Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie mówi, że mrówki wyczuwają raka u ludzi lepiej niż psy

Badanie mówi, że mrówki wyczuwają raka u ludzi lepiej niż psy

Widzieliśmy, jak niektóre psy potrafiły wyczuć raka u ludzi. Jednak zespół naukowców odkrył teraz ten sam intensywny węch u mrówek.

Obraz reprezentatywny: Unsplash

Przeczytaj także: Psy mogą wykrywać COVID-19 u ludzi z 94% dokładnością podczas treningu

Naukowcy z francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych wykorzystali mrówki Formica fusca i przeszkolili je w ramach systemu nagród. Kilka minut po ukończeniu szkolenia naukowcy zauważyli, że mrówki były w stanie odróżnić zdrowe ludzkie komórki od ludzkich komórek rakowych.

Mrówki były szkolone przez trzymanie roztworu cukru jako nagrody przeciwko zapachowi, który naukowcy chcieli wykryć.

Zespół przetestował wspomnienia mrówek poprzez eksperymenty, w których nie przyznano żadnej nagrody. Zobaczyli, jak mrówki spędzają czas w pobliżu zapachu, na który przystosowali się. Zobaczyli również, że mrówki były w stanie rozróżnić dwie różne linie komórek rakowych.

Według CNRS psy są dobre w wąchaniu krabów, ale proces szkolenia, aby były wystarczająco zdolne, wymaga czasu.

rak mrówekObraz reprezentatywny: Unsplash

Przeczytaj także: Naukowcy opracowują technologię sztucznej inteligencji do wykrywania raka prostaty we wczesnych stadiach

Naukowcy twierdzą, że nie ocenili jeszcze skuteczności tej metody w badaniach klinicznych na ludziach, jednak badanie jest pierwszym, które pokazuje wysoki potencjał mrówek i zdolność szybkiego uczenia się przy stosunkowo niższych kosztach, a jