Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boom reklamowy w Google zwiększa ich przychody

Boom reklamowy w Google zwiększa ich przychody

Alphabet, firma macierzysta Google, ogłosiła we wtorek rekordowe wyniki, ponieważ pandemia zatrzymała ludzi w domu, oglądając filmy na YouTube i klikając reklamy internetowe firmy.

Ogłosiła również program odkupu akcji o wartości 50 miliardów dolarów, który pomógł podnieść jej akcje o 4,5 procent w obrocie po zamknięciu. To dało gigantowi technologicznemu po raz pierwszy kapitalizację rynkową w wysokości ponad 1,6 biliona dolarów. Tylko Apple, Microsoft i Amazon są większe.

Całkowite przychody wzrosły w pierwszych trzech miesiącach tego roku do 55,3 mld USD, Alphabet powiedział, O 34 procent z 41,2 miliardów dolarów z łatwością przekroczyło oczekiwania 51,6 miliarda dolarów. Zysk netto wzrósł o 162 procent do 17,9 miliarda dolarów, w porównaniu z konsensusowymi prognozami analityków na poziomie 10,5 miliarda dolarów, według Visible Alpha.

„Ludzie korzystają z wyszukiwarki Google i różnych usług online, aby być na bieżąco, mieć łączność i rozrywkę” – powiedział Sundar Pichai, dyrektor generalny Alphabet.

CFO Ruth Porat powiedziała, że ​​liczby „odzwierciedlają wysoką aktywność konsumentów w internecie i szeroki wzrost przychodów reklamodawców”.

Podstawowe przychody Google z wyszukiwania wzrosły o 30 procent do 31,9 miliarda dolarów. Grupa stwierdziła, że ​​reklamy detaliczne wiodły prym dzięki wyszukiwaniu „dostępne w pobliżu” i „odbiór przy krawężniku”, ponieważ grupy takie jak Dick’s Sporting Goods podwoiły swój biznes e-commerce pośród pandemia.

Przychody z YouTube wzrosły o 49 procent do 6 miliardów dolarów, a dyrektor generalny Philip Schindler powiedział inwestorom, że Google „wciąż szkicuje powierzchnię tego, co jest możliwe”, aby przekształcić kanał wideo w platformę reklamową dla dużych marek.

Powiedział: „Historyczne metody docierania do odbiorców za pośrednictwem (tradycyjnej telewizji) już nie działają”. „Reklamodawcy używają teraz YouTube, aby dotrzeć do odbiorców, których nie mogą znaleźć nigdzie indziej”.

READ  Branża targowa prosi PM o zmianę klasy katalogu kluczy publicznych

Po jednej czwartej eksplozji Alphabet miał 135 miliardów dolarów w gotówce. Nowy plan wykupu o wartości 50 miliardów dolarów jest dwukrotnie większy niż jego ostatnie zezwolenie w 2019 roku.

Według regionów przychody Alphabet wzrosły w pierwszym kwartale o 44% w Azji, 33% w Stanach Zjednoczonych i 25% w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce.

Przychody z działalności Google niezwiązanej z badaniami naukowymi, w tym z rynku aplikacji i urządzeń na Androida, takich jak telefony Pixel i inteligentne głośniki, wzrosły o 46 procent do 6,5 miliarda dolarów.

Dział Google Cloud firmy – trzeci dostawca usług w chmurze po Amazon i Microsoft – zwiększył przychody o 4 miliardy dolarów, co oznacza wzrost o 45,6 procent. Chociaż jednostka nadal ponosiła straty, spadły one do 974 milionów dolarów z 1,73 miliarda dolarów rok temu.

Ogólne wyniki wskazują, że Borat utrzymuje ścisłą listę kosztów operacyjnych i wydatków, które wzrosły tylko o 17 procent do 38,9 miliarda dolarów, o 1 miliard mniej niż oczekiwali analitycy. Koszty sprzedaży, marketingu i zarządzania były płaskie, pomagając wyrównać marże operacyjne z 19 procent rok temu do 30 procent.

Podobnie, „inne zakłady”, z Alphabet obejmującym grupy, w tym firmę samochodową Waymo, badacza nauk przyrodniczych Verily i „Lunar Shots Factory” X, wydały 1,14 miliarda dolarów, tylko o 2 procent więcej niż w zeszłym roku. W międzyczasie przychody z tych startupów wzrosły o 47 procent, do 198 milionów dolarów.

Pichai powiedział, że Alphabet planuje w tym roku zainwestować ponad 7 miliardów dolarów w biura i centra danych w Stanach Zjednoczonych, tworząc „co najmniej 10 000 nowych pełnoetatowych miejsc pracy”.