Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: Pierwsza ekspozycja społeczności na Omicron potwierdzona w Nowej Zelandii, mówi DJ Dimension

Według Ministerstwa Zdrowia w społeczności pojawiło się dziś 46 nowych przypadków COVID-19. Wideo / NZ Herald

Uważa się, że osobą, która wzbudziła pierwsze obawy nowozelandzkiej społeczności Omicron, był międzynarodowy DJ, który miał wystąpić na popularnym nowozelandzkim Summer Music Festival.

Rzeczy donoszą o wysoce zaraźliwym wariancie Covid-19 jako brytyjski artysta elektroniczny DJ Dimension – znany również jako Robert Etheridge – który miał zagrać główną rolę w Rhythm & Alps w pobliżu Wanaki, zanim nagle wycofał się na krótko przed swoją nominacją. Etapem.

Zanim wyruszył na południe, spędził kilka godzin w społeczności w drugi dzień świąt – odwiedzając wiele hotspotów w Auckland, w tym klub nocny, bar, restauracje i sklep jubilerski.

Odwiedzająca go artystka opublikowała zdjęcie, które zrobiła w Boże Narodzenie na plaży w Auckland z dwoma psami. Świąteczne zdjęcie, które zostało usunięte z mediów społecznościowych, zostało prawdopodobnie zrobione dziewiątego dnia samoizolacji.

Publikacja przesyła świąteczne pozdrowienia z Nowej Zelandii i podziękowania za wspaniały rok, w którym jego album dotarł na szczyty brytyjskich list przebojów tanecznych.

Niedawny przyjazd z Wielkiej Brytanii jest pierwszą osobą w Nowej Zelandii z omicronem aktywnym w społeczności.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził dziś wieczorem, że pacjent nie czekał na negatywny wynik badania przed opuszczeniem miejsca, w którym się izoluje.

Dimension DJ - aka Robert Etheridge.  Zdjęcie / przez Instagram
Dimension DJ – aka Robert Etheridge. Zdjęcie / przez Instagram

Rzecznik rządu powiedział w tym momencie, że nie ma planów zmiany przejścia Auckland na Orange w ramach zabezpieczenia.

Minister reagowania na Covid-19, Chris Hepkins, przemówi do mediów jutro o godzinie 11:00.

To nie jest wiadomość, której ktokolwiek by chciał, powiedział profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Auckland Seoksi Wells.

„Osoba była na zewnątrz w czasie, gdy test był pozytywny, więc istnieje możliwość, że może być zaraźliwy. Oczywiście wiemy, że ten wariant jest niesamowicie zaraźliwy, więc myślę, że musimy przygotować się na najgorsze” – powiedziała The Herald .

„Obawiam się, że nadchodzi Nowy Rok. Jeśli ludzie mają się dobrze w jakikolwiek sposób, muszą zostać w domu i poddać się testom. Tak naprawdę nie chcemy, aby Sylwester był ogromnym, powszechnym wydarzeniem i to ma być krytyczne, a następnie trudne do kontrolowania. przypadki”.

READ  Covid 19: Nowe badania pokazują, dlaczego alternatywny Omicron jest mniej dotkliwy

Narażenie społeczności zostało ogłoszone zaledwie kilka godzin po wykryciu 17 przypadków Omicron na granicy w środę – najwyższy dzienny wzrost od czasu przybycia zastępcy do Nowej Zelandii 16 grudnia.

Eksperci stwierdzili, że łącznie 71 przypadków Omicron na granicy odzwierciedla rozprzestrzenianie się przypadków w krajach takich jak Australia i Stany Zjednoczone.

Sprawa Omicron była aktywna w Auckland CBD przez ponad 12 godzin podczas wizyty liczba instytucji Od popołudnia 26 grudnia do wczesnych godzin 27 grudnia, także w rejonie Business Bay.

Departament Zdrowia powiedział, że imprezowicze, którzy byli w klubie nocnym Impala na Shortland Street od 23:00 26 grudnia do 3 nad ranem 27 grudnia, są uważani za bliski kontakt i powinni izolować się przez siedem do 10 dni.

