Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: NSW odnotowuje dwie kolejne zgony; Zamknięcie w Sydney może obowiązywać do Bożego Narodzenia

Funkcjonariusze policji przed Sydney Opera House podczas pierwszego dnia blokady 26 czerwca 2021 r. Zdjęcie/Getty Images

Ponieważ epidemia Covid w Sydney nadal się zaostrza, eksperci zaczynają myśleć, że zero przypadków może nie być możliwe, a miasto może wymagać zamknięcia do Bożego Narodzenia.

Liczba przypadków w Nowej Południowej Walii nadal rosła, osiągając dziś 145, co jest drugim najgorszym dziennym wynikiem epidemii pomimo trwającego miesiąc blokady.

Stan poinformował dziś po południu, że na COVID zmarły jeszcze dwie osoby – mężczyzna i kobieta po 80. roku życia. To zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych w obecnej epidemii do 10.

Premier NSW Gladys Berejiklian miała nadzieję, że w weekend i na początku tego tygodnia spadnie liczba przypadków z powodu surowszych ograniczeń nałożonych tydzień temu, ale to jeszcze się nie wydarzyło.

W rzeczywistości eksperci zauważają, że pięciodniowa średnia stanowa wzrosła do 135 przypadków w niedzielę ze 163 w sobotę i 144 w niedzielę.

Eksperci, w tym profesor Nancy Baxter, epidemiolog kliniczny z University of Melbourne, uważają, że Greater Sydney może nie być w stanie osiągnąć zera przypadków poprzez zamknięcie.

„Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ale nic się nie zmieniło” – powiedział profesor Baxter news.com.au.

Protestujący przeciwko blokadzie maszerują na George Street w centrum Sydney 24 lipca.  Zdjęcia / Getty Images
Protestujący przeciwko blokadzie maszerują na George Street w centrum Sydney 24 lipca. Zdjęcia / Getty Images

„Myślę, że wszyscy jesteśmy zdumieni tym, jak zaraźliwa jest Delta i myślę, że to prawdziwy przełom”.

Nie jest jasne, dlaczego nie nastąpił jeszcze spadek liczby spraw, ale firma Baxter powiedziała, że ​​władze NSW wprowadziły stopniowe środki.

„Mam nadzieję, że teraz widzimy większy wpływ, myślę, że na to wszyscy mamy nadzieję i czekamy”.

Podczas gdy w NSW mówiono o „życiu z wirusem”, Baxter mówi: „Nikt nawet nie myśli o życiu z tym wirusem, dopóki ludzie nie zostaną zaszczepieni, ponieważ życie z nim oznacza, że ​​wiele osób z niego umrze”.

READ  Szwecja zaszokowała Stany Zjednoczone, nominowane do złotego medalu w piłce nożnej kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Tokyo

Oznacza to, że Sydney czeka dłuższa blokada, dopóki wystarczająco dużo osób nie zostanie zaszczepionych, a to może potrwać do Bożego Narodzenia.

„Jest to możliwy scenariusz, ponieważ ograniczenia blokady nie zapewniły kontroli nad wirusem w takim stopniu, w jakim chcemy, aby był pod kontrolą” – powiedział Baxter.

„Trudno uwierzyć, że poluzowane ograniczenia utrzymają wszystko w tajemnicy. Jeśli nie jest kontrolowane w ramach blokady, jeśli wyjdziemy z blokady, eksploduje”.

Wcześniej dzisiaj epidemiolog z Uniwersytetu Południowej Australii, profesor Adrian Easterman, powiedział, że dzisiejsze przypadki pokazują, że stanowa strategia blokowania „po prostu nie działa”.

Esterman zauważył, że pięciodniowa średnia krocząca „wciąż rośnie” i że epidemia miała „osiągać szczyt i zacząć spadać”.

„Jeśli blokada jest wystarczająco trudna [we would have seen that already], powiedział news.com.au.

„Oczywiście, to albo nie jest wystarczająco trudne, albo jest zbyt wielu mieszkańców Sydney, którzy nie przestrzegają blokady”.

