Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co się stanie, gdy 15 maja zaczną obowiązywać nowe warunki korzystania z WhatsApp? | WhatsApp

Jeśli nie zgodzisz się na nowe, kontrowersyjne Warunki korzystania z WhatsApp do 15 maja, aplikacja zacznie wyłączać funkcje, dopóki tego nie zrobisz, Serwis społecznościowy Facebook Zareklamuj się w aktualizacji strony z często zadawanymi pytaniami.

W tym momencie ekran, który prosi użytkowników o zaakceptowanie warunków korzystania z usługi ustalonych przez Facebooka, firmę macierzystą WhatsApp, stanie się trwały, a użytkownicy będą musieli go kliknąć, aby korzystać z niego bezpośrednio. WhatsApp Absolutnie. Użytkownicy nadal będą mogli korzystać z aplikacji na inne sposoby „przez kilka tygodni”, na przykład odbierać połączenia, odbierać wiadomości lub odbierać nieodebrane połączenia.

Firma powiedziała: „Po kilku tygodniach ograniczonej pracy nie będziesz w stanie odbierać połączeń przychodzących ani powiadomień, a WhatsApp przestanie wysyłać wiadomości i połączenia na Twój telefon”. W tym momencie użytkownicy będą musieli wybrać: albo zaakceptować nowe warunki, albo w ogóle fizycznie zablokować im możliwość korzystania z WhatsApp.

To łagodniejsze podejście jest niezwykłe w przypadku Facebooka, który w przeszłości narzucał nowe warunki korzystania z usługi, umieszczając domenę Nieodwołalna kontrola akceptacji pierwszego dnia. Pojawia się po reakcji użytkowników WhatsApp w styczniu, kiedy firma po raz pierwszy próbowała zaktualizować swoje warunki korzystania z usługi.

Miliony użytkowników pobrały alternatywne aplikacje, takie jak Signal i Telegram po tym, jak WhatsApp ogłosił, że nowe warunki zaczną obowiązywać 8 lutego. Wirusowe wiadomości rozprzestrzeniły się w samej aplikacji czatu, a niektórzy błędnie twierdzili, że nowa umowa zapewni WhatsApp prawo do czytania wiadomości użytkowników i dostarczania informacji do Facebooka.

WhatsApp został zmuszony do opóźnienia aktualizacji, rozpoczynając kampanię reklamową wyjaśniającą, że nowa umowa po prostu skupiała się na nowym zestawie funkcji, które pozwalają użytkownikom wysyłać wiadomości do firm w aplikacji. „Nie ma żadnych zmian w udostępnianiu danych Facebookowi w dowolnym miejscu na świecie” – powiedział Niam Sweeney, dyrektor ds. Polityki publicznej WhatsApp na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, Komisja Spraw Wewnętrznych Wcześniej w tym roku.

READ  Zniżka przyznawana gospodarstwom domowym, które zmniejszyły swoje szczytowe zużycie energii, wzrosła z 52 pensów do 3 GBP | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

W Niemczech organ ochrony prywatności w Hamburgu wydał trzymiesięczny nadzwyczajny zakaz wejścia w życie nowych warunków, argumentując, że są one niejasne, niespójne i zbyt szerokie. Facebook powiedział, że zakaz był „oparty na fundamentalnym niezrozumieniu” aktualizacji.