Bramka Bena Aulda przenosi Wellington Phoenix na szczyt męskiej ligi A-League

Na Mars Stadium Ballarat: Wellington Phoenix 1 (Ben Auld 79′) Zachodnia Wielka 0 HT: 0-0

Wellington Phoenix wspiął się na szczyt męskiej tabeli A-League.

Phoenix przetrwał dramatyczny finisz, pokonując Western United 1:0 na stadionie Mars w Ballarat w sobotni wieczór, po skorzystaniu z długiej analizy VAR.

Super rezerwowy Ben Old został początkowo uznany za spalonego po tym, jak zdawało się, że minął ostatniego zawodnika po zakończeniu kontrataku w 79. minucie.

Jednak decyzja została uchylona po interwencji VAR, gdy powtórki pokazały, że kolano Tomoki Imai utrzymywało Aulda w miejscu, gdy ten zbliżał się do bramki.

Zwycięstwo odniesione w sobotę przez drużynę Phoenix było kontynuacją wymarzonego startu pod wodzą nowego trenera Giancarlo Italiano i zapewniło jej dwa punkty przewagi nad liderem tabeli Western Sydney Wanderers.

Gracze Phoenix świętują z królem strzelców Benem Auldem.

Martin Cape/Getty Images

Italiano jest czwartym trenerem w historii męskiej ligi A, który jest niepokonany w pierwszych sześciu meczach.

To był świetny początek dla Phoenix, który miał trudności po serii głośnych odejść.

„Moim pierwszym odruchem było to, że bramka była na spalonym” – Italiano powiedział o zwycięskim golu Aulda.

„Spojrzałem na niego i pomyślałem: OK, on ​​odwrócił wzrok, a kiedy zobaczyłem ekran, pomyślałem, że może to jest dużo bliżej, niż myślałem. Fakt, że handlowali tak długo, powiedziałem: cóż, to musi być z boku. To musi być całkiem blisko.

Trener drużyny z Zachodu, John Aloisi, uznał, że Auld był na spalonym i opisał przyznanie gola jako „udany cios”.

„Kąty kamery nie są tu dobre ze względu na kształt stadionu, a kamer nie jest tak wiele jak zwykle” – powiedział Aloisi.

Alex Paulsen po raz kolejny imponował występem w meczu przeciwko Phoenix, wykonując kilka interwencji, dzięki którym atakujący Westernu mogli zachować trzecie czyste konto.

READ  Igrzyska olimpijskie – światowa lekkoatletyka rozważa „następstwa” sprawy Tsimanouskaya, mówi Ko

Western oddał 20 strzałów, a Phoenix 15, ale nie potrafił znaleźć sposobu na wyprzedzenie będącego w formie bramkarza.

Paulsen został raz pokonany w pierwszej połowie, ale został uratowany przez słupek, gdy napastnik Zachodu Noah Botic próbował oddać strzał obok bramki.

Decyzja VAR, która doprowadziła do gola Bena Aulda dla Wellington Phoenix przeciwko Western United.

Niebiańskie sporty

Bramka uniemożliwiła drużynie Phoenix zdobycie bramki, gdy Tim Paine oddał strzał, który trafił w słupek w ciągu pierwszych 20 sekund drugiej połowy.

Po serii nieudanych prób Italiano w 60. minucie wrócił na ławkę rezerwowych z wynikiem 0:0.

W nadziei na dokonanie przełomu sprowadził sprawnego napastnika Oscara Zouedę, Sama Suttona i Aulda.

Po tym, jak w zeszły weekend opuścił zwycięstwo nad Melbourne City z powodu kontuzji pachwiny, wszystkie oczy były zwrócone na Zawadę, najlepszego strzelca zespołu, który strzelił zwycięskiego gola w końcówce meczu.

Piłka tuż po wprowadzeniu delikatnie spadła do polskiego gwiazdora na skraj pola karnego, ten jednak nie był w stanie zatrzymać strzału i dzikim strzałem przeleciał nad poprzeczką.

Zamiast tego to Auld wkroczył, gdy Feniks potrzebował go najbardziej.

Pomocnik doskonale wyczuł moment i po podaniu Costa Barbarosa prawą nogą zdobył zwycięskiego gola.

Następny

Phoenix po raz pierwszy od miesiąca powrócą do Wellington, gdzie w następną sobotę będą gościć Newcastle Jets na stadionie Sky Stadium. Newcastle zasmakowało zwycięstwa tylko raz pod wodzą nowego trenera Robbiego Stantona. W skład Jets wchodzi dwóch byłych graczy Phoenix. Skrzydłowy Rino Piscopo i lewy obrońca Lucas Morages.