Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bitcoin: wkraczają wielcy inwestorzy – jaka przyszłość czeka BTC?

Bitcoin: wkraczają wielcy inwestorzy – jaka przyszłość czeka BTC?

  • Wieloryby bitcoinowe zgromadziły w ciągu ostatnich kilku dni duże ilości bitcoinów.
  • Rentowność właścicieli wzrosła, a przychody górnictwa spadły.

Bitcoina [BTC] W ciągu ostatnich kilku dni nastąpił ogromny wzrost akumulacji wielorybów. Chociaż cena jest bardzo bliska najwyższego poziomu w historii, wiele wielorybów nie straciło zaufania do monety King.

Bitcoin: duzi gracze inwestują

Rosnący apetyt wielorybów wskazuje, że istnieją duże oczekiwania, że ​​BTC przekroczy obecny poziom cen.

Źródło: X

Sytuacja pozostała taka sama również w przypadku inwestorów indywidualnych. W ciągu ostatnich kilku dni zainteresowanie inwestorów detalicznych BTC dramatycznie wzrosło.

Adresy posiadające od 0,01 do 1 BTC znacznie wzrosły. Nacisk ze strony inwestorów wielorybniczych i inwestorów detalicznych może pomóc BTC przekroczyć wcześniej ogłoszone poziomy.

źródło: Santiment

Jednak wraz ze wzrostem ceny Bitcoina wzrasta również współczynnik MVRV. Analiza danych Santiment przeprowadzona przez AMBCrypto wykazała, że ​​współczynnik MVRV dla posiadaczy BTC znacznie wzrósł.

Sugeruje to, że w chwili pisania tego tekstu większość akcjonariuszy osiągała zyski. W rezultacie rośnie również zachęta dla tych posiadaczy do sprzedaży, co może zwiększyć presję sprzedażową Bitcoina.

Poza tym zmniejszył się długi/krótki spread Bitcoina.

Oznacza to, że wzrosła liczba nowych adresów przechowujących Bitcoiny, a spadł odsetek długoterminowych posiadaczy Bitcoinów, którzy trzymali Bitcoiny przez dłuższy czas.

W obliczu zmienności cen i niepewności posiadacze obligacji krótkoterminowych są bardziej skłonni do sprzedaży swoich udziałów.

źródło: Santiment

Zmniejszone przychody z wydobycia

Kolejnym czynnikiem, który może mieć wpływ na stan BTC, jest sposób działania górników. W ciągu ostatnich kilku dni przychody uzyskiwane przez górników spadły z 53,48 mln dolarów do 48 mln dolarów.

Jeśli ta tendencja się utrzyma, górnicy, aby zachować rentowność, będą musieli sprzedać swoje udziały. Może to zwiększyć presję sprzedażową na BTC i jeszcze bardziej obniżyć ceny.

Źródło: Blockchain.com


Przeczytaj Bitcoina [BTC] Prognozy cen na lata 2024-25

READ  Zyski Morgan Stanley spadają o 9% po spadkach w bankowości inwestycyjnej

Tym, co może pomóc złagodzić presję sprzedażową wokół BTC, jest zainteresowanie funduszami ETF BTC. Od 31 maja wpływy z funduszy ETF są bardzo pozytywne.

Jeśli zainteresowanie BTC będzie nadal rosło w tym tempie i więcej inwestorów instytucjonalnych będzie nadal kupować BTC, w przyszłości może nastąpić większy wzrost cen.

Źródło: SosoValue