Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus, Covid 19: India ustanawia rekord świata 314 000 nowych przypadków

Naukowiec

Stolica Indii, New Delhi, zamyka się, ponieważ liczba przypadków COVID-19 przekracza 15 milionów. Wideo / Francja 24

Indie ustanowiły dziś rekord świata w liczbie ponad 314 000 nowych infekcji, ponieważ rosnący w górę koronawirus w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie wysyłał coraz więcej pacjentów do delikatnego systemu opieki zdrowotnej z poważnymi niedoborami łóżek szpitalnych i tlenu.

314 000 infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin spowodowało łącznie 15,9 miliona przypadków w Indiach od początku epidemii. Jest to druga po Stanach Zjednoczonych. Indie mają około 1,4 miliarda ludzi.

Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 2104 w ciągu ostatnich 24 godzin, zwiększając całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych w Indiach do 184657.

Wiele szpitali zgłosiło poważne braki łóżek i lekarstw oraz niebezpiecznie niski poziom tlenu.

Personel szpitala transportuje ciało pacjenta Covid-19 na noszach do karetki czekającej w szpitalu specjalistycznym Covid-19 w Noida, na przedmieściach New Delhi.  Zdjęcie / AP
Personel szpitala transportuje ciało pacjenta Covid-19 na noszach do karetki czekającej w szpitalu specjalistycznym Covid-19 w Noida, na przedmieściach New Delhi. Zdjęcie / AP

Sąd Najwyższy w New Delhi w środę nakazał rządowi skierowanie tlenu z użytku przemysłowego do szpitali, aby ratować życie. „Beż, pożycz lub kradnij, to stan wyjątkowy w kraju” – powiedzieli sędziowie w odpowiedzi na petycję złożoną przez szpital w New Delhi z prośbą o interwencję.

Rząd przyspiesza transfer tankowców z tlenem, aby uzupełnić zaopatrzenie szpitalne.

Ministerstwo Zdrowia podało, że z całkowitej produkcji 7500 ton tlenu w kraju dziennie, 6600 ton tlenu przeznaczono do użytku medycznego.

Pracownik służby zdrowia pobiera wymaz z nosa od Muhammada Farisa w celu zbadania na obecność Covid-19 w Srinagarze, kontrolowanym przez Indie Kaszmirze.  Zdjęcie / AP
Pracownik służby zdrowia pobiera wymaz z nosa od Muhammada Farisa w celu zbadania na obecność Covid-19 w Srinagarze, kontrolowanym przez Indie Kaszmirze. Zdjęcie / AP

Podano również, że 75 wagonów kolejowych w stolicy Indii zostało przekształconych w szpitale zapewniające 1200 dodatkowych łóżek dla pacjentów Covid-19.

The Times of India podał, że największy poprzedni dzienny przypadek 307 581 przypadków odnotowano w Stanach Zjednoczonych 8 stycznia.

READ  Uzbrojeni policjanci ścigają zbiegów w New Plymouth