Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie: Osoby otyłe spalają więcej energii w nocy niż w ciągu dnia

Badanie: Osoby otyłe spalają więcej energii w nocy niż w ciągu dnia

(NewsNation) – Nowe badania sugerują, że osoby otyłe spalają więcej energii w nocy niż w ciągu dnia, co jest przeciwieństwem tego, jak większość ludzi spala energię.

Naukowcy z Oregon Health & Science University Badanie opublikowano w czasopiśmie Obesity. Naukowcy odkryli, że osoby o prawidłowej wadze spalają więcej energii w ciągu dnia, kiedy większość ludzi jest aktywna i je, natomiast osoby sklasyfikowane jako otyłe spalają więcej energii w nocy, kiedy większość ludzi śpi.

Naukowcy odkryli również, że osoby z otyłością, którą definiuje się jako wskaźnik masy ciała (BMI) wynoszący 30 lub więcej, miały wyższy poziom insuliny w ciągu dnia, co oznacza, że ​​organizm ciężej pracuje, aby przetworzyć glukozę. Naukowcy opisali wyniki jako nieoczekiwane.

Nie wiedzą, czy spalanie energii w inny sposób powoduje otyłość, czy też zmiana w zużyciu energii może być objawem samej otyłości.

Naturalne rytmy dobowe organizmu zmieniają się w ciągu 24 godzin, najlepiej w zależności od pory snu, jedzenia i ćwiczeń. Wcześniejsze badania wykazały, że naruszenie rytmu dobowego organizmu może wpływać na metabolizm i regulację poziomu glukozy.

W badaniu wzięło udział 30 ochotników, którzy przestrzegali harmonogramu, który zakładał, że wstawali i kładli się spać o różnych porach dnia. Po przebudzeniu ochotnicy zjedli posiłek i wzięli udział w różnych testach mających na celu pomiar zużycia energii i monitorowanie poziomu glukozy.

Naukowcy mają nadzieję zbadać w przyszłych badaniach nawyki żywieniowe i uczucie głodu u osób otyłych, a także osób o prawidłowej wadze.

READ  Nowe badanie wykazało, że dysfunkcja seksualna jest ważnym problemem dla kobiet z T1D