Black Ferns walczą o nieprzewidywalne zwycięstwo nad Wallaroos po utracie przez kontuzję współkapitana Kennedy’ego Simona

W Adelaide Oval, Adelaide: Czarne paprocie 22 (Luka Connor, Joanna Ngan-Woo, Kendra Reynolds próbuje; pióro Ruahei Demant, 2 con) Australia 14 (Bienne Terita 2 próby; Arabella McKenzie 2 con). HT: 10-7.

Czarna Paproć chciała przetestować i dostała jeden w pokonaniu ulepszonych Wallaroos i zwycięstwo 22-14 w Adelajdzie w sobotę.

Trener Wayne Smith Powiedzieli, że potrzebują bliższego dopasowania po, po Pokonaj Wallaroos w ostatnią sobotę, aby zachować Puchar O’Reilly w ChristchurchBył jednak sfrustrowany, że Czarne Paprocie cofnęły się nieco, pomimo głębokiego kopania w celu piątego zwycięstwa z rzędu.

Joanah Ngan-Woo miała kolejny świetny mecz z Black Ferns i strzeliła tę decydującą próbę.

Cameron Spencer / Getty Images

Mistrzyni świata okazała się silna, żegnając się z Wallaroos. Znakomity występ blokady Joanah Ngan-Woo (ponownie) i wsparcie Tanyi Kalounivale oraz późna próba otwartej skrzydłowej Kendry Reynolds była tylko nagrodą za jej wysiłki.

Jednak współkapitan Kennedy Simon z kontuzją kolana i pomocnik Chelsea Semple z powodu wstrząsu mózgu byli przedmiotem troski w jego ostatnim zaplanowanym meczu przed Mistrzostwami Świata w Rugby.

Simon opuścił trzy pierwsze testy sezonu z powodu kontuzji kolana i asystował z boiska w pierwszej połowie. Zakres jej kontuzji nie był jasny, ale utrata atakującej gwiazdy byłaby poważnym ciosem dla Pucharu Świata.

Australia poradziła sobie lepiej i, co niepokojące dla Czarnej Paproci, była w stanie regularnie przerywać atak z powodu krachu, co z powodzeniem zrobiły faworytki Pucharu Świata Anglia i Francja, kiedy zmiażdżyły Nowozelandczyków w Rundzie Północnej w zeszłym roku.

READ  Ingrid Hepkiss została nowym gospodarzem RNZ Morning Report, zastępując Susie Ferguson

Przegrana napastników i Rosjan Shannon Barry i Emily Chancellor byli fantastyczni i kolejny zmieniający się skład Black Ferns, Z ośmioma zmianami do piętnastego startuWalcząc, by trzymać się razem. Ich ofensywna gra była w rozsypce.

Tania Calonival była silna w ortezie głowy czarnej paproci w Adelajdzie.

Czarna Paproć wyglądała groźnie, gdy posuwali się do przodu w pierwszych minutach, ale gospodarze mieli wymarzony początek, kiedy debiutujący skrzydłowy Benny Terretta strzelił pierwszego gola w ataku, gdy Semple został znokautowany w zderzeniu czołowym z Liz Patou.

Pomocnik Black Ferns był drugi, cofając się za prowadzenie Pato i otrzymując żółtą kartkę za zbyt duży kontakt z nią.

Wydawało się to trudnym wezwaniem, chociaż wtrącanie się Semple’a ją zawiodło. Nie była w stanie kontynuować po tym, jak nie oceniła urazu głowy.

The Black Fires zmagali się z dala od domu z pełną wiary australijską drużyną, z równym i solidnym Rohi Demantem strzelającym z rzutu karnego, podczas gdy mieli jednego gracza mniej.

Momentum zaczęło nabierać tempa, gdy tylko prostytutka Luca Connor strzeliła swoją pierwszą próbę, a Australia upadła, co skłoniło ich do zmiany pierwszego rzędu w pierwszej połowie.

Sankcje przeciwko Wallaroos narastały, a Lockdown Atasi Lafai otrzymał żółtą kartkę, co odzwierciedlało większą dominację Czarnych Paproci.

Benny Terretta zdobywa pierwszą próbę dla Wallaro.

Jednak stracili okazje przed przerwą i odwrócili dużo posiadania, aby utrzymać Australię pod poważną presją.

wielka chwila

Ngan-Woo strzelił gola w 50. minucie, a Czarne Paprocie miały trochę miejsca do wytchnienia, które wydawało się, że się uspokoiło.

Zwiększyli presję i spędzili długie odcinki drugiej połowy, łamiąc drzwi w połowie australijskiej, usuwając wszelką nadzieję, że Wallaroos mieli na swoje pierwsze zwycięstwo nad Nową Zelandią w ich 22. spotkaniu.

READ  „Jeśli ta koszulka wiele dla ciebie znaczy, pokaż to w tym meczu”.

Druga próba Terety wobec złodzieja była pocieszeniem dla Wallaroos.

Ocena meczu: 5/10

Australijska sędzia Amber McLachlan miała pracowite popołudnie i pozostawiła długą przewagę, wydając żółte kartki obu stronom w pierwszej połowie. To była rozczarowująca scena.

Maiakawanakaulani flirtuje z Roosem podczas przerwy Black Ferns w Adelajdzie.

Wielkie zdjęcie

Obie drużyny spotkają się ponownie za sześć tygodni, aby rozpocząć kampanię Pucharu Świata w Eden Park 8 października. To będzie ich czwarte spotkanie w tym sezonie.

najlepszy gracz

Ngan-Woo po raz kolejny pokazała, dlaczego jest tak ważna dla Czarnych Paproci, gdy przeniosła swoją stronę do przodu. Partner Lock-down Maiakawanakaulani Roos również zagrał solidny mecz, podobnie jak Calonival i przegrana napastniczka Charmaine McMenamin. Nowy debiutant Santo Taumata miał przyzwoity wpływ z ławki.