Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Live News: Codzienne testowanie kontaktów Covid może zastąpić samoizolację w Anglii |  wiadomości ze świata

Coronavirus Live News: Codzienne testowanie kontaktów Covid może zastąpić samoizolację w Anglii | wiadomości ze świata

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Indiach nieznacznie spadła w niedzielę, ale liczba zgonów z powodu infekcji wzrosła do rekordowego poziomu 3689 przypadków., Wraz z blokadą innego stanu, ponieważ krajowy system opieki zdrowotnej ma trudności z radzeniem sobie z ogromną liczbą przypadków.

Raporty Reuters:

Władze zgłosiły 392 488 nowych przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje łącznie 19,56 mln. Do tej pory wirus zabił 215 542 osób.

Indyjskie szpitale, kostnice i krematoria były przytłoczone, ponieważ kraj zgłaszał ponad 300 000 przypadków dziennie przez ponad 10 kolejnych dni. Wiele rodzin zostało pozostawionych samych w poszukiwaniu narkotyków i tlenu.

Prawie 10 indyjskich stanów i terytoriów federalnych nałożyło jakąś formę ograniczeń, mimo że rząd federalny pozostawał niechętny do nałożenia blokady narodowej.

Wschodni stan Odisha jako ostatni ogłosił dwutygodniową blokadę, łącząc Delhi, Maharasztrę, Karnatakę i Bengal Zachodni. Inne stany, w tym Uttar Pradesh, Telangana, Assam, Andhra Pradesh i Radżastan, wprowadziły albo nocną godzinę policyjną, albo weekendową blokadę.

Indian Express poinformował w niedzielę, że krajowa grupa zadaniowa ds. Koronawirusa poradziła rządowi federalnemu, aby nałożył blokadę na szczeblu krajowym.
Premier Indii Narendra Modi powiedział w zeszłym miesiącu, że należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć blokady.

Rząd federalny obawia się, że zamknięcie będzie miało kolejny niszczycielski wpływ na gospodarkę. Blokada wprowadzona w zeszłym roku po pierwszym wybuchu COVID-19 spowodowała utratę miejsc pracy, ponieważ produkcja gospodarcza spadła o rekordowe 24% w kwietniu i czerwcu 2020 r. W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

Rząd Modiego był krytykowany za to, że pozwalał milionom zdemaskowanych ludzi uczestniczyć w festiwalach religijnych i zatłoczonych wiecach politycznych w pięciu stanach do marca i kwietnia. Od tamtej pory liczba przypadków w tych stanach wzrosła.

Reuters poinformował w sobotę, że rząd federalny został oskarżony o zignorowanie ostrzeżenia ze strony swoich doradców naukowych na początku marca, że ​​w kraju rozprzestrzenia się nowy, bardziej zaraźliwy gatunek. (Przygotowane przez Aftab Ahmed, pod redakcją Sama Holmesa i Toma Hugh)

READ  Ebola: Urzędnicy deklarują nową epidemię i ostrzegają, że „czas nie jest po naszej stronie” | wiadomości ze świata