Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Alice Springs przechodzi 72-godzinną blokadę, NSW zgłasza 22 nowe przypadki, SA odnotowuje pierwszy lokalny przypadek

Ponad 12 milionów Australijczyków będzie podlegać zamówieniom pozostania w domu, ponieważ rosną obawy związane z sytuacją w kraju z Covid-19. Wideo / Sky News Australia

Australia Południowa odnotowała swój pierwszy lokalnie nabyty przypadek Covid-19 po ponad 200 dniach braku transmisji ze społeczności.

SA potwierdził, że pięć osób, w tym górnik, który przyleciał do Alice Springs z kopalni złota NT, uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19.

Premier Stephen Marshall rozpoczął konferencję prasową od zapewnienia Australijczyków, że blokada nie została wdrożona.

Powiedział, że nowe przypadki są powiązane z miejscem odsłonięcia kopalni na Terytorium Północnym.

„Po negatywnym teście pierwszego dnia i pozostaniu w domu od soboty, górnik pracujący w kopalni wrócił do Australii Południowej i wczoraj zachował pozytywny wynik testu” – powiedział Marshall.

Jego żona i troje z czwórki jego dzieci, z których wszystkie są w domu od soboty, również uzyskały pozytywny wynik testu.

Cała rodzina została teraz przeniesiona do hotelu Thomas Scott, hotelu przeznaczonego do kwarantanny pozytywnych przypadków Covid-19.

Na początku tego tygodnia potencjalny zasiew Covid-19 ze Stanów Zjednoczonych przestraszył władze RPA do wprowadzenia surowszych ograniczeń, które weszły w życie we wtorek o godzinie 12.01.

Władze Australii Południowej wprowadziły zmiany, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wysoce przenośnego wariantu delta, który wywołał chaos w całym kraju, prowadząc do zamknięcia większości innych jurysdykcji.

Zgodnie z ograniczeniami maski muszą być noszone w miejscach wysokiego ryzyka, takich jak placówki opieki nad osobami starszymi i szpitale, i mogą być „wysoce zalecane” dla pasażerów korzystających z transportu publicznego i pojazdów wsiadających.

150 osób będzie mogło uczestniczyć w prywatnych spotkaniach, w tym weselach i pogrzebach.

Licencjonowane budynki będą miały układ zagęszczenia 1 osoba na 2 metry kwadratowe, a w miejscach siedzących dozwolone będzie tylko spożywanie alkoholu.

Obiekty publiczne, takie jak bufety lub palenie fajki wodnej, nie są dozwolone.

Śpiew został również zabroniony w obiektach rozrywkowych, takich jak chóry i bary karaoke.

Po poniedziałkowym ogłoszeniu zarówno Marshall, jak i dyrektor ds. Zdrowia publicznego Nicolas Spurrier gorąco zachęcali mieszkańców Australii Południowej do poddania się testom po opracowaniu systemu, aby zaszczepić się, jeśli się zakwalifikują i użyją kodów QR.

READ  Antidotum: pięć szczęśliwych rzeczy do przeczytania dzisiaj, 18 lutego

W tym czasie profesor Spurrier powiedział, że rozwój sytuacji Covid-19 w całym kraju był „niezwykle niepokojący”.

„Jeśli dostaniemy tę deltę do naszej społeczności z zachowaniem, które mamy, będziemy mieli bardzo poważny problem, którego nie mogę obiecać, że przezwyciężymy (ze względu na niski poziom ograniczeń)” powiedziany. .

„Jeśli ktoś chce się zastanowić, jaki to może być problem, spójrz na NSW”.

Alice Springs na Terytorium Północnym została wysłana do nagłego zamknięcia w związku ze sprawami SA

Alice Springs zostaje wysłana do nagłego trzydniowego wyłączenia z powodu człowieka z kopalni Newmont Tanami, który spędził trochę czasu na lotnisku Alice Springs.

Mężczyzna przybył na lotnisko Alice Springs 25 czerwca i był tam między 9 a 15:50.

Po powrocie do Adelajdy 26 czerwca ukończył test Covida, który dał wynik negatywny.

Jednak premier Terytorium Północnego Michael Gunner powiedział, że mężczyzna i tak jest traktowany jako przypadek, ponieważ czterech znajomych jego rodziny w Australii Południowej uzyskało pozytywny wynik testu.

„Od tego czasu rozwinęły się objawy podczas izolacji w Adelajdzie, a cztery z jego pięciu kontaktów domowych dały wynik pozytywny. Z tego powodu uważamy, że ma Covid-19 i uważamy, że jest wysoce zaraźliwy” – powiedział Gunner.

