Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boom reklamowy w Google zwiększa ich przychody

Boom reklamowy w Google zwiększa ich przychody

Alphabet, firma macierzysta Google, ogłosiła we wtorek rekordowe wyniki, ponieważ pandemia zatrzymała ludzi w domu, oglądając filmy na YouTube i klikając reklamy internetowe firmy.

Ogłosiła również program odkupu akcji o wartości 50 miliardów dolarów, który pomógł podnieść jej akcje o 4,5 procent w obrocie po zamknięciu. To dało gigantowi technologicznemu po raz pierwszy kapitalizację rynkową w wysokości ponad 1,6 biliona dolarów. Tylko Apple, Microsoft i Amazon są większe.

Całkowite przychody wzrosły w pierwszych trzech miesiącach tego roku do 55,3 mld USD, Alphabet powiedział, O 34 procent z 41,2 miliardów dolarów z łatwością przekroczyło oczekiwania 51,6 miliarda dolarów. Zysk netto wzrósł o 162 procent do 17,9 miliarda dolarów, w porównaniu z konsensusowymi prognozami analityków na poziomie 10,5 miliarda dolarów, według Visible Alpha.

„Ludzie korzystają z wyszukiwarki Google i różnych usług online, aby być na bieżąco, mieć łączność i rozrywkę” – powiedział Sundar Pichai, dyrektor generalny Alphabet.

CFO Ruth Porat powiedziała, że ​​liczby „odzwierciedlają wysoką aktywność konsumentów w internecie i szeroki wzrost przychodów reklamodawców”.

Podstawowe przychody Google z wyszukiwania wzrosły o 30 procent do 31,9 miliarda dolarów. Grupa stwierdziła, że ​​reklamy detaliczne wiodły prym dzięki wyszukiwaniu „dostępne w pobliżu” i „odbiór przy krawężniku”, ponieważ grupy takie jak Dick’s Sporting Goods podwoiły swój biznes e-commerce pośród pandemia.

Przychody z YouTube wzrosły o 49 procent do 6 miliardów dolarów, a dyrektor generalny Philip Schindler powiedział inwestorom, że Google „wciąż szkicuje powierzchnię tego, co jest możliwe”, aby przekształcić kanał wideo w platformę reklamową dla dużych marek.

Powiedział: „Historyczne metody docierania do odbiorców za pośrednictwem (tradycyjnej telewizji) już nie działają”. „Reklamodawcy używają teraz YouTube, aby dotrzeć do odbiorców, których nie mogą znaleźć nigdzie indziej”.

READ  Bezpieczne dostawy gazu w Wielkiej Brytanii są bez znaczenia, panie ministrze, jeśli nikt nie może zapłacić rachunków| Gaz

Po jednej czwartej eksplozji Alphabet miał 135 miliardów dolarów w gotówce. Nowy plan wykupu o wartości 50 miliardów dolarów jest dwukrotnie większy niż jego ostatnie zezwolenie w 2019 roku.

Według regionów przychody Alphabet wzrosły w pierwszym kwartale o 44% w Azji, 33% w Stanach Zjednoczonych i 25% w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce.

Przychody z działalności Google niezwiązanej z badaniami naukowymi, w tym z rynku aplikacji i urządzeń na Androida, takich jak telefony Pixel i inteligentne głośniki, wzrosły o 46 procent do 6,5 miliarda dolarów.

Dział Google Cloud firmy – trzeci dostawca usług w chmurze po Amazon i Microsoft – zwiększył przychody o 4 miliardy dolarów, co oznacza wzrost o 45,6 procent. Chociaż jednostka nadal ponosiła straty, spadły one do 974 milionów dolarów z 1,73 miliarda dolarów rok temu.

Ogólne wyniki wskazują, że Borat utrzymuje ścisłą listę kosztów operacyjnych i wydatków, które wzrosły tylko o 17 procent do 38,9 miliarda dolarów, o 1 miliard mniej niż oczekiwali analitycy. Koszty sprzedaży, marketingu i zarządzania były płaskie, pomagając wyrównać marże operacyjne z 19 procent rok temu do 30 procent.

Podobnie, „inne zakłady”, z Alphabet obejmującym grupy, w tym firmę samochodową Waymo, badacza nauk przyrodniczych Verily i „Lunar Shots Factory” X, wydały 1,14 miliarda dolarów, tylko o 2 procent więcej niż w zeszłym roku. W międzyczasie przychody z tych startupów wzrosły o 47 procent, do 198 milionów dolarów.

Pichai powiedział, że Alphabet planuje w tym roku zainwestować ponad 7 miliardów dolarów w biura i centra danych w Stanach Zjednoczonych, tworząc „co najmniej 10 000 nowych pełnoetatowych miejsc pracy”.