Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19 Australia: Zdrowie w Nowej Południowej Walii ogranicza spożycie alkoholu przez mieszkańców zamkniętych wież

Globalizm

Mieszkańcy apartamentowca w Sydney pod ścisłą blokadą koronawirusa są obserwowani pod względem dostaw alkoholu. Zdjęcia/Getty Images

Mieszkańcy kompleksów apartamentów zamkniętych przez NSW Health podlegają dostawom alkoholu w ramach polityki ograniczającej liczbę spożywanych dziennie napojów.

NSW Health nałożyła zasady ograniczające ludzi w „budynkach kontrolowanych przez NSW” do określonej ilości alkoholu każdego dnia w celu „zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom służby zdrowia i mieszkańcom”.

Budynek Common Ground w Mission Australia w Camperdown to najnowszy budynek, w którym mieszkańcy podlegają surowym przepisom.

Policja pomaga wolontariuszom i pracownikom wsparcia w przenoszeniu zabawek i podarowanej żywności.  Zdjęcie/NCA NewsWire/Jeremy Piper
Policja pomaga wolontariuszom i pracownikom wsparcia w przenoszeniu zabawek i podarowanej żywności. Zdjęcie/NCA NewsWire/Jeremy Piper

Mieszkańcy osiedla socjalnego skarżyli się, że paczki opiekuńcze wysłane przez przyjaciół i krewnych były przeszukiwane przed ich dostarczeniem.

Koronawirus choroba

„Przeszukują wszystkie torby i rzeczy wchodzące do budynku … i skonfiskowali serię prezentów. Więc nie wolno nam było wnosić takich rzeczy jak butelki z alkoholem, a my nadal [aren’t]Powiedział Robin El Hajj, mieszkaniec Common Ground.

Mieszkańcy mogą wziąć porcję jednego z następujących rodzajów: sześć piw lub napojów mieszanych, jedną butelkę wina lub jedną butelkę alkoholi wysokoprocentowych o pojemności 375 ml.

Nadmiar alkoholu jest konfiskowany do czasu zniesienia zakazu.

Mieszkańcy mogą udać się do lekarza, jeśli uznają, że potrzebują więcej niż dozwolony limit.

Rzeczniczka lokalnego dystryktu zdrowia w Sydney potwierdziła, że ​​obowiązują ograniczenia w prywatnych placówkach opieki zdrowotnej w Nowej Południowej Walii, gdzie pacjenci z Covid i osoby z bliskimi osobami są wysyłane w celu odizolowania.

Jednak nie jest jasne, jakie uprawnienia ma NSW Health, aby ograniczyć dostarczanie alkoholu osobom odizolowanym w swoich domach; Nakazy zdrowia publicznego nie wspominają o limitach alkoholu.

Rzeczniczka policji NSW powiedziała, że ​​policjanci nie konfiskują alkoholu dostarczanego do budynków mieszkalnych i nie mają do tego uprawnień.

„We wszystkich miejscach zamykania budynków mieszkalnych policja NSW jest obecna, aby zapewnić zgodność z nakazami zdrowia publicznego i w razie potrzeby pomóc NSW Health” – powiedziała rzeczniczka policji.

READ  Covid-19: Nowe przypadki w RPA prawie podwajają się w ciągu jednego dnia po odkryciu Omicron

Rzeczniczka lokalnego Sydney Health District powiedziała, że ​​kiedy NSW Health przejęło kontrolę nad budynkami mieszkalnymi w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, budynki zostały objęte ograniczeniami dotyczącymi alkoholu.