Nowa Południowa Walia odnotowała 163 przypadki koronawirusa w sobotę i 141 nowych przypadków wirusa w niedzielę. Dzisiejsze obliczenia obejmowały serię dni z ponad 100 nowymi lokalnymi przypadkami do sześciu.

W sumie 76 osób poruszało się po społeczności podczas infekcji, w tym 51 osób, które były w społeczności w pełnym wymiarze godzin, było zaraźliwych, a 25 osób w niepełnym wymiarze godzin było zaraźliwych.

Eksperci ds. zdrowia wielokrotnie wskazywali, że liczba przypadków mieszania się w społeczności podczas infekcji jest głównym obszarem zainteresowania.

Niektóre ustawienia mogą ulec zmianie

Urzędnicy służby zdrowia patrzą na większy ruch na przedmieściach wysokiego ryzyka, nie wykluczając jednocześnie większej liczby swobód na przedmieściach z mniejszą liczbą transmisji.

„Niektóre ustawienia mogą się zmienić” – powiedział dziś Berejiklian.

„Być może będziemy musieli zrobić więcej w niektórych obszarach i zwolnić niektóre ustawienia w innych. Proszę wiedzieć, że nasz rząd zawsze szuka najlepszych opcji, jakie mamy”.

READ  WHO pracuje nad dostarczeniem sprzętu medycznego Covid-19 do Korei Północnej

Berejiklian zasugerował, że największa blokada Sydney wydłuży się poza piątek. Ogłoszenie ma nastąpić przed czwartkiem.

„Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku dni przedstawimy społeczności ogłoszenie lub aktualizacje” – powiedział Berejiklian.

„Naszą pracą jest zapewnienie społeczności tak bezpiecznej, jak to możliwe, ale także upewnienie się, że społeczność może żyć tak swobodnie, jak to możliwe”.

Dyrektor ds. Zdrowia NSW, dr Kerry Chant, wydaje się wskazywać, że stan ten w najbliższym czasie nie wyjdzie z blokady.

Zapytana przez reportera, czy blokada powinna być kontynuowana, dopóki sprawa nie osiągnie zera przypadków środowiskowych, czy 80 procent szczepień, odpowiedziała następującą: „Premier wskazał, że te dyskusje są w toku na ścieżce… dowiedziałem się… w tym wariancie delta nie masz dużej swobody.

„Jest to wysoce zaraźliwy szczep wirusa, a ponieważ mamy do czynienia z problemem, który polega na tym, że ilekroć dostaniemy przypadek w rodzinie, rodzina jest już zarażona lub nieuchronnie w ciągu najbliższych kilku dni stanie się pozytywny.

„Dzięki poprzednim odmianom możemy dotrzeć do ludzi wystarczająco wcześnie, więc myślę, że przy tym wyzwaniu musimy upewnić się, że nasze podejście to pasuje”.

Koronawirus choroba

Planowane są kolejne protesty

Tysiące protestujących przeciwko blokadzie przybyło w sobotę do Centralnego Obszaru Biznesu, budząc obawy, że mogą stworzyć wydarzenie na dużą skalę.

Wiec spotkał się z niesmakiem przywódców państwowych, w tym premiera i wyższych rangą policjantów.

Zastępca komisarza policji Nowej Południowej Walii, Gary Worboys, obawia się, że w przyszłą sobotę planowane są kolejne protesty.

„Jest kilka dyskusji… w tej chwili w Internecie jest kilka informacji o możliwych protestach w sobotę” – powiedział.

„Czy mogę teraz wysłać to ostrzeżenie do wszystkich, [it] Będziesz pilnie strzeżony. Za wcześnie ruszymy na ziemię i zostaniesz złapany.

READ  Tenis: australijski minister ds. imigracji cofa wizę Novakowi Djokovicowi

„Społeczność mówiła o tym zachowaniu, premier mówił o tym zachowaniu i nie będzie to tolerowane”.