Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Buffalo 8 „Nie zostawiaj śladów”, zgłoszenie do Oscara polskiego filmu zagranicznego – oś czasu

Bawół8 Dystrybucja: North American Rights Jana P. Matuszyńskiego Brak śladów W roli głównej Tomasz Ziętek (Ciało Chrystusa), Sandra Corseniac (Wpływ) I Jacek Praziac (ja wiem)

Debiutujący na Festiwalu Filmowym w Wenecji film jest oficjalnym polskim wyborem dla najlepszego filmu fabularnego podczas zbliżających się Oscarów. Film Buffalo 8 trafi do kin w lutym 2022 roku.

Oparte na prawdziwych wydarzeniach 1983 roku w Polsce, Brak śladów Rozpoczyna się historia Zurychu – młody człowiek po byciu świadkiem brutalnego zabójstwa licealisty z rąk wojska staje się wrogiem państwa. Represyjny reżim wykorzystuje całą swoją infrastrukturę do zastraszania Zurychu i osób bliskich sprawie, wykorzystując bojowników, tajne służby, sądy i media w celu ukrycia morderstwa.

„Cały zespół Buffalo 8 ma przyjemność ogłosić nominację Polski do Nagrody Akademii w 2022 roku. Brak śladów W kraju ”- powiedziała Nikki Stear Justice, szef dystrybucji w Buffalo 8. „Reżyser Jan P. Matuszyński potrafi zrównoważyć bogatą historię o duchach z energicznymi i niezwykle aktualnymi tematami”.

Brak śladów Koprodukcja: Canal + Polska, Les Conds Modernity, Arte France Cinema, Averkne-Ron-Alps-Cinema, Background Films, Magiclab, Czech Television, Malt Television, Malt Television, koprodukcja: Aram Filmin Lestech. Mazowieckie Warszawskie Biuro Filmowe. Produkcja współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film jest koprodukowany przez stolicę Warszawy, województwo mazowieckie, region Provence-Alps-Cte d’Azur, region Avergne-Rn-Alps, Centre National to Cinema et de L’Image Anime oraz RT Image Anime. , czeskie finanse filmowe.

New Europe Film Sales zajmuje się międzynarodową sprzedażą filmu, opartą na książce Gaji Kravsik-Vnuk. Że nie będzie śladów Cezarego Azarewicza.

Transakcję reprezentowali filmowcy Nicky Stear Justice z Buffalo 8 i John Nassowski z New Europe Film Sales.

Poprzednie zdjęcie Matuszyńskiego Ostatnia rodzina (2017) otrzymał 11 nominacji do Polskich Nagród Filmowych.

Ma długą historię w Polskiej Akademii. W 2020 roku Ciało Chrystusa Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego W 2019, podczas Pavel Pavlikovsky Zimna wojna Nominowany do trzech Oscarów.

READ  Polski parlament odrzucił nieograniczony dostęp mediów do granicy białoruskiej