Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chce kupić dom wakacyjny Marie Curie w Polsce, we Francji

Premier Polski polecił rządowi kupić dom we Francji na wakacje i weekendy od 1904-1906, kiedy to nagrodzona francuską nagrodą Nobla para naukowa Marie Skłodowska-Curie i Pierre Curie. spędził 1904-1906.

Dom, położony na południowo-zachodnich przedmieściach Paryża, był „częścią historii Polski” – powiedział w tym tygodniu na Twitterze premier Matteo Morawecki.

Kamienno-ceglany budynek o powierzchni 1300 stóp kwadratowych w Saint-Remy-Les-Chevrolet kosztuje 50 000 950 000. Jest w stanie ruiny, ale według lokalnej firmy zajmującej się nieruchomościami Stephen Plaza jego tapeta, kominki i płytki podłogowe są z czasów sprzed Curianu.

Mówi się, że urodzona w Polsce Marie Curie mogła sama namalować niektóre projekty sufitów, ale nie ma na to dowodów.

Pionierzy nauki, Marie Curie i jej mąż Pierre, są wystawieni w laboratorium we Francji.
Pionierzy nauki, Marie Curie i jej mąż Pierre, są wystawieni w laboratorium we Francji.
Andhra

„Nieruchomość została zbudowana w 1890 roku i była miejscem wypoczynku dla Piotra i Marii Curie w latach 1904–1906” – powiedział Daniel Caso-Mingot, szef firmy zajmującej się nieruchomościami, który przyjechał z córkami, Ireną i Ewą.

„Przyjeżdżali tu w weekendy, święta wielkanocne, wakacje” – powiedział Caso-Mingot Associated Press, kiedy odwiedził nieruchomość w środę. „Nie przeprowadzono żadnych testów tej nieruchomości”.

Pewnego kwietniowego dnia 1906 roku Pierre wrócił do Paryża na spotkanie naukowe i został pobity na śmierć przez rydwan.

Para naukowców, laureatka Nagrody Nobla, Marie Skłodowska-Curie i Pierre Curie spędzała wakacje i weekendy w kamiennym kominku o powierzchni 120 metrów kwadratowych (1300 stóp kwadratowych) na południe od Saint-Remy-less-Chevrolet w latach 1904-1906.  Środa, 12 maja 2021 r. W Paryżu, Francja.
Kamienny kominek o powierzchni 1300 stóp kwadratowych 50000 950000.
Andhra

„Po tym wypadku Marie Curie wracała od czasu do czasu ze swoimi córkami, a potem przestała przychodzić” i dom o powierzchni 900 stóp kwadratowych. Sprzedano metry (9700 stóp kwadratowych) ogrodu, XIX-wieczny płaszcz ręczny i pompę wodną, ​​powiedział Caso-Mingot.

Koszty odnowienia szacuje się na około 000 240 000.

Caso-Mingot uważa, że ​​jeśli ktoś chce w nią zainwestować, „kocha od pierwszego wejrzenia i szanuje historię nieruchomości”.

Wnętrze kamiennego domu o powierzchni 1300 stóp kwadratowych, w którym para naukowców, laureatka Nagrody Nobla, Marie Skłodowska-Curie i Pierre Curie spędzała pierwsze wakacje i weekendy w latach 1904-1906 na południowo-zachodnich przedmieściach Saint-Remy-less-Chevrolet.  Francja, środa 12 maja 2021 r.
Wnętrze domu z kamienia. Według listy, Curie mógł sam pomalować niektóre dachy.
Andhra

Niektórzy krytycy w Polsce komentowali w mediach społecznościowych, że Marie Curie marnuje pieniądze podatników na dom, w którym nie spędziła wiele czasu.

Ale prawicowy rząd postawił sobie za priorytet ochronę i utrzymanie ważnych miejsc i obiektów w historii Polski.

READ  Polska stara się znacjonalizować elektrownie węglowe, aby firmy mogły finansować zielone inwestycje

Urodzona Maria Skłodowska w Warszawie w 1867 r. Uczona wyemigrowała do Paryża w 1891 r., Jako jedna z pierwszych kobiet studiujących nauki ścisłe na Sorbonie. Karierę naukową kontynuowała ze swoim francuskim mężem. Po śmierci Pierre’a, który opuścił katedrę fizyki na Sorbonie, zaproponowano jej pracę i została pierwszą profesorką na prestiżowym uniwersytecie.

Para naukowców, laureatka Nagrody Nobla, Marie Skłodowska-Curie i Pierre Curie spędzała wakacje i weekendy od 1904-1906 na podłodze w ogrodzie gołębi o powierzchni 1300 stóp kwadratowych w kamiennym domu o powierzchni 1300 stóp kwadratowych na południowo-zachodnich przedmieściach Paryża we Francji , 12 maja 2021 r.
Podłoga ogrodowa dla gołębi. Szacuje się, że liczba aktualizacji nieruchomości przekroczy 200 000 000.
Andhra

W 1903 roku Marie i Pierre Curie oraz francuski naukowiec Henry Becquerel otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za badanie radioaktywności.

Marie Curie otrzymała w 1911 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie radu i polonu. Ten ostatni nosi imię Polski.

Zmarł na chorobę popromienną w 1943 roku w Bosi we Francji. Marie i Pierre Curie są pochowani w paryskim Panteonie.