Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Tłumy na plaży w Sydney grożą zakończeniem blokady, gdy NSW zgłasza 16 nowych przypadków

Naukowiec

Zobacz, jak ludzie ćwiczą na plaży Bondi w Sydney. Zdjęcie/NCA NewsWire

NSW zarejestrowało 16 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, z których 14 jest powiązanych z wcześniej potwierdzonymi przypadkami.

Daje to całkowitą liczbę przypadków epidemii w Sydney do 277, z których 222 jest powiązanych z klastrem Bondi.

Spośród tych nowych przypadków 13 było izolowanych przez cały okres infekcji, a jeden przypadek był izolowany przez część okresu infekcji.

W gminie dwa przypadki były zaraźliwe.

Premier NSW Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​chociaż „zadowalające” jest to, że dzienne liczby przypadków spadają, powiedziała, że ​​liczby mogą nadal „odbić”.

Ostrzegał, że ludzie, którzy łamią ograniczenia blokady, mogą prowadzić do niepożądanego wzrostu liczby spraw.

„W ciągu ostatnich kilku dni widzieliśmy, jak łatwo ludzie robią złe rzeczy nieumyślnie lub robią złe rzeczy celowo, a to może prowadzić do większej liczby przypadków, czego nie chcemy widzieć” – powiedział Berejiklian.

„Ale widzimy, że transmisja ma teraz miejsce w domach lub w pomieszczeniach.

„Następne kilka dni jest bardzo krytycznych”, aby liczba przypadków nadal spadała, powiedział Berejiklian.

„Aby utrzymać ten trend, musimy upewnić się, że ludzie nie poddają się i nie łamią ustalonych przez nas zasad” – powiedziała.

Tłumy na plaży w Sydney grożą zamknięciem swoich drzwi

Tłumy wypełniały wczoraj plaże i parki w Sydney, gdy tysiące mieszkańców zebrało się na zewnątrz, aby skorzystać z ciepłej pogody.

READ  Wirus koronowy Covid 19: dlaczego zmienna delta przeraża ekspertów

Pomimo zasad blokowania, które wyraźnie stwierdzają, że każdy w tych obszarach powinien tam być z ważnego powodu, takiego jak ćwiczenia, słoneczny dzień okazał się bardzo kuszący, co skłoniło wielu do przetestowania ograniczeń nakazu pozostania w domu.

W związku z kolejnym słonecznym dniem na kartach dzisiaj istnieją obawy, że wiele osób może ponownie odrzucić nakazy zamknięcia, aby rozkoszować się słońcem, co budzi obawy, co może oznaczać zamknięcie Wielkiego Sydney.

Centennial Park w Sydney w sobotę był pełen samochodów i ludzi. Jeden z gości powiedział dziennikarzom, że to „chaos” i że „nigdy nie widziała go tak zajętego”.

Plaża Bondi była pełna ludzi spacerujących po promenadzie i innych na plaży i w wodzie. Widziano tłumy ignorujące wytyczne dotyczące dystansu społecznego poza miejscem Bundi.

Ludzie spacerują promenadą Corniche na plaży Bondi w sobotni poranek.  Zdjęcie/NCA NewsWire
Ludzie spacerują promenadą Corniche na plaży Bondi w sobotni poranek. Zdjęcie/NCA NewsWire

Ludzie ignorują wytyczne dotyczące dystansu społecznego poza miejscem Bundi.  Załączone zdjęcie
Ludzie ignorują wytyczne dotyczące dystansu społecznego poza miejscem Bundi. Załączone zdjęcie

Według Daily Telegraph na Shark Beach w Nielsen Park widziano ludzi opalających się, śpiących i czytających książki, najwyraźniej wbrew tablicom informującym, że miejsca siedzące nie są dozwolone.

W Redfern Park i Double Bay widziano grupy szkoleniowe pracujące w bliskim sąsiedztwie, podczas gdy inne grupy pęczniały, przekraczając limit 10 osób.

Na Flemington Markets ludzie tłoczyli się, by robić zakupy w sobotni poranek, podczas gdy jeden z mieszkańców poinformował, że na Darling Square „każdy stolik i siedzenie na świeżym powietrzu były pełne”, a Sydney Park był „tak zatłoczony jak w normalną sobotę”.

Koronawirus choroba

Istnieje wiele spekulacji na temat tego, czy blokada Greater Sydney zakończy się na czas, czy zostanie przedłużona poza 9 lipca.

Profesor nadzwyczajny w Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem Międzynarodowym Uniwersytetu w Sydney Adam Camradt-Scott uważa, że ​​istnieje pewien punkt wyjścia, do którego wybuch NSW musi dotrzeć do środy, aby uniknąć dłuższej blokady.

Centennial Park w Sydney w sobotni poranek, więc trudno było o miejsce parkingowe.  Załączone zdjęcie
Centennial Park w Sydney w sobotni poranek, więc trudno było o miejsce parkingowe. Załączone zdjęcie

Camradt-Scott powiedział, że władze muszą przyjrzeć się łącznej liczbie przypadków i rozległości infekcji.

READ  Jacinda Ardern gratuluje nowej premier Samoa Fiami Naomi Mutafa

„Jeśli zobaczymy wiele nowych skupisk spraw pojawiających się w wielu lokalizacjach w mieście, można powiedzieć, że rząd prawdopodobnie przedłuży blokadę” – powiedział.

„Ale jeśli mamy bardzo małą liczbę, jak w przypadku niskich wyników związanych tylko z jedną grupą… rząd [might] Kieruj się w stronę relaksu”.

Berejiklian powiedziała wczoraj, że jest „za wcześnie”, aby wiedzieć, czy blokada Sydney zakończy się zgodnie z planem, chociaż była przekonana, że ​​„fala się odwraca”, gdy miasto wybucha.