Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpieczne dostawy gazu w Wielkiej Brytanii są bez znaczenia, panie ministrze, jeśli nikt nie może zapłacić rachunków| Gaz

Na pierwszy rzut oka znacznie opóźniona próba rządu przełamania wieloletniego uzależnienia Wielkiej Brytanii od ogrzewania gazowego nadeszła w odpowiednim momencie, gdy naród przygotowuje się na zimowy kryzys energetyczny.

Oczekuje się, że w ciągu kilku miesięcy kryzys w dostawach gazu po raz pierwszy pogrąży setki tysięcy domów w ubóstwie energetycznym, doprowadzi do bankructwa dziesiątek dostawców energii, zamknie fabryki i zniszczy gospodarkę, gdy Wielka Brytania próbuje się rozwijać. Odzyskiwanie po pandemii. Jak powiedział jeden z liderów branży energetycznej w zeszłym miesiącu: „Naprawdę nie ma części obecnego kryzysu energetycznego, która nie byłaby lepsza, gdybyśmy byli mniej zależni od paliw kopalnych”.

Tak więc nadchodzi miła wiadomość, że już w tym tygodniu ministrowie mogą ujawnić plany programu, który zapłaci gospodarstwom domowym za porzucenie kotłów gazowych na rzecz niskoemisyjnej alternatywy, w ramach długo oczekiwanego klimatu „ogrzewania i budynków”. strategia.

Program, który według raportów może zaoferować 5000 funtów rodzinom chcącym zrezygnować z uzależnienia od paliw kopalnych, może być kuszącą perspektywą dla domów, które obecnie stoją w obliczu jednego z największych wzrostów rachunków za energię w historii tej zimy z powodu rekordowych podwyżek gazu rynek. dookoła świata.

Jest to z pewnością atrakcyjna okazja dla ministrów rządu w tygodniach poprzedzających rozmowy klimatyczne COP26, po tym jak seria bardzo nieprzydatnych błędów w polityce klimatycznej grozi podważeniem wiarygodności Wielkiej Brytanii jako gospodarza.

W połączeniu z planami rozwoju wodoru jako alternatywy dla paliw kopalnych dla przemysłu ciężkiego i transportu, najnowsza strategia zmniejszy ogólne zapotrzebowanie Wielkiej Brytanii na gaz, co z kolei oznacza, że ​​przyszłe ceny rynkowe prawdopodobnie nie osiągną ostatnio wysokich poziomów i będą mają bardziej ograniczony wpływ na gospodarkę, nawet gdyby tak było.

Ale nie popełnij błędu: na następną zimę śmierć umiera. Wyeliminowanie kotłów gazowych może pomóc zapobiec powtórce nadchodzącego kryzysu energetycznego tej zimy w perspektywie średnio- i długoterminowej, ale będzie to świetna ulga dla pozbawionych gotówki gospodarstw domowych lub firm energetycznych, które walczą o utrzymanie się na powierzchni, ponieważ dostarczają one drogi gaz i elektryczność w nadchodzących miesiącach.

READ  Firma logistyczna skrytykowała wypłatę premii podczas wzywania pomocy wakacyjnej w Wielkiej Brytanii | System pozwoleń na pracę w Wielkiej Brytanii

W najbliższym czasie rząd najwyraźniej będzie polegał na głupim szczęściu. Minister biznesu Kwasi Quarting powiedział w zeszłym tygodniu firmom energetycznym, że powinny z zadowoleniem przyjąć wczesne sugestie Biura Met, że nadchodząca zima może być łagodna. Później zaprzeczył, jakoby plan rządu przechodził przez jego palce, ale komentarz ten podkreśla jego celowo lekkomyślne podejście do kryzysu.

Niewątpliwie łagodna zima pomoże, ale tylko po to, by zapobiec dalszej eskalacji cen na rynku energii. Niewiele by to pomogło w obniżeniu panującej na rynku ceny gazu, która jest sześciokrotnie wyższa niż w tym czasie w zeszłym roku.

Kwarteng podkreślał również, że domy są zabezpieczone przed najgorszym wzrostem kosztów energii dzięki rządowemu limitowi cen energii i że gospodarka nadal będzie miała bezpieczne dostawy gazu i elektryczności. Te twierdzenia są prawdziwe – ale tylko wtedy, gdy zignorujesz kwestię przystępności cenowej, luksusu, którego większość ludzi w kraju odmówiła.

Może istnieć ograniczenie chroniące gospodarstwa domowe przed spekulacjami, a do rurociągów dostaje się wystarczająca ilość cząstek gazu, aby zaspokoić popyt, ale jeśli nie możesz zapłacić rachunków, gazu nie ma. Posunięcie rządu mające na celu ochronę przyszłości energetycznej kraju jest godne pochwały, jeśli jest spóźnione. Ale ignorowanie naglących obaw związanych z postępującym kryzysem jest najgorszym samozadowoleniem.

