna nowy rok

Globalizm

2 stycznia 2022 W ciągu ostatnich dwóch dni pojawiło się 105 nowych przypadków społeczności Covid-19.

Europa osiągnęła ponury nowy kamień milowy, ponieważ szczep Omicron Covid-19 prowadzi przypadki do rekordowych poziomów na całym kontynencie.

Aby rozpocząć nowy rok z jękiem, w ciągu ostatniego tygodnia w 52 krajach i regionach Europy wykryto ponad 4,9 miliona przypadków koronawirusa.

To najgorszy tydzień, z jakim spotkał się ten obszar.

Z tych 52 krajów 17 pobiło nowe rekordy w większości przypadków w okresie siedmiu dni.

W najbardziej ekstremalnych przykładach aktualna tygodniowa liczba przypadków we Francji wynosi ponad milion przypadków — 10 procent wszystkich odnotowanych kiedykolwiek przypadków. A jej służba zdrowia powiedziała w zeszłym tygodniu, że ponad jedna na 100 osób w regionie paryskim uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

W Anglii władze ds. zdrowia szacują, że najwyższy odsetek w najbardziej dotkniętych obszarach spowodował, że jedna na 25 osób zachorowała na wirusa Covid-19.

Pochodzi z analizy przeprowadzonej przez Agence France-Presse, która wykazała, że ​​w Nowy Rok (czasu lokalnego) Europa przekroczyła 100 milionów przypadków Covid-19 od czasu pojawienia się wirusa dwa lata temu.

Od czasu pierwszego wykrycia choroby w Wuhan w grudniu 2019 r. oficjalnie zarejestrowano 289 milionów przypadków koronawirusa, co oznacza, że ​​przypadki w Europie stanowią ponad jedną trzecią tej liczby.

Jednak wskaźniki hospitalizacji w regionie nieznacznie spadły w ciągu ostatniego tygodnia.

Długie kolejki witają Paryżan, którzy ustawiają się w kolejce na test na Covid-19 w Nowy Rok w aptece na Place de la Republique 1 stycznia 2022 r. w Paryżu we Francji.  Zdjęcia/Getty Images
Długie kolejki witają Paryżan, którzy ustawiają się w kolejce na test na Covid-19 w Nowy Rok w aptece na Place de la Republique 1 stycznia 2022 r. w Paryżu we Francji. Zdjęcia/Getty Images

Zgony w Europie spadły o 7 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, do średniej siedmiodniowej wynoszącej 3413 zgonów.

To więcej niż całkowita liczba ofiar śmiertelnych w Australii od marca 2020 r., Kiedy wirus pojawił się po raz pierwszy – nieco ponad 2200 zgonów.

Chociaż obecna liczba ofiar śmiertelnych w Europie jest wysoka, nie jest ona tak straszna jak w zeszłym roku, kiedy średnia dzienna liczba ofiar śmiertelnych wynosiła 5735.

READ  Covid-19: Naukowcy ścigają się, aby zbadać warianty w Indiach, gdy liczba przypadków eksploduje

Jeśli chodzi o ponure zabytki, Europa na tym się nie skończyła.

A francuska agencja informacyjna poinformowała, że ​​„kraje, które odnotowały najwyższy wskaźnik infekcji na 100 000 ludzi na świecie, znajdowały się w Europie”.

Najgorzej wypadła Dania z wynikiem 2045, następnie Cypr z 1969 i Irlandia w 1964.

Jednak Europa nie wypadła najgorzej pod względem samej liczby zgonów.

W chwili pisania tego tekstu, według Our World in Data, na całym świecie było prawie 5,4 miliona zgonów z powodu Covid-19, które można przypisać przyczynie.

Stany Zjednoczone plasują się najgorzej pod względem całkowitej liczby zgonów, z 824 000 osób umierających z powodu wirusa Covid-19, a następnie Brazylia z 619 000 i Indie z 481 000.

Na czwartym miejscu znalazła się Rosja z 303 tys., a następnie Wielka Brytania ze 149 tys. zgonów.

Wraz ze wzrostem liczby przypadków niektóre kraje europejskie powróciły do ​​blokad w okresie świątecznym i noworocznym – ale inne pozostały nieugięte, że blokady nie są konieczne.

W Europie Holandia spędziła okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku w zamknięciu, zamykając wszystkie niepotrzebne sklepy, bary i restauracje.

Szkocja, Walia i Irlandia Północna nałożyły nowe ograniczenia na wielkość spotkań towarzyskich w obiektach gościnnych.

Koronawirus choroba

Jednak Anglia i Francja wykluczyły blokady pomimo oszałamiającej liczby ich spraw.

W ciągu ostatnich 24 godzin Francja miała 219.126 przypadków, podczas gdy Anglia miała 162.572 przypadków Covid-19.