Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bractwo Ludzkie, które zdobyło nagrodę Eurowizji: jak nam się udało ocalić dla mnie pocałunki | Pop i rock

Martin Lee, wokalista, autor tekstów

Wszyscy oglądaliśmy Konkurs Piosenki Eurowizji, a on był naszym menedżerem, Tony Hellerktóry zaproponował, żebyśmy w to weszli. Wśród wszystkich naszych piosenek Zachowaj dla mnie swoje pocałunki Stałem. Na początku brzmiało: „Oceany miłości, oceany, oceany miłości”, ale „Pocałunki dla mnie, zachowaj wszystkie pocałunki dla mnie” było mocniejszym haczykiem.

Wiedzieliśmy, że sędziowie zagłosują już po jednym czy dwóch przesłuchaniach, więc na koniec potrzebowaliśmy czegoś chwytliwego. Próbowaliśmy pisać o zwierzętach, bo ludzie na całym świecie je kochają, a potem spróbowaliśmy czegoś o dzieciach. Wymyśliliśmy: „Nie zamierzasz ich dla mnie uratować / Nawet jeśli masz tylko trzy lata?” I pomyślałem: „Bingo!” Ta ostatnia linijka nadała piosence niespodzianki. Do tego czasu można by pomyśleć, że to piosenka miłosna od kogoś, kto idzie do pracy i chce, aby jego żona zachowała pocałunki, dopóki nie wróci do domu, ale ta linijka pokazuje, że śpiewa dla swojej córki.

Napisaliśmy i nagraliśmy go na Denmark Street z dwoma facetami z naszego zespołu na żywo i kilkoma muzykami sesyjnymi, ubranymi w glockenspels i tym podobne. Mijaliśmy Song for Europe, program telewizyjny, w którym zdecydowali się wjechać do Wielkiej Brytanii. Następnie na finał Eurowizji 1976 Guy Lotman stworzył choreografię i choreografię, którą zwykle był rezydentem piosenkarza w Podnieś się z Ayshea Program telewizyjny dla dzieci wraz z lalką sową Oli Beck. Doszedł do miejsca, w którym strzelaliśmy i pokazał nam te dziwne ruchy, jak wysokie kolano. Poszliśmy: „Żartujesz? Jesteśmy piosenkarzami, a nie tancerzami”. Ale przekonał nas, żebyśmy częściej ćwiczyli układ taneczny, abyśmy mogli to robić we śnie.

W finale, w Holandii, było 18 krajów, nie 40 jak teraz. Byliśmy na początku i ludzie mówili: „Wy jesteście zwycięzcami”. Powiedzieliśmy: „Nie bądź głupi”, ale nagle wygraliśmy. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, a piosenka na pewno nie sprzeda się w sześciu milionach egzemplarzy i na zawsze nie zmieni naszego życia. Po kilku dniach poszliśmy na zakupy do Leeds i ludzie szli za nami.

to jest zabawne. Ponieważ mieliśmy hity w Europie przed Eurowizją, Abba wysłał nam Mamma Mię, aby zdobyć punkty. Wiedzieliśmy, że to potencjalne zerwanie, ale zostawiliśmy to na następną sesję nagraniową, ponieważ chcieliśmy zachować dla mnie twoje pocałunki. Zdecydowanie, Potem zrobił to sam. Kto wie, co mogło się stać… ale Save Your Kisses for Me zadziałało dla nas wystarczająco dobrze. Był nr 1 w 33 krajach i nadal jest Najlepiej sprzedający się zwycięzca Eurowizji wszechczasów.

Kolana… Bractwo Muzułmańskie śpiewa swoją zwycięską piosenkę na Konkursie Piosenki Eurowizji 1976 w Hadze. Zdjęcia: Penta Springs/Almy

Śpiewa Sandra Stevens

Stałem w obronie Joe Los Orchestra po tym, jak regularna piosenkarka straciła głos. Graliśmy po jednej stronie estrady, a po drugiej Martin śpiewał w zespole o nazwie Migil Five. Siadałem na Empire Terrace przy Leicester Square z filiżanką herbaty, obserwowałem go i myślałem: „To dobry piosenkarz”. Nigdy nie marzyłem, że skończymy w zespole lub weźmiemy ślub, ale kiedy Bractwo Człowieka potrzebowało innego piosenkarza [alongside Nicky Stevens] Zapamiętałeś mnie. Myślałem, że śpiewam naprawdę źle na przesłuchaniu w studiu, ale kiedy usłyszałem, jak mój śpiew wraca przez duże głośniki z włączoną muzyką, brzmiał on naprawdę dobrze.

Pobiliśmy finał piosenki dla Europy Udział, which Cheryl Baker [subsequently in Bucks Fizz] Był już tylko dwoma punktami. Znałem komentatora Raya Moore’a, więc kiedy ogłosił, że wygraliśmy, powiedział: „To sprawia, że ​​jestem najszczęśliwszy…” Byliśmy w drodze.

Do czasu, gdy musimy Eurowizja Wreszcie Martin i ja byliśmy parą. Był tak zdenerwowany, że po prostu siedział całą noc wcześniej. Ale byliśmy już numerem 1 na brytyjskich listach przebojów i pamiętam, jak powiedziałem: „Chodź, zróbmy to dla naszego kraju”. Podczas próby Martin nie słyszał hrabiego, więc przyszedł w złym momencie. Powiedziano nam, że sędziowie będą uczestniczyć w jednej z naszych prób, a Martin powiedział: „Mam nadzieję, że to nie te próby”. Na szczęście dyrygent, Allen Ainsworth, sprawił, że liczenie było jeszcze głośniejsze w nocy. Do tego czasu tak dużo ćwiczyliśmy, że nie mogłem zaśpiewać piosenki bez tańca. Było wiele dobrych zgłoszeń i martwiliśmy się o francuską piosenkę, ale wygrana była całkiem fajna. Wciąż pamiętam powrót do naszego małego bungalowu w Wakefield. Cała ulica wyszła nam na powitanie.

READ  West Side Story (Opera Australia i GWB Entertainment)