W ciągu dwóch dni sprawa odwiedziła również chińską restaurację Sunny Town, Partridge Jewelers na Queen St, Ahi Restaurant i Soul Bar.

Osoby znajdujące się w tych interesujących miejscach są uważane za kontakty nieformalne i zaleca się monitorowanie objawów przez następne 14 dni.

Klub nocny Impala na Shortland St odwiedziła osoba z wariantem Omicron.  Zdjęcie/ Alex Robertson
Klub nocny Impala na Shortland St odwiedziła osoba z wariantem Omicron. Zdjęcie/ Alex Robertson

Zarażona osoba przybyła z Wielkiej Brytanii przez Doha 16 grudnia i zwróciła trzy negatywne testy podczas swojej siedmiodniowej zorganizowanej izolacji w ośrodku w Auckland.

Wrócili z pozytywnym wynikiem dziewiątego dnia okresu samoizolacji, który został potwierdzony 27 grudnia, i „natychmiast” zostali przeniesieni do placówki MIQ w Auckland tego samego dnia, podał departament.

„W tym momencie przeprowadzono sekwencjonowanie całego genomu i potwierdzono wariant Omicron”.

Epidemiolog, profesor Michael Baker, powiedział, że ludzie rzadko mają pozytywny wynik testu w dniu 9 i zasugerował, że może dojść do transmisji w ośrodku MIQ.

„Innym możliwym wyjaśnieniem może być to, że był to stan historyczny i nie jest już zaraźliwy, co oczywiście byłoby dobrą wiadomością”.

Baker powiedział, że obecnie dwa priorytety to śledzenie kontaktów w celu kontrolowania epidemii i zrozumienie, co się stało, aby upewnić się, że to się nie powtórzy.

Ministerstwo powiedziało, że osoba ta została w pełni zaszczepiona szczepionką RNA.

Wśród odwiedzonych miejsc znalazł się klub nocny Impala, na zdjęciu.  Załączone zdjęcie
Wśród odwiedzonych miejsc znalazł się klub nocny Impala, na zdjęciu. Załączone zdjęcie

Jak dotąd nie zidentyfikowano dalszych infekcji Covid-19 z lotu osoby, a trwają badania dotyczące źródła infekcji.

Zidentyfikowano szereg bliskich kontaktów, ale te testowane wykazały negatywne wyniki.

READ  Super sprytny hack matek z Queensland, aby ożywić starożytne warzywa, stał się wirusowy

W środowe popołudnie organizatorzy Rhythm & Alps ogłosili, że DJ Dimension wycofał się z festiwalu. Miał wystąpić na festiwalu w Cardrona Valley w sylwestra.

DJ nie jest obcy procesowi MIQ w Nowej Zelandii, występując w tym kraju na początku tego roku.

DJ Friction, który miał również zagrać w Rhythm & Alps, wycofał się kilka minut później, publikując w mediach społecznościowych, że jest „blisko możliwego przypadku Covida” i otrzymał polecenie odizolowania, mimo że został odesłany na negatywny test.

DJ Friction opublikował wiadomość w mediach społecznościowych.  Załączone zdjęcie
DJ Friction opublikował wiadomość w mediach społecznościowych. Załączone zdjęcie

Kilka godzin później nowozelandzki duet Lee Mtvs również ogłosił, że nie wystąpi na festiwalu.

„Byliśmy w bliskim kontakcie z nowym przypadkiem wariantu Omicron i nie zabraknie nam… ponieważ musimy izolować przez następne siedem dni” – napisali w poście na Facebooku.

„Traktujemy tę sytuację bardzo poważnie i zachowujemy ostrożność” – powiedział minister.

„Nie sądzimy jednak, aby dana osoba była wysoce zakaźna w czasie powyższych zdarzeń narażenia.

„Zachęcamy wszystkich mieszkańców Auckland do regularnego sprawdzania interesujących miejsc i postępowania zgodnie z udzielonymi poradami”.

Departament poprosił Aucklanders, którzy nie wykazywali objawów i nie przebywali w znaczącym miejscu, o pozostawienie bezpłatnych zasobów testowych dla tych, którzy ich potrzebują.

