Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bangkok Post – Brak przypadków „mięsożernego” owada z Japonii: DDC

Bangkok Post – Brak przypadków „mięsożernego” owada z Japonii: DDC

Departament Kontroli Chorób (DDC) potwierdził wczoraj, że w tym roku nie wykryto w Tajlandii żadnego przypadku martwiczego zapalenia powięzi – rzadkiej infekcji bakteryjnej, która szybko rozprzestrzenia się w organizmie i może powodować śmierć, dodając, że ściśle monitoruje sytuację w Tajlandii . Japonia i Tajlandia.

W odpowiedzi na alarmujący wzrost liczby przypadków choroby „mięsożernej” w Japonii DDC stwierdziło, że chociaż Japonia bada dokładną przyczynę, niektórzy uważają, że jednym z czynników może być złagodzenie środków zapobiegania koronawirusowi.

DDC stwierdziło, że środki zapobiegające koronawirusowi doskonale sprawdzają się również w ochronie przed tą infekcją bakteryjną. Istnieje ponad 200 rodzajów bakterii, które mogą powodować martwicze zapalenie powięzi, przy czym paciorkowce grupy A (paciorkowce grupy A) są najczęstszą przyczyną choroby, twierdzi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Centrum podało, że skumulowana liczba przypadków martwiczego zapalenia powięzi odnotowana od 2019 r. do końca ubiegłego roku sięgnęła 106 021 i dodała, że ​​zmarło 1048 osób.

Departament kontroli i zapobiegania chorobom podał, że w zeszłym roku wskaźnik infekcji w Tajlandii znacznie spadł do 27,35 na 100 000 osób z 32,5 w poprzednim roku, podczas gdy liczba przypadków zwykle osiąga szczyt między czerwcem a lipcem każdego roku.

Martwicze zapalenie powięzi jest poważną chorobą wymagającą opieki szpitalnej, a antybiotyki i operacja są zwykle pierwszą linią obrony, jeśli lekarz podejrzewa, że ​​u pacjenta występuje martwicze zapalenie powięzi.

Departament Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdził, że w tajlandzkim systemie nadzoru chorób szkarlatyna, sklasyfikowana jako choroba podlegająca nadzorowi na mocy ustawy o chorobach zakaźnych z 2015 r., jest uznawana za sygnał ostrzegawczy możliwej infekcji paciorkowcami grupy A.

CDC dodało, że chociaż wysypka szkarlatynowy sama w sobie nie jest szkodliwa, jest wskaźnikiem choroby paciorkowcowej grupy A, która może rozwinąć się w chorobę inwazyjną, w tym martwicze zapalenie powięzi lub zespół wstrząsu toksycznego, i nieleczona może zakończyć się śmiercią.

READ  Niepodnoszenie ciężarów może być tak szkodliwe jak palenie

Władze metropolii Tokio poinformowały w zeszłym tygodniu, że liczba infekcji przekroczyła połowę ubiegłorocznej liczby – 88 w stolicy – ​​i 517 infekcji w całym kraju.