Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus Covid 19: Brak nowych przypadków na granicy, dwóch pacjentów nadal przebywa w szpitalu

Dwie osoby z Covid-19 są leczone w szpitalu Middlemore w South Auckland. Zdjęcie/Michael Craig

Obecnie nie ma nowych przypadków Covid-19 w kontrolowanej izolacji do zgłoszenia.

Istnieje jednak nowy historyczny przypadek dotyczący osoby, która przed wyjazdem z Nowej Zelandii przeszła testy przed wyjazdem.

Do tej pory wyzdrowiały cztery poprzednie przypadki. Całkowita liczba aktywnych spraw w tym kraju wynosi obecnie 23.

Tymczasem przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią trwa do czwartku. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że ​​jutro zostanie ponownie zweryfikowany.

„Każda kwalifikująca się osoba może nadal wracać „zielonymi lotami”, co oznacza, że ​​nie będzie musiała izolować się po powrocie do domu” – powiedział minister.

“Musią jednak dostarczyć dowody negatywnego testu Covid-19 wykonanego w ciągu trzech dni od wyjazdu. Test PCR jest wysoce preferowany. “

Dzisiejsza aktualizacja pojawia się, gdy dwie osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa, pozostają w stabilnym stanie w szpitalu Middlemore w południowym Auckland.

Jednak jeden z nich był wcześniej na jakiś czas przeniesiony na szpitalny oddział intensywnej terapii – zanim został ponownie przeniesiony.

Koronawirus choroba

Wczoraj nastąpiło pewne zamieszanie, po tym, jak dystrykt DHB z Manukau powiedział, że żaden z ich pacjentów z Covid nie był na oddziale intensywnej terapii – pomimo tego, że ministerstwo zdrowia umieściło to na swojej stronie internetowej.

Następnie ministerstwo wydało oświadczenie o treści: „Przyszłe dane publikowane na stronie Ministerstwa Zdrowia nie będą zawierały informacji o stanie pacjenta, w celu ochrony prywatności osób”.

Stan pacjenta z Covid – i to, czy znajduje się na oddziale intensywnej terapii, czy nie – został publicznie zgłoszony przez Ministerstwo Zdrowia, ponieważ regularne aktualizacje Covid rozpoczęły się na początku zeszłego roku.

Liczba pozytywnych przypadków na granicy pozostaje stosunkowo niska i nie ma oznak transmisji Covid-19 w społeczności.

READ  Mnich buddyjski w Australii został zwolniony ze stanowiska opata po skradzionych darowiznach i zakazie stosunków seksualnych

Jeden pozytywny przypadek został zidentyfikowany wczoraj w kontrolowanej izolacji.

Siedmiodniowa średnia krocząca nowych przypadków wykrytych na granicy wynosi trzy.

We wczorajszym oświadczeniu stwierdzono, że wcześniej zgłoszona sprawa została odzyskana.

Od 1 stycznia br. zgłoszono 74 przypadki historyczne z łącznej liczby 537. Całkowita liczba aktywnych przypadków w Nowej Zelandii na dzień dzisiejszy wynosi 27.

Całkowita liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 w Nowej Zelandii wynosi 2353.