Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cena za pierwszy kufel piwa wynosi do 8 funtów

Cena za pierwszy kufel piwa wynosi do 8 funtów

Cena kufla piwa wzrosła o ponad 70 procent od krachu finansowego w 2008 roku, przekraczając po raz pierwszy 8 funtów w Londynie, ponieważ puby zostały dotknięte przez spiralę inflacji.

Według nowych danych CGA średnia cena pół litra piwa w Wielkiej Brytanii wzrosła z 2,30 GBP w 2008 r. do 3,95 GBP w tym roku. branża hotelarska Śledzić.

Firmy barowe ostrzegają, że ceny mogą dalej wzrosnąć, ponieważ koszt jęczmienia, głównego składnika piwa, wzrośnie z powodu problemów z dostawami związanych z wojną na Ukrainie.

Kufel byłby dziś tańszy o 60 pensów, gdyby cena wzrosła zgodnie ze średnimi cenami konsumpcyjnymi od stycznia 2008 r. do kwietnia 2022 r.

CGA śledzi ceny, przeprowadzając regularne badania ponad 5500 przypadkowych pubów i pubów na 90 000 w Wielkiej Brytanii.

Najdroższe piwo w kraju po raz pierwszy w jej badaniach przekroczyło 8 funtów, osiągając średnio 8,06 funtów w jednym londyńskim pubie – nienazwanym.

To było najtańsze średnie piwo w pubie Lancashire za 1,79 funta.

Ceny rosną w całej Wielkiej Brytanii, ponieważ inflacja jest na najwyższym poziomie od dziesięcioleci. Ceny żywności i energii znacznie wzrosły Inflacja wzrosła o 9 procent.

Branża napojów ostrzega, że ​​ceny piwa będą w tym roku nadal rosły z powodu wojny na Ukrainie.

Analitycy z Bernstein powiedzieli w tym tygodniu, że rosnący koszt jęczmienia, którego Ukraina stanowi 17 procent światowego eksportu, był „ogromnym minusem” dla browarów, szacując, że „najgorszy realny przypadek spowoduje wzrost jęczmienia o prawie 70 procent”.

Najnowsze dane CGA pokazują, że średnia cena pół litra wzrosła o ponad 7% od 2020 roku.

Greene King, sieć, która prowadzi około 2700 pubów, powiedziała w zeszłym miesiącu, że podnosi ceny średnio o 4,7 pensa za piwo, podczas gdy Marstons, producent piwa, podniósł ceny o około 8 procent w marcu.

READ  Viktor Orban kontroluje węgierskie uniwersytety