Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciąża zmienia odpowiedź immunologiczną na szczepienie Covid: raport

Badania wykazały, że kobiety w ciąży są szczególnie podatne na objawy Covid.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią wydają się stosunkowo słabo reagować na pierwszą dawkę szczepionek Covid-19, zgodnie z badaniem wskazującym na znaczenie otrzymywania obu dawek standardowych schematów.

Odpowiedzi immunologiczne na pojedynczą dawkę szczepionek pochodziły z firmy Moderna Inc. i Pfizer Inc. A BioNTech SE jest słabszy niż w grupie kobiet niebędących w ciąży, wynika z badania opublikowanego we wtorek przez Science Translational Medicine. Chociaż wszyscy uczestnicy opracowali przeciwciała anty-CoV przeciwko Covid-19, inne odpowiedzi immunologiczne, takie jak funkcje receptora przeciwciał, osiągnęły standardowe poziomy dopiero po drugiej dawce.

Badania wykazały, że kobiety w ciąży są szczególnie podatne na objawy Covid. Niektóre osoby unikały zastrzyków z powodu obaw, w dużej mierze wykluczonych przez badania, dotyczących płodności i karmienia piersią.

Christian Ovez i koledzy z Duke University School of Medicine, którzy nie brali udziału w badaniu, powiedzieli w powiązanym artykule: „Odkrycia te sugerują, że szczepienie we wczesnej ciąży i wzmocnione później w ciąży pomoże zmaksymalizować transmisję przeciwciał przez łożysko i mleko matki ”. w magazynie.

Drugie badanie opublikowane w tym samym czasopiśmie sugeruje, że kobiety w ciąży z płodami płci męskiej reagowały mniejszą ilością przeciwciał przeciwwirusowych i innych zmian immunologicznych niż te z płodami żeńskimi. Ovies i współpracownicy powiedzieli w komentarzu, że potrzeba więcej takich badań, aby zrozumieć reakcję kobiet na Covid i szczepienia.

„Badania te odzwierciedlają wezwanie do włączenia kobiet na różnych etapach ciąży do badań klinicznych, a tym samym zwiększenia ich udziału w opracowywaniu szczepionek” – powiedzieli naukowcy.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z syndykowanego kanału.)

READ  Aplikacja może pomóc w wykryciu Covid-19 poprzez zmiany głosu