Rząd odchodzi od zasady wysokich zarobków na pierwszej turze

Jednym z niewielu argumentów pro-Brexit, który był przekonujący dla postępowców, było to, że najniżej opłacani mogą skorzystać; Że zbyt wielu brytyjskich pracowników widziało, jak płace spadają na korzyść ich pracodawców. To pomysł, z którego premier zdał sobie sprawę w ostatnich tygodniach, kiedy brak kierowców ciężkich ciężarówek opróżnił półki i skończyły się stacje paliw. Boris Johnson, lekceważąc poważne zaangażowanie w kryzysy, które prowadził, powiedział, że podwyżka płac kierowców byłaby dobrą rzeczą.

READ  Zidentyfikowano prawdopodobną bazę 2. Polskiego Dywizjonu F-35 - Breaking Defense Breaking Defense

Teraz jednak decyzja rządu o złagodzeniu zasad żeglugi przybrzeżnej dla zagranicznych przewoźników sugeruje, że ten pokaz zasad nie był godny świątecznej świni w kocu. W związku z wydłużeniem legalnych godzin jazdy, złagodzeniem wymogów testowych i wprowadzeniem wiz tymczasowych, rząd zwrócił się do nawigacji przybrzeżnej – umożliwiając zagranicznym firmom przyjmowanie dodatkowych dostaw za granicę.

Zasady te były już niewielką porażką w umowie o relokacji: Wielka Brytania przyznała, że ​​​​jej przewoźnicy będą mieli tylko jedną dodatkową pracę za granicą, w porównaniu do dwóch w przypadku ciężarówek z UE dostarczanych do Wielkiej Brytanii. Teraz najwięksi europejscy przewoźnicy mogą wysłać swoich kierowców, aby w ciągu dwóch tygodni wykonali nieograniczoną liczbę dodatkowych dostaw.

Stowarzyszenia transportowe, tutaj i w Europie, są jasne, kto by na tym skorzystał: międzynarodowe koncerny, które lobbowały na rzecz zmian, już teraz zaczepiają tanią siłę roboczą ze wschodnich rubieży UE do wykonywania prac na Zachodzie, za najniższe legalne płace i w złych warunkach. .

Tutaj znowu Brexit nie wyrównał szans: w rzeczywistości ograniczył zdolność brytyjskich firm do konkurowania i ograniczył ich biurokrację. Teraz ministrowie otwierają grę dla tych, którzy grają według innych zasad. Jako szybka reakcja na brak kierowców nie działa uspokajająco; Jeśli to będzie kontynuowane, sugerowałoby to, że Brexit nie był twardy, ale porowaty – i całkowicie autodestrukcyjny.

To przerażające, jak dobre Frankenfood zrobi dla nas wszystkich

Program klimatyczny skupia się obecnie na samochodach elektrycznych i energii odnawialnej, ale co z żywnością, którą jemy? Globalna produkcja żywności odpowiada za jedną trzecią gazów ocieplających planetę emitowanych przez działalność człowieka, przy czym zwierzęta hodowane na mięso powodują dwukrotnie większe zanieczyszczenie niż produkcja żywności pochodzenia roślinnego.

W Wielkiej Brytanii rośnie sprzedaż alternatywnych produktów mięsnych i mlecznych, ponieważ konsumenci zwracają się ku wegańskim hamburgerom z krwi i chudym kawałkom kurczaka. Najnowszym trendem są sztuczne ryby, ponieważ producent KitKat Nestlé dodał krewetki – zasadniczo krewetki bez krewetek – do swojej szafki sklepowej, która zawiera już Vuna (substytut tuńczyka) oprócz alternatywnych mięs.

READ  Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej kosztowało miliard euro w polsko-brytyjskiej wymianie handlowej, mówią analitycy - The First News

Podczas inauguracji w tym miesiącu dyrektor generalny Nestlé Mark Schneider powiedział, że firma osiągnęła „szczytowy poziom emisji” kilka lat temu, a teraz jest na dobrej drodze. Powiedział, że największym wyzwaniem dla zmniejszenia szkód środowiskowych, jakie powodują, są emisje gazów cieplarnianych z produktów rolnych, w tym wołowiny i nabiału, które trafiają do ich produktów i generują dwie trzecie całości.

Szacuje się, że grupa około 10 firm spożywczych i sprzedawców detalicznych, w tym Nestlé, ma główny wpływ na około 40% gruntów rolnych w Europie. Przejście na sprzedaż większej ilości żywności pochodzenia roślinnego może być tylko dobrą wiadomością.

Z ich dziwnymi nazwami i czasami dziwnymi składnikami, alternatywne mięsa i nabiał można nazwać „Franken Foods” – w rzeczywistości istnieją przykłady, które są ultra przetworzone i obciążone kaloriami – ale jest to również obszar pełen startupów ciężko pracujących stwórz przepyszną alternatywę dla ulubionych dań mięsnych lub rybnych.

Jak powiedział Schneider: „Jeżeli wszyscy nieco równoważą swoją dietę – delektuj się stekiem, kiedy jest to dla Ciebie naprawdę ważne, ale wybierz wegetariańską alternatywę, gdy jest to ważne – to jeśli uważasz, że naprawdę robimy wielką przysługę naszemu zdrowiu i Nasze środowisko.”