Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Będzie dziwnie”: Festiwal Download startuje bez dystansów społecznych | Pobierz Festiwal

Moshing jest z pewnością ostatnim etapem powrotu do normalności w świecie po zamknięciu. Setki spoconych ludzi wpadających na siebie z pełnym fizycznym kontaktem może nie wszystkim się podobać, ale nie sposób nie docenić tego, jak ogromny jest ruch po ponad roku, gdy kazano im trzymać się dwóch metrów od siebie.

„Po tak długiej nieobecności będzie dziwnie. Ale zaraz tam będę” – powiedział 22-letni Shay Fagan, wśród 10 000 fanów rocka i heavy metalu, którzy przybyli na Pobierz Al Tayyar Festival W piątek chętnie wracam do moch pit.

Festiwal, największa impreza rockowa w Wielkiej Brytanii, co roku w czerwcu przyjmuje około 80 000 osób w Donington Park w Leicestershire, ale w tym roku działa ze zmniejszoną przepustowością jako pilot imprez na dużą skalę przed pełnym otwarciem w przyszłym miesiącu w Anglii i Walii.

Wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przedstawienie negatywnych wyników testu przepływu bocznego i wyników testu PCR Covid przed przyjazdem, ale po wejściu do bramy festiwalu nie było wymagane żadne dystansowanie się ani maski na twarz.

Nie było również wyjazdu, a wszyscy uczestnicy musieli rozbić obóz na czas trzydniowego festiwalu.

„Kiedy dostaniesz się na festiwal. Ale i tak zwykle zostaję na całe pięć dni” – powiedział Fagan, który był na festiwalu sześć razy.

Aby uzyskać poprawkę do pobrania w zeszłym roku, kiedy wydarzenie zostało odwołane, ona i jej przyjaciele rozbili obóz w ogródku na tyłach domu na pokazowy festiwal.

“Bez koncertów było naprawdę smutno. Nie widziałem żadnej muzyki na żywo od lutego 2020 r. “, powiedział jej przyjaciel Conor Pritchard, dodając, że będzie na żywo przy pierwszej “ścianie śmierci” – formie muzyki, w której tłum dzieli się na pół i biegnie na siebie.

READ  Odtwórz odważne rzęsy Violi Davis za niewielką cenę

„To degustacyjne doświadczenie tego, jak może wyglądać życie” – powiedziała 28-letnia Hayley Mackay, która przyjechała z Londynu. „Byliśmy trochę zaniepokojeni, ponieważ kiedy staliśmy w kolejce, czuliśmy się jak wielu ludzi, ale uważamy, że będzie bezpiecznie”.

Jamie i Lauren McCallon, którzy pobrali się na festiwalu pilotażowym Download. Zdjęcie: Jessica Murray/The Guardian

Wydarzenie to było szczególną okazją dla Jamiego i Lauren McCallonów z Glasgow, którzy związali ślub w humanitarnym ślubie przed głównym wybiegiem w otoczeniu swojej „rodziny” ściągniętej z internetu.

Para spotkała się na festiwalu w 2008 roku, a Jamie oświadczył się tam w 2011 roku – mieli się pobrać w zeszłym roku i podjęli w ostatniej chwili decyzję o pobraniu wersji beta po jej ogłoszeniu w maju.

“To jest nasz drugi dom, tutaj to wszystko się wydarzyło. Musieliśmy się tu pobrać, nawet jeśli padało w deszczu” – powiedział Jimmy.

Bywalcy festiwali nie pozwalają, by mały deszcz zepsuł imprezę na Download Festival w Leicestershire
Bywalcy festiwalu nie pozwalają, by deszcz zepsuł imprezę. Zdjęcia: Joe Giddens/Penn

Wydarzenie odbędzie się za kilka tygodni, ale w jego skład wchodzą jedne z największych zespołów rockowych w kraju, w tym Enter Shikari, Bullet for My Valentine i Frank Carter & the Rattlesnakes.

Kiedy pierwsze zespoły weszły na scenę w piątek wieczorem, nie trzeba było długo czekać, aż tłumy wybuchły i utworzyła się zatłoczona dziura, a piwo fruwało w powietrzu.

“Myślę, że zasługujemy na taniec, co myślisz?” Han Mi, wokalista Hot Milk, krzyczał, gdy morze ludzi ubranych w przemoczone suknie wpadło na scenę.

Z końcem ograniczeń odsuniętych Cztery tygodnie w Anglii A WaliaNa imprezach testowych, takich jak Download Pilot, wiele zależy, aby udowodnić, że festiwale i sektor muzyki na żywo mogą się bezpiecznie otworzyć.

“To bardzo emocjonalne i ekscytujące. Jestem przekonany, że pod warunkiem, że ludzie znajdą się w środowisku, w którym wszyscy będą poddawani testom lub szczepieniom, ludzie będą mogli cieszyć się muzyką w bardzo bezpieczny sposób” – powiedział Melvin Bean, dyrektor Festival Republic, który prowadzi wiele wydarzeń na dużą skalę, w tym festiwale That’s the Download, Wireless i Leeds. „Oklaskuję nadchodzącym fanom, że prezentują się jako manekiny testowe, że tak powiem”.

Naukowcy wykorzystają kamery CCTV do monitorowania gęstości tłumu w całym obiekcie i spróbują zidentyfikować wszelkie obszary przenoszenia wirusa Covid – czy to pogo, tłum, kolejka barowa czy pole namiotowe.

Ben powiedział, że naciskał na rząd, aby zezwolił na festiwal kempingowy w programie badania wydarzeń, a kiedy się zgodzili, jego pierwszym wyborem było Download.

„The Pobierz Festiwal Społeczność jest wyjątkową społecznością, a muzyka jest w dużej mierze zmarginalizowana, więc festiwal, na którym mogą się gromadzić, oznacza ogromną ilość”. „Ta publiczność potrzebowała tego spotkania być może bardziej niż jakiekolwiek inne”.