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że nie zidentyfikowano żadnych zdarzeń związanych z narażeniem na podstawie ruchów osoby między MIQ a zakwaterowaniem, w którym przebywała podczas zakończenia okresu izolacji.

odpowiedź rządu

Zaledwie osiem dni wcześniej Hipkins ogłosił zestaw zmian, które mają uniemożliwić Omicronowi wejście do społeczności.

Obejmowało to wydłużenie czasu spędzonego w zarządzanej izolacji dla osób powracających z zagranicy z siedmiu do 10 dni.

Do niedawna osoby powracające mogły opuścić MIQ po siedmiu dniach i izolować się w domu przez kolejne trzy dni.

„Zwrócenie tych ostatnich trzech dni do MIQ zmniejsza ryzyko przedostania się wirusa do społeczności” – powiedział.

„Ponieważ ponad 70 krajów na całym świecie zgłasza przypadki Omicron i jego wysoką transmisję, naszym planem jest jak największe przygotowanie się poprzez przyspieszenie wzmocnień i wzmocnienie naszych granic, aby jak najdłużej trzymać Omicron poza społecznością”.

Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins.  Zdjęcia: Mark Mitchell
Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins. Zdjęcia: Mark Mitchell

Tymczasem ministerstwo powiedziało, że robi „wszystko, co możliwe”, aby przygotować się do Omicron.

READ  Powodzie w Europie: liczba ofiar śmiertelnych przekracza 110, a akcje ratunkowe są kontynuowane

„Obejmowało to wykonanie sekwencjonowania całego genomu na każdej próbce PCR pobranej z przypadków Covid-19 wykrytych podczas międzynarodowych przybyszów.

„Nasze wydanie szczepionki pozostaje naszą główną obroną przed wszystkimi rodzajami Covid-19, w tym Omicronem”.

Od 5 stycznia ludzie będą musieli odczekać tylko cztery miesiące – zamiast sześciu – od ostatniej dawki i będą mogli uzyskać dawkę przypominającą, wchodząc do kliniki.

Omicron na granicy

Obecnie na granicy z Nową Zelandią jest 71 przypadków omikronów, po 17 przypadkach zgłoszonych w środę.

Departament zdrowia powiedział, że proces sekwencjonowania genomu może zająć dzień lub dwa, więc nie wszystkie nowe przypadki Omicron odkryte w środę dotarły z dnia na dzień.

„Przypadki Omicron zgłaszane codziennie nie są tym samym, co przypadki zgłaszane jako nowe przypadki na granicy” – powiedział rzecznik.

„Przypadki Omicron ogłaszane każdego dnia to najnowsze wyniki w próbkach testowych, na których ESR przeprowadził sekwencjonowanie całego genomu”.

Oczekuje się wzrostu, ale może to doprowadzić do przytłaczania MIQ w zależności od tego, ile przypadków Omicron wymaga opieki szpitalnej, powiedział profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Auckland Seoksi Wells.

Powiedziała, że ​​wzrost ten był odzwierciedleniem epidemii Omicron, która nękała kraje takie jak USA, Wielka Brytania i Australia w Boże Narodzenie.

Koronawirus choroba

Kilku zainfekowanych osób powracających z tych krajów – a także z Indii i Kataru – przybyło między 20 a 26 grudnia.

Przypadki koronawirusa eksplodowały w środę w Australii, co skłoniło premiera Scotta Morrisona do zaplanowania nadzwyczajnego posiedzenia Gabinetu Narodowego.

Liczba nowych infekcji w Sydney i niektórych częściach stanu Nowa Południowa Walia wzrosła do ponad 11 000, podczas gdy Victoria odnotowała również rekordową liczbę 3700 przypadków.

W Wielkiej Brytanii 28 grudnia zgłoszono łącznie 177 201 przypadków.

„Niestety, liczba przypadków wciąż rośnie w wielu miejscach” – powiedział Wiles – „W wielu krajach liczba ta podwaja się co kilka dni”.

Epidemiolog Michael Baker powiedział, że jeśli przypadki omikronów są wyjątkowo wysokie, rząd może być zmuszony do podjęcia działań w celu uniknięcia „nasycenia” MIQ.

Subskrybuj Premium