„Jest mało prawdopodobne, aby był wysoce zaraźliwy podczas swojego pobytu na lotnisku Alice Springs. Ale, podobnie jak wszystkie inne decyzje, nie zajmiemy się tym. Będziemy działać przy założeniu, że miał Covid-19 i będziemy działać przy założeniu że był zaraźliwy podczas pobytu na tym terytorium”.

22 nowe sprawy w Nowej Południowej Walii

Stan Nowa Południowa Walia odnotował 22 nowe przypadki Covid-19 w ciągu 24 godzin do 20:00 zeszłej nocy, zwiększając całkowitą liczbę przypadków epidemii do 171, z których 160 jest powiązanych z klastrem Bundy.

READ  Pryszczyca w liczbach

Z 22 dzisiejszych przypadków 11 było izolowanych przez cały okres infekcji, a pięć innych było izolowanych przez część okresu infekcji.

Sześć przypadków było zaraźliwych w społeczności.

Premier Gladys Berejiklian przekazała mieszkańcom Nowej Południowej Walii dobre wieści, mówiąc, że dzisiejsze dane pokazują, że stan nie odnotował gwałtownego wzrostu liczby przypadków, których spodziewały się władze.

W rezultacie wydaje się, że ograniczenia na terenach zamkniętych mają zostać złagodzone zgodnie z planem 9 lipca.

„Chcemy zobaczyć postęp w zakresie pozytywnego trendu, to wyższy odsetek osób odizolowanych przez cały okres infekcji. I to jest coś, na co nasi eksperci ds. Zdrowia przyjrzą się w Dr Chant, doradzając nam, że jest to jeden z głównych rzeczy, na które Health patrzy, mówiąc o sukcesie blokady, powiedziała pani Berejiklian.

„Tak więc naprawdę ważną rzeczą dla nas wszystkich jest ciągłe robienie właściwych rzeczy, ponieważ jeśli nadal będziemy postępować właściwie, wszystko, co mamy nadzieję osiągnąć, można osiągnąć w czasie, o którym rozmawialiśmy.

„Proszę wiedzieć, że jeśli wszyscy będziemy ciężko razem pracować, możemy osiągnąć to, czego chce od nas Zdrowie i to, co wszyscy chcemy osiągnąć w omawianym przez nas przedziale czasowym”.

3 nowe przypadki w Queensland: zarażony pracownik przenosi szczep Delta

Queensland odnotowało trzy nowe lokalnie nabyte przypadki Covid-19, zwiększając całkowitą liczbę w klastrze do 18.

Wśród przypadków, jeden dotyczy brata pracownika szpitala, który został ogłoszony dziś rano, jeden był w bliskim kontakcie z portugalską grupą restauracyjną, która była już w izolacji, a trzeci to bliski kontakt z członkiem załogi Virgin.

READ  Kobieta spała w areszcie metr od ciała sąsiadki przez 8 tygodni

Premier Anastasia Plaszuk powiedziała, że ​​śledzenie kontaktów będzie kluczowe w nadchodzących dniach.

„Więc naszym zadaniem na najbliższe trzy dni jest śledzenie kontaktów i upewnienie się, że wszyscy mamy bliski kontakt” – powiedziała.

„Więc jeśli byłeś w którymkolwiek z tych miejsc ekspozycji, a Young zamierza również przejść przez niektóre z nich, koniecznie spójrz na nie.

„Są regularnie aktualizowane. Ale może niektórych nam brakować. Odwiedź witrynę Queensland Health JAK NAJSZYBCIEJ”.

Koronawirus choroba

Cztery stany i obszary zamknięte

Cztery stany i terytoria australijskie złożyły teraz nakazy blokady ze względu na obawy dotyczące rosnącej liczby przypadków Covid-19 w całym kraju.

Obecnie w całym regionie Greater Sydney w NSW (w tym w Górach Błękitnych, Środkowym Wybrzeżu, Wollongong i Shelharbour) obowiązują ograniczenia blokady; obszar Greater Darwin na Terytorium Północnym; południowo-wschodni Queensland, Townsville (w tym Magnetic Island) i Isle of Palms; Regiony Perth i Peel w Australii Zachodniej.

Oznacza to, że ponad 12 milionów Australijczyków znajduje się w zamknięciu, czyli prawie połowa populacji kraju.

Powszechny charakter przypadków wzbudził obawy, że choroba może nadal rozprzestrzeniać się w całym kraju, jeśli nie zostanie szybko zatrzymana.