Black Ferns Sevens pokonali Australię 19:12 w trudnym finale w Vancouver

The Black Ferns Sevens zdołali zdobyć czwarty z rzędu tytuł mistrza świata po pokonaniu Australii 19-12 w finale w Vancouver w poniedziałkowe popołudnie (NZT).

Zwycięstwo nad Australijczykiem oznacza, że ​​Black Ferns Sevens dodało kolejną koronę do swojej wojennej skrzyni, po wcześniejszych sukcesach na turniejach w Sydney, Hamilton i Kapsztadzie.

Jak można się było spodziewać po dużej rozgrywce między tymi dwoma rywalami trans-Tasmana, rzucili sobie wszystko w początkowej wymianie zdań, rozpoczynając szalony i pełen błędów początek konkursu.

Kapitan Black Ferns, Sara Hernie, najlepsza zawodniczka parku w finale, zdobyła szansę i zapewniła istotną asystę.

Herini powiedział również, że zespół nadal myśli o społecznościach w Nowej Zelandii dotkniętych chaosem spowodowanym przez huragan Gabriel.

Australijka Madison Levy, lewa, uniemożliwiła graczowi Black Ferns Sevens, Yordze Millerowi, zdobycie przyłożenia w finale.  Ale to nie wystarczyło, aby Nowozelandczycy wygrali 19:12.

Daryla Dicka

Australijka Madison Levy, lewa, uniemożliwiła graczowi Black Ferns Sevens, Yordze Millerowi, zdobycie przyłożenia w finale. Ale to nie wystarczyło, aby Nowozelandczycy wygrali 19:12.

„Będziemy nadal przesyłać nasze dobre życzenia wszystkim Wawanao w Nowej Zelandii i tym, którzy walczą. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc wam w powrocie do domu. „

Wydawało się, że Jorga Miller z Nowej Zelandii strzelił pierwszego gola w finale, ale Madison Levy wytrąciła jej piłkę z ręki. Jednak dramat się nie skończył.

Kobietom w czerni przyznano rzut karny, a szybko myśląca Herini przycisnęła piłkę, aby zanurkować między kijami w celu przyłożenia.

READ  „Łatwiejsze tak”: zaręczona gimnastyczka olimpijska Simone Biles
Stacey Floehler z Nowej Zelandii świętuje swój mecz z Australią z uśmiechem.

Jednak Australijczycy odmówili poddania się, a Madison Ashby wyrównała wyniki – co wydawało się wystarczające, aby przejść do przerwy.

Jednak Czarne Paprocie nie zakończyły gry po znakomitym uderzeniu Hiriniego, które pozwoliło uśmiechniętej pałkarce Stacey Fluhler rozpocząć czysty bieg i dać swojej drużynie prowadzenie 14:7 po pierwszej połowie.

To Australijczycy uderzyli jako pierwsi w drugim zaklęciu, po pięciopunktowym trafieniu Charlotte Kaslick, wysyłając jej drużynę z powrotem do walki, kiedy wpadła do nagłego dołka, by trafić istotną pięciopunktową.

Na dwie minuty przed końcem czarna paproć wstrzykuje nowe nogi; Jednak to była dziwna decyzja Australii, by kopnąć piłkę daleko, co pozwoliło zwycięzcom turnieju zrobić sobie przerwę i wykorzystać impet.

Kara została odzyskana z 22 metrów po tym, jak Australia straciła karę za upadek w ostatniej minucie, a Nowozelandczycy wykorzystali całe swoje doświadczenie, aby skrócić czas. Kolejna kara Rucka pozwoliła im przetrwać do ostatecznej strzelaniny i odnieść zwycięstwo.

Nowa Zelandia pokonała w półfinale Francję 36:7.

Jasmine Felix Hotham z Nowej Zelandii pokonała w półfinale Francuzkę Le Noel.

Francja, będąc w posiadaniu piłki, starała się znaleźć drogę przez linię czarnych pikiet i ku ich frustracji przegrywała 17-0 do przerwy.

Tymczasem All Blacks Sevens nie zaryzykowali w turnieju mężczyzn po przegranej w ćwierćfinale z Australią w niedzielę.

Mężczyźni pokonali Stany Zjednoczone 50-7, aby wygrać mecz o piąte miejsce w poniedziałek.

W finale mężczyzn Argentyna pokonała Francję 33:21.

Obie drużyny z Nowej Zelandii znajdują się na szczycie swojej drabiny. Kobiety zdobyły 98 punktów, a mężczyźni 120 punktów.

Następny turniej odbędzie się w Hong Kongu od 31 marca do 2 kwietnia.