Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boskalis pozyskuje kontrakty kablowe na projekt Baltica 2 o mocy 1,5 GW u wybrzeży Polski

Boskalis pozyskuje kontrakty kablowe na projekt Baltica 2 o mocy 1,5 GW u wybrzeży Polski

Holenderski wykonawca robót pogłębiarskich i offshore, firma Boskalis, zdobył „duże” kontrakty na transport i instalację kabli i układów eksportowych dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 o mocy 1,5 GW w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Spółka podpisała dwie transakcje od polskiej spółki energetycznej PGE Polska Grupa Energetyczna SA (WSE:PGE) i duńskiej spółki Ørsted A/S (CPH:ORSTED). Według wtorkowego oświadczenia łączna wartość kontraktów jest „uważana za znaczącą” i dotyczy zamówień o wartości przekraczającej 300 mln euro (322,5 mln dolarów).

Zakres prac obejmuje transport i montaż 107 kabli o długości ponad 150 km oraz czterech kabli eksportowych o napięciu 275 kV o łącznej długości około 300 km. Boskalis otrzymał także zadanie przeprowadzenia działań związanych z przygotowaniem dna morskiego, takich jak wyrównywanie dna morskiego, wstępne wykopy i usuwanie skał.

Boskalis powiedział, że wyśle ​​dwa statki do układania kabli, statek pomocniczy przy budowie, statek do montażu skał podmorskich i pogłębiarkę ssącą. Oczekuje się, że prace przygotowawcze rozpoczną się w 2025 r., a prace związane z relokacją i instalacją rozpoczną się w 2027 r.

Elektrownia Baltica 2 zostanie zainstalowana w ramach projektu morskiej energetyki wiatrowej Baltica około 40 kilometrów od północnego wybrzeża Polski, pomiędzy Łebą a Ustką.

(1,0 EUR = 1,075 USD)

Wybierz swój newsletter z Renewables Now. Dołącz za darmo!

READ  Bosch otwiera w Polsce fabrykę pomp ciepła - International PV Magazine