Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny: 21 biegaczy ginie w ekstremalnych warunkach pogodowych podczas wyścigu przełajowego

W niedzielę media stanowe podały, że 21 osób biegnących w górskim maratonie przełajowym zginęło w północno-zachodnich Chinach po gradobiciu, marznącym deszczu i silnym wietrze na dużych wysokościach.

Siedziba ratunkowa przekazana przez urzędnika Agencja informacyjna Xinhua Powiedział, że uczestnicy odczuwali dyskomfort fizyczny i nagły spadek temperatury.

Niektóre zniknęły podczas surowej pogody około godziny 13:00 w sobotę (czasu lokalnego), kiedy 100-kilometrowy wyścig zatrzymał się w turystycznym lesie Yellow River Stone Forest w mieście Baiyin w hrabstwie Gansu.

Personel ratunkowy i pojazdy czekają w gotowości w ośrodku turystycznym Yellow River Stone w Baiyin w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach.

Van Pichin / Xinhua / AFP

Personel ratunkowy i pojazdy czekają w gotowości w ośrodku turystycznym Yellow River Stone w Baiyin w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach.

Czytaj więcej:
* Chiny mogły poprosić Huawei o zamknięcie australijskiej sieci 5G
* To szalone, że nie znamy naszej Akunga, mamy historię Aotearoa
* Silne trzęsienia ziemi wstrząsają Chinami
* List od redaktora: Jak prasa pomogła zmienić kierunek Ujgurów

Pojazd ratunkowy jedzie w kierunku lasu Yellow Stone na rzece Yellow River w Baiyin w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach.  Ratownicy w Chinach twierdzą, że podczas górskiego maratonu biegowego w północno-zachodniej części kraju zginęło wiele osób, a innych zaginęło w trudnych warunkach pogodowych.

Guo Gang / Xinhua / AP

Pojazd ratunkowy jedzie w kierunku lasu Yellow Stone na rzece Yellow River w Baiyin w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach. Ratownicy w Chinach twierdzą, że podczas górskiego maratonu biegowego w północno-zachodniej części kraju zginęło wiele osób, a innych zaginęło w trudnych warunkach pogodowych.

Wczesną niedzielę ratownicy znaleźli 21 zabitych, w tym ostatniego z pięciu zaginionych po nocnym przeszukaniu ponad 700 osób. Operacja była trudna ze względu na niskie temperatury, skomplikowany teren i ukształtowanie terenu.

Stanowy nadawca telewizji przemysłowej CCTV powiedział, że zawodnicy ścigali się na bardzo wąskiej górskiej drodze na dużej wysokości.

Do wyścigu dołączyły 172 osoby, a 151 zostało uznanych za bezpieczne. Xinhua powiedział, że niektórzy z nich byli leczeni z powodu drobnych obrażeń i byli w stabilnym stanie.

Burmistrz Baiyin Zhang Shuxin zorganizował konferencję prasową w niedzielę i gorąco przeprosił jako organizatora imprezy.

„Składamy najgłębsze kondolencje i kondolencje rodzinom ofiar i rannych” – powiedział burmistrz.

READ  Książę Harry jest otoczony „siecią nielegalnych działań” – usłyszał sąd