Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co powoduje objawy podobne do COVID

Od wysypek i skurczów po wyczerpanie cieplne i udar cieplny, fale upałów mogą dawać światło na różne rodzaje chorób związanych z upałem. W zależności od choroby możesz mieć różne objawy.

Wysypka cieplna może obejmować zaczerwienioną, swędzącą skórę i małe guzki lub pęcherze na spoconych obszarach ciała, co może również prowadzić do infekcji.

Skurcze cieplne są bolesne i mogą powodować dyskomfort w nogach, ramionach i brzuchu. Częste są skurcze mięśni.

Wyczerpanie ciepłem może prowadzić do szybkiego, płytkiego oddychania wraz z bólami mięśni, bólami głowy, drażliwością, słabym tętnem i problemami trawiennymi. Zawroty głowy, osłabienie i utrata przytomności to inne częste objawy.

Udar cieplny może zmienić się z łagodnego w ciężki. Może powodować zawroty głowy, zaczerwienienie, zapalenie skóry, nudności i temperaturę ciała do 105 stopni. W ciężkich przypadkach osoba może doświadczyć drgawek, hiperwentylacji, splątania, niepokoju i halucynacji.

Jeśli chodzi o zakażenie COVID-19, może występować pewne podobieństwo do objawów fali upałów, takich jak wysoka temperatura, szybki i płytki oddech, ból głowy, splątanie itp. Należy jednak zwrócić uwagę na towarzyszące objawy. Poszukaj innych chorób układu oddechowego, takich jak ból gardła, katar, kaszel lub zaburzenia węchu i smaku. Jeśli temperatura ciała samoistnie spada, a objawy szybko ustępują po leczeniu, prawdopodobnie nie jest to COVID.

READ  Psycholog z Wharton mówi o niepewnym umyśle, który definiuje konsumenta po Covidie