Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coinbase ponosi stratę w wysokości 1,1 miliarda dolarów, gdy spada wolumen obrotu kryptowalutami

Coinbase ponosi stratę w wysokości 1,1 miliarda dolarów, gdy spada wolumen obrotu kryptowalutami

Giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że ​​jej przychody spadły o 61 procent w ostatnim kwartale, ponieważ ceny kryptowalut spadły, a wolumeny handlu spadły.

Firma z siedzibą w San Francisco odnotowała we wtorek stratę po opodatkowaniu w wysokości 1,1 miliarda dolarów, w porównaniu z zyskiem netto w wysokości 1,6 miliarda dolarów, jakie odnotowała w połowie roku. szyfrowanie boom rok temu. Powiedział, że 446 milionów dolarów straty odzwierciedla odpisy z tytułu utraty wartości inwestycji i projektów kryptowalutowych.

Kawałek królowej Akcje spadły o ponad 5 procent w obrocie na rynku wtórnym, po stracie prawie 11 procent wcześniej w ciągu dnia.

Spadek cen bitcoina i innych kryptowalut pociągnął firmę w dół w pierwszym kwartale, co doprowadziło do tego Zwolnienie 18% swoich pracowników w czerwcu. Przy wolumenie niższym o kolejne 30 procent w porównaniu do słabego pierwszego kwartału, firma poniosła stratę operacyjną w wysokości 647 milionów dolarów przed odpisami z tytułu utraty wartości, a jej pozycja gotówkowa netto spadła o prawie 400 milionów dolarów do 2,8 miliarda dolarów.

W celu złagodzenia obaw Wall Street dotyczących jej sytuacji finansowej w środku tego wydarzenia Tak zwane szyfrowanie „zimowe”Coinbase opublikował dodatkowe informacje o spalaniu gotówki i powiedział, że nie poniósł żadnych strat kredytowych, pomimo presji finansowej na niektóre inne firmy kryptograficzne.

CFO Alicia Haas powiedziała, że ​​wraz z długoterminowym zadłużeniem zebranym przy niskich stopach procentowych, Coinbase wierzy, że jego dostępny kapitał w wysokości 6,2 miliarda dolarów pozwoli mu kontynuować inwestycje w czasie kryzysu.

Dodała, że ​​Coinbase wierzy, że może utrzymać swój plan utrzymania tegorocznej straty EBITDA na poziomie nie większym niż 500 milionów dolarów.

Jednak firma napotkała również pytania analityków dotyczące jej rosnących strat bezgotówkowych, przy czym straty netto w ciągu pierwszych sześciu miesięcy wyniosły 1,52 miliarda dolarów, co stanowiło 77 procent jej przychodów.

READ  Gazprom płaci Kremlowi 8,6 mld funtów po osiągnięciu rekordowych zysków | Gazprom

Premie giełdowe dla pracowników osiągnęły 49 procent przychodów w ostatnim kwartale, a Coinbase spodziewa się, że utrzymają się na tym samym poziomie w bieżącym kwartale, zanim spadną w przyszłym roku.

Haas powiedział, że firma rozumie obawy inwestorów dotyczące płac opartych na akcjach i jest „zgodna” z akcjonariuszami w tej kwestii. Powiedziała również, że Coinbase przyjął długoterminowe spojrzenie na koszty ze względu na niestabilność rynków Crito.

Przy 46 miliardach dolarów wolumen obrotu w imieniu klientów detalicznych spadł o ponad dwie trzecie w porównaniu z poprzednim rokiem. Pomimo niepowodzenia podkreśliła, że ​​deflacja była częścią typowego cyklu na rynkach kryptowalut i powiedziała, że ​​jej analiza „sugeruje, że [retail] Klienci nie opuszczają platformy Coinbase.”

Coinbase odnotował przychód netto w wysokości 803 mln USD za kwartał i stratę na akcję w wysokości 4,98 USD. Wall Street spodziewała się straty w wysokości 2,65 USD na akcję przy przychodach w wysokości 832 mln USD.

Akcje były w ostatnich dniach niestabilne, a w zeszłym tygodniu wzrosły o ponad 30 procent Sojusz z BlackRock. Zrezygnowali już z dwóch trzecich zysków przed wtorkowym ogłoszeniem wyników.