Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brain Games NeurologyLive®: 11 lutego 2024 r

Brain Games NeurologyLive®: 11 lutego 2024 r

zapraszamy Neuronauka na żywo® gry umysłowe! Ta cotygodniowa seria quizów, emitowana w każdą niedzielę rano, będzie zawierać pytania dotyczące różnych tematów z zakresu neurologii klinicznej i historycznej, zapisywane przez klinicystów, klinicystów i ekspertów w dziedzinie opieki neurologicznej i rzecznictwa.

Co tydzień sprawdzaj swoją siłę, zadając 3 pytania dotyczące różnych aspektów neurologii, ze szczególnym uwzględnieniem demencji i choroby Alzheimera, epilepsji i napadów padaczkowych, bólów głowy i migreny, zaburzeń ruchu, stwardnienia rozsianego, zaburzeń nerwowo-mięśniowych, zaburzeń snu, udaru i chorób naczyń mózgowych.

Pytania w tym tygodniu zawierają temat Zaburzenia ruchu.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić poprzednie wersje Mind Games.

Chcesz przesłać pytania testowe? Skontaktuj się z naszym redaktorem, Marco Meglio, za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected].

Jaki jest pierwotny defekt genetyczny w dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD)?

Który z poniższych środków pomijających egzony został zatwierdzony przez FDA do leczenia dystrofii mięśniowej Duchenne’a?

Który z poniższych objawów jest częstym skutkiem ubocznym długotrwałego leczenia kortykosteroidami w dystrofii mięśniowej Duchenne’a?

Jak poszło Ci w tym tygodniu na teście? Opowiedz nam o tym, odpowiadając na poniższą ankietę. Nie zapomnij podzielić się i porównać swoje wyniki ze znajomymi!

Na ile pytań odpowiedziałeś poprawnie?

READ  Strategie przeciwdziałania rozwojowi mutacji ucieczkowych ze szczepionki SARS-CoV-2