Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciaron Maher był zachwycony drugim golem Ashrona w Pucharze Geelong

Ciaron Maher był zachwycony drugim golem Ashrona w Pucharze Geelong

Kieron Maher wygrywał największe wyścigi w Australii, ale drugie miejsce w Pucharze Geelong, które pomogło Ashronowi zakwalifikować się do Pucharu Melbourne, było równie satysfakcjonujące jak każde inne.

Ashron był pauzowany przez ponad 1000 dni z powodu kontuzji ścięgna, co do której Maher wątpił, czy uda mu się zrehabilitować zwycięzcę Pucharu Melbourne i Cox Plate, ale trzy starty do tyłu przesunęły import na krawędź drugiej rundy, która odbędzie się w pierwszy wtorek listopada na torze Flemington. .

Ashron, na którym będzie jeździł trzykrotny zdobywca Pucharu Melbourne, Kieren McEvoy, musiał w środę znaleźć się w pierwszej trójce, aby 7 listopada potwierdzić swoje miejsce w wartej 8 milionów dolarów grupie pierwszej.

• Cox Plate: Analiza biegacz po biegaczu, wskazówki

Dzięki wynikowi w Pucharze Geelong, na drugim miejscu za Amadim trenowanym przez Philipa Stokesa, Ashron awansował na 25. miejsce w klasyfikacji startowej Pucharu Melbourne – o jedno miejsce poza gwarantowanym startem w wyścigu.

„Zachwyt, pomyśleć, skąd się wziął” – Maher uśmiechnął się.

„Przyjechaliśmy tutaj podekscytowani zwycięstwem, pomyśleliśmy, że to prawdziwa szansa na zwycięstwo i tak było, potrzebowaliśmy miejsca w pierwszej trójce.

„To jego trzecie zwycięstwo w karierze w ciągu trzech lat i czwarte miejsce w Pucharze (Melbourne).”

Menedżer australijskiego Bloodstock, Jimmy Lovett, był w środę na dobrej drodze w Geelong i był zadowolony, że potencjalny trzeci wicemistrz Pucharu wraz z obrońcą tytułu Gold Trip i francuskim importerem Lastotchką bezpiecznie znalazł się w pierwszej 24.

Ashrun, trenowany wówczas przez Andreasa Völlera, zajął 10. miejsce w Pucharze Melbourne w 2020 r. po pechowym czwartym miejscu w Pucharze Geelong.

Zakwalifikował się i zakwalifikował, wygrywając Hotham Stakes w Derby Day.

READ  Dobra passa Wellington Phoenix zakończyła się porażką 1:0 z Central Coast Mariners

Trzydniowa rezerwa w Pucharze zmiażdżyła francuskiego sprintera.

• Główne kluby wyścigowe badają możliwość fuzji

Maher, który trenował Ashrona wiosną 2020 roku, wątpił, czy po kontuzji ścięgna będzie mógł ponownie ścigać się.

Powolna, ale ciągła odbudowa i postęp doprowadziły do ​​rozmów o możliwej karierze w wyścigach przez skoki, zanim Ashrun ponownie wyłonił się jako jeden z faworytów Pucharu.

„Dopracowanie tego zajęło nam trzy lata… (ponad) 1000 dni” – powiedział Maher.

„Lee Iveson (rehabilitator) wykonał fantastyczną robotę, właściciele, wszyscy, to wspaniała historia dobrego samopoczucia.

„Patrząc na sznurek, pomyślałem, że (jego kolega stajenny) ma rację: «Ten koń nigdy więcej nie będzie się ścigał». Lee wykonał dobrą robotę, a mój brat grudnia ma na ich punkcie obsesję (program rehabilitacyjny).

„To bardzo ekscytujące mieć takiego konia, a właściciele płacą za takiego konia przez trzy lata bez początku”.

Jest mało prawdopodobne, aby Amadi, zdobywca Pucharu Geelong, skierował się w stronę Pucharu Melbourne. Zdjęcie: Zdjęcia z wyścigu za pośrednictwem Getty Images

Dżokej Mark Zahra udzielił Maherowi silnego wsparcia po wyniku Geelong Cup.

„Mam nadzieję, że poradzi sobie naprawdę dobrze i może zająć jego miejsce (w Pucharze Melbourne), ponieważ na pewno ponownie się poprawi” – ​​powiedział Maher.

„Mark dobrze go owinął, powiedział, że do jego alei są dwie mile (3200 metrów), a potem poszedł spać i rób, co chcesz”.

• Shane Dae: Zwycięzca Pucharu Caulfield musiał zostać rozebrany

Tymczasem Amadi „powątpiewa” w ruch w kierunku Pucharu, w którym Stokes okrąża grupę 3 Queen Elizabeth Stakes (2600 m) w Flemington 11 listopada jako bardziej realną opcję.

Wydawało się, że Pierwszy Immortal, który przeszedł kontrolę przed wyścigiem, ma wszelkie szanse, zadowalając się drugim miejscem w rundzie, ale spadł na prostą i ostatecznie zajął siódme miejsce.

READ  Carrington wygrywa ekscytującą decyzję regatową przeciwko Fisherowi