Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co mówią liderzy i trenerzy!

Co mówią liderzy i trenerzy!

Już tylko jeden dzień pozostał do rozpoczęcia Pucharu Narodów Polski w hokeju na lodzie mężczyzn w sezonie 2023/24, a zawodnicy i trenerzy uczestniczących drużyn wyrazili swoje oczekiwania.

Austria – Robin Roche, główny trener

„Nasza drużyna weźmie udział w Hokejowym Pucharze Narodów jako drużyna słabsza. Wielu naszych zawodników przygotowuje się do Mistrzostw Europy do lat 21. Jednak dotrzymanie kroku tak młodej drużynie na tym poziomie będzie dla nas dużym wyzwaniem Cieszymy się z możliwości zdobycia cennego doświadczenia i szerszego rozwoju.

Kanada – Patrick Chochani, główny trener

„Puchar Narodów będzie dla nas dużym wyzwaniem i nie możemy się doczekać tego wyzwania. Będziemy dążyć do większej spójności w naszej grze, spójności w naszych zasadach gry i spójności w naszych zachowaniach. Zależy nam na tym wszystkim Dzięki temu będziemy mogli się rozwijać i konkurować.

Francja – Frederic Suez, trener

Wchodzimy na boisko do igrzysk olimpijskich. Turniej ten jest ważnym etapem naszych przygotowań. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby w przyszłym sezonie zakwalifikować się do Pro League.

Korea – Kim Jae-hyun, kapitan

Dodał: „Puchar Narodów wiąże się z nami wspaniałymi wspomnieniami, ponieważ zaprezentowaliśmy dobry występ w pierwszym turnieju, zajęliśmy trzecie miejsce, dotarliśmy do pierwszej dziesiątki na świecie i zdobyliśmy nagrodę dla najlepszego bramkarza. Od czasu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. przebudowaliśmy kadrę trenerską i zawodników. Obiecuję ciągłe doskonalenie i mocne umiejętności w przyszłych konkursach. Do zobaczenia w Polsce!

Malezja – Mohd Marhan Mohd Jalil, kapitan

„Przede wszystkim nie mogę się doczekać gry w Polsce. Jeśli chodzi o kraje z grupy malezyjskiej, nie możemy patrzeć z góry na każdą drużynę. Jeśli chodzi o drużyny z Kanady i Pakistanu, wiemy trochę o stylu gry mecz, ale jest inaczej, zwłaszcza że Pakistan jest szybszy w hokeju w kontrataku. W porównaniu z Kanadą Francja ma bardziej europejski styl i jest bardziej taktyczna.

READ  Białoruski sportowiec jak Polska, czeska oferta wiza jest bezpieczna w Tokio

Nowa Zelandia – Greg Nicol, główny trener

Dodał: Puchar Narodów Afryki to ważny krok na naszej drodze do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Sprawdzimy się w starciu z kilkoma dobrymi konkurentami i przetestujemy europejskie warunki. Nie możemy się doczekać wyzwań i możliwości rozwoju naszej marki hokejowej w drodze na szczyt w Paryżu.

Polska – Jacek Kurowski, kapitan

„Podekscytowani i gotowi do działania. Przeciwnicy są wymagający, ale musimy się na sobie skupić. Nie możemy się doczekać, aż w końcu zagramy przed naszymi fanami”.

Republika Południowej Afryki – Dayan Cassim, kapitan

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością dołączenia do Pucharu Narodów w Polsce po pewnym czasie i nie możemy się doczekać, aby znów zacząć razem grać. Zadbamy o to, aby nasz kraj był dumny i mamy nadzieję, że nas wesprzecie gdziekolwiek jesteś.”

Druga edycja Pucharu Narodów w Hokeju Mężczyzn odbędzie się w dniach 31 maja – 9 czerwca 2024 w Gnieźnie. Wszelkie informacje na temat turnieju są dostępne Tutaj.