Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sacha Lord and Hugh Osmond have argued that indoor hospitality is being discriminated against

COVID-19: Boris Johnson pod rosnącą presją, aby umożliwić w pełni uodporniony bliski kontakt na zwolnienie z izolacji | wiadomości o polityce

Boris Johnson stoi w obliczu rosnącej presji, aby umożliwić w pełni zaszczepionym osobom, które zostały zidentyfikowane jako mające bliski kontakt z przypadkami koronawirusa, zwolnienie z izolacji.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan dołącza do liderów biznesu, apeluje o więcej Pracownicy Aby umożliwić mu pominięcie kwarantanny, jeśli zostanie powiadomiony przez NHS COVID-19 Aplikacja zapobiegająca kryzysowi zatrudnienia podczas tzw. „pandemii”.

W liście do premiera burmistrz i organizacje branżowe, w tym British Hospitality, Londyńska Izba Handlowo-Przemysłowa oraz londyński oddział Federacji Małych Przedsiębiorstw, stwierdzili, że istnieje „pilna potrzeba zdefiniowania bardziej rozważnego podejścia” do zasady dotyczące samoizolacja.

zdjęcie:
Burmistrz Londynu Sadiq Khan wezwał premiera do określenia „bardziej rozważnego podejścia” do samoizolacji

ostrzegałem, że program pogarszać Braki kadrowe w pubach, barach i restauracjach.

Rząd ogłosił, że stopniowe podejście do testów wkrótce spowoduje zwolnienie niektórych „ważnych pracowników” z kwarantanny, o ile będą korzystać z codziennych testów przepływu bocznego, a wyniki będą negatywne.

Ale burmistrz i liderzy biznesu powiedzieli, że zamiast tego należy stosować codzienne testy PCR.

Zauważyli, że „miesiące letnie mają kluczowe znaczenie dla odbudowy wielu firm, a ich zdolność do odbudowy nie powinna być zagrożona”.

„Dlatego wzywamy Państwa do przeprowadzenia niezbędnych testów, aby umożliwić osobom, które były szczepione dwukrotnie przez ponad dwa tygodnie i znajdowały się pod presją aplikacji NHS COVID, natychmiastowy powrót do pracy po negatywnym teście PCR. konieczności samoizolacji”.

Premier spotyka się również z apelami ze strony starszych członków jego tylnej rady o zmianę reżimu.

Konserwatywny poseł i przewodniczący Komisji Specjalnej ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Jeremy Hunt ostrzegł rząd, że jeśli nic nie zostanie zrobione, grozi mu „utrata społecznej akceptacji” dla planu samoizolacji.

Boris Johnson
zdjęcie:
Boris Johnson jest izolowany w warcabach po tym, jak został ostrzeżony, że był w bliskim kontakcie z Sajidem Javidem, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Jego kolega konserwatywny Greg Clark, były sekretarz ds. biznesu, który obecnie przewodniczy komisji ds. nauki i technologii Izby Gmin, zasugerował, że zwolnienie z samoizolacji powinno być oferowane wszystkim, którzy zostali natychmiast zaszczepieni.

READ  Polska inflacja spadła w czerwcu | Muzyka pop

Dzieje się tak, gdy szefowie barów i restauracji ostrzegają przed „letnim zamknięciem miejsca”, chyba że pracownicy hotelarstwa zostaną zwolnieni z zasad kwarantanny, ponieważ liczba przypadków nadal rośnie.

Kate Nichols, dyrektor ds. gościnności w UKH Hospitality, powiedziała: „Mamy teraz przed sobą lato, kiedy obiekty są zamykane, a usługi są ograniczone, kiedy powinniśmy być w szczytowej sezonowości.

„Sektor zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić doskonałą obsługę, ale będzie to z jedną ręką związaną za naszymi plecami”.

Richard Harrow, dyrektor naczelny Brytyjskiego Stowarzyszenia Żywności Mrożonej, powiedział: “Pokazuje to, że ponownie rząd nie rozumie, jak ściśle powiązany jest łańcuch dostaw żywności. Tylko otwarta część może ogólnie rozwiązać problem. Oprócz tego, kto wchodzi, a kto wychodzi, kto decyduje i jak decyduje?

„Zamieszanie nadal się rozprzestrzenia i do poniedziałku nie powiedziano mi o żadnej liście. To gorzej niż bezużyteczne”.

Richard Walker, dyrektor zarządzający Islandii, powiedział, że był „bardzo rozczarowany, że pracownicy supermarketów zostali usunięci z listy”.

Tymczasem rozkłady jazdy pociągów w całej Anglii są zmniejszane, aby poradzić sobie z odwołaniami w ostatniej chwili z powodu izolacji personelu.

Transport for London ostrzegł, że linie zostaną zamknięte i odwołane w ten weekend, z ponad 300 pracownikami odizolowanymi, podczas gdy Timeslink, Southern i Avanti West Coast znalazły się wśród tych, które zmniejszyły usługi od poniedziałku.

Ponad 600 000 osób zostało ostrzeżonych za pośrednictwem aplikacji w tygodniu kończącym się 14 lipca.

Najnowsze informacje z Urzędu Statystyk Narodowych wykazały, że około jedna na 75 osób w Anglii jest obecnie zarażona wirusem.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Quarting: Rząd jest „bardzo zaniepokojony” „wybuchem epidemii”

Minister Biznesu Kwasi Kwarting Przyznał, że rząd był „bardzo zaniepokojony” liczbą osób pod presją wdrożenia NHS.

READ  Płacenie podatku franczyzowego za „e-sabong”

Rząd poinformował, że od 16 sierpnia wszyscy, którzy byli dwukrotnie zaszczepieni, będą zwolnieni z samoizolacji, jeśli zostaną zidentyfikowani jako bliski kontakt.

Jeremy Hunt wezwał do podjęcia działań w sprawie standardów masek do noszenia w sklepach i środkach transportu publicznego.  Zdjęcie: Parlament Wielkiej Brytanii / Jessica Taylor
zdjęcie:
Jeremy Hunt mówi, że rząd stoi w obliczu „utraty społecznej aprobaty” dla systemu izolacji, jeśli nie zadziała

Minister środowiska George Eustice powiedział Sky News, że data „na razie nie zostanie podana”.

Sam premier znajduje się obecnie w samoizolacji w Checkers, ponieważ został zidentyfikowany jako bliski kontakt z nowo mianowanym ministrem zdrowia Sajidem Javidem, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Kanclerz Rishi Sunak został zidentyfikowany jako kolejny kontakt z panem Javidem – a lider Partii Pracy Sir Keir Starmer również został zmuszony do izolacji w środę po tym, jak jeden z jego synów uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Rząd opublikował w czwartek wieczorem Lista 16 sektorów Pracownicy prasy podwójnej są uprawnieni do uniknięcia segregacji, jeśli przechodzą codzienny test przepływu bocznego i wynik testu jest negatywny.

Obejmowały one energię, cywilną energię jądrową, infrastrukturę cyfrową, produkcję i dostawę żywności, odpady, wodę, leki weterynaryjne, podstawowe chemikalia, podstawowy transport, farmaceutyki, urządzenia medyczne, kliniczne materiały eksploatacyjne, służby ratownicze, kontrolę graniczną, podstawowe produkty obronne i rząd lokalny. .

Oczekuje się, że plan obejmie również około 10 000 pracowników sektora spożywczego.

W piątek Ministerstwo Środowiska, Żywności i Spraw Wsi rozszerzyło tę kwestię, przedstawiając sytuacje, w których zwolnienia miałyby zastosowanie „biorąc pod uwagę wszystkie inne opcje łagodzące, które zostały wyczerpane”.

Pracownicy żywności przestali pracować pod presją
zdjęcie:
Wśród tych, którzy mogliby zostać zwolnieni z izolacji jest blisko 10 tys. pracowników sektora spożywczego

Role obejmują inżynierów utrzymania produkcji, wyspecjalizowanych kierowców ciężarówek, urzędowych lekarzy weterynarii, personel ochrony środowiska, operatorów składowisk odpadów, inżynierów wodnych, personel laboratoryjny niezbędny do uwalniania partii leków oraz personel Agencji Ochrony Środowiska zarządzający krytycznymi aktywami przeciwpowodziowymi.

READ  Naukowcy ostrzegają, że Boris Johnson będzie postępował zgodnie z polityką Covid dotyczącą masowych infekcji „niebezpieczeństwem dla świata”

Osoby pracujące w powyższych rolach będą mogły odejść COVID-19 Izolacja, aby podróżować do pracy i wykonywać swoją pracę po negatywnym codziennym teście, ale muszą zostać w domu, w przeciwnym razie, jeśli uzyskają pozytywny wynik, udają się bezpośrednio na kwarantannę.

Będzie mieć zastosowanie tylko do pracowników, którzy zostali w pełni zaszczepieni – i 14 dni po drugim szczepieniu na koronawirusa.