Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cena importowanej papryki wzrosła o 200%

Cena importowanej papryki wzrosła o 200%

W ciągu półtora miesiąca cena importowanej papryki w Polsce wzrosła o 200%.

Od marca do kwietnia cena importowanej papryki na polskim rynku zaczyna rosnąć. Wynika to z faktu, że sezon zbiorów tego warzywa w Hiszpanii wszedł w końcową fazę, a podaż papryki do Europy spada.

W Kampania rolna W toku podobny scenariusz widać na polskim rynku owoców i warzyw, ale East-Fruit donosi, że cena papryki gwałtownie rośnie. Czołowi gracze na rynku tłumaczą tę sytuację faktem, że z powodu złej pogody w Hiszpanii zbiory papryki były znacznie poniżej normy.

Przeczytaj także: Eksport pieprzu: Maroko zajmuje 5 miejsce na świecie

Natomiast na polskim rynku nadal nie ma pieprzu z Holandii. W efekcie podaż tych owoców i warzyw jest dziś bardzo mała, a ceny w tym segmencie zaczęły szybko rosnąć.

W Hiszpanii cena czerwonej papryki kalifornijskiej na hurtowych aukcjach w Almerii wzrosła do 5,12 euro / kg w ostatnim tygodniu marca i trend cenowy na to warzywo utrzymuje się. Na polskim rynku wzrost ceny papryki importowanej rozpoczął się pod koniec lutego.

W okresie od 22 lutego do dziś cena tego warzywa w Polsce wzrosła średnio o 207%. Do tej pory importowana papryka waha się od 3,9 do 4,8 euro / kg. Te ceny są rekordowe dla Polski.

READ  Pisarz pozwał prezydenta Andrzeja Dudę za nazwanie go „Maranem”