Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: Australia pogrążona w chaosie: Trzeci nowy przypadek społeczności odnotowany w Queensland

Naukowiec

Minister ds. reakcji Covid, Chris Hepkins, powiedział, że zasady poziomu alertu 2 zostaną przedłużone o 48 godzin w Wellington.

Queensland Health zgłosiło kolejny przypadek Covid-19 w społeczności w niedzielę wieczorem, trzeci przypadek społeczności w stanie w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitwa w Australii z Covid pogorszyła się dramatycznie w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ kilka stanów i terytoriów reaguje na nowe przypadki Covid-19 i rozszerza kontakty.

Terytorium Północne, Australia Zachodnia i Queensland dołączyły do ​​Nowej Południowej Walii we wdrażaniu ograniczeń, ponieważ władze zdrowotne walczą ze wzrostem liczby przypadków Covid.

„Dzisiejszego popołudnia Queensland Health zidentyfikował kolejny przypadek Covid-19 w społeczności” – powiedział departament w oświadczeniu.

„Sprawa dotyczy górnika, który wrócił z pracy na Terytorium Północnym i przez lotnisko Brisbane w piątek wieczorem i udał się na Sunshine Coast.

„Górnik był zaraźliwy w społeczności przez około jeden dzień.

„Sprawa znajduje się na szczycie dwóch przypadków nabytych przez społeczność, które zostały zidentyfikowane dziś rano i zostaną uwzględnione w numerach spraw jutro”.

Nowe przypadki powiązane z zainfekowanym górnikiem na Terytorium Północnym Wywołał nagłe 48-godzinne zamknięcie w Darwin, Palmerston i Lichfield, gdzie mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy tylko z pięciu powodów: w celu skorzystania z pomocy medycznej, zakupu niezbędnych towarów i usług, niezbędnej pracy, ćwiczeń przez godzinę lub opieki.

W Australii Zachodniej podróżnik z Sydney również uzyskał pozytywny wynik testu na to, co według władz jest wariantem delta. W rezultacie stan ponownie wprowadził nowe ograniczenia w regionach Perth i Peel.

Tymczasem Nowa Południowa Walia odnotowała 30 kolejnych przypadków, a całkowita liczba infekcji w stanie wynosi obecnie 102. Mimo to premier Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​w nadchodzących dniach prawdopodobnie pojawią się większe dzienne liczby.

„Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku dni liczba przypadków prawdopodobnie wzrośnie ponad to, co widzieliśmy dzisiaj” – powiedziała.

READ  Przypadki wirusa Everest Covid wspinają się do bazy, Nepal widzi falę Indian

„Widzimy, że ludzie, którzy żyją w odosobnieniu, niestety wysłali już do wszystkich swoich znajomych w domu”.

Gdzie indziej pasażerowie na Pięć różnych wycieczek Trzy stany zostały zmuszone do izolacji po tym, jak członek personelu pokładowego w Virgin Australia uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 w sobotnią noc.

„Członek załogi jest teraz w izolacji, a Virgin Australia szybko komunikuje się ze wszystkimi członkami zespołu, którzy są w bliskim kontakcie” – powiedział Virgin w dzisiejszym oświadczeniu.

„Virgin Australia prosi członków załogi o zaprzestanie latania, przeprowadzenie testów i izolację”.

Służby zdrowia skontaktowały się ze wszystkimi pasażerami, którzy lecieli z zarażonym członkiem załogi.

Oto krótkie podsumowanie lokalizacji każdego dotkniętego stanu i terytorium:

Nowa Południowa Walia: Całkowita liczba spraw wzrosła do 102, a obszary Greater Sydney, Blue Mountains, Central Coast, Wollongong i Chilharbor zostały zamknięte do 7 lipca. Stan odnotował dziś 30 nowych przypadków nabytych lokalnie i oczekuje się, że liczba ta wzrośnie w ciągu najbliższych kilku dni.

QLD: Zarejestrowany w Queensland Trzy nowe sprawy społeczności, przy czym władze uważają, że jeden z nich mógł odwiedzić kilka miejsc w Brisbane i Sunshine Coast podczas infekcji. Uważa się, że osoba ta ma wariant Covid w Wielkiej Brytanii, a nie wysoce zaraźliwy szczep Delta, który obecnie rozprzestrzenia się w Sydney. W rezultacie przywrócono ograniczenia dotyczące zasady „jedna osoba na dwa metry kwadratowe”.

NT: Prowincja odnotowała cztery nowe przypadki wirusa po tym, jak górnik został zarażony podczas pobytu w hotelu kwarantanny w Brisbane. Wstępne testy doprowadziły władze do przekonania, że ​​najnowsze infekcje były powiązane ze zmienną delta, w wyniku czego Darwin, Palmerston i Lichfield zostali zablokowani na 48 godzin.

WA: Stan odnotował jeden nowy przypadek podróżnika powracającego do Perth z Sydney. W rezultacie stan przywrócił zasady używania masek i zbiorcze ograniczenia dla ludzi w regionach Perth i Peel.

READ  COVID-19: Japonia przedłuża stan wyjątkowy w Tokio, ponieważ liczba infekcji gwałtownie rośnie podczas igrzysk olimpijskich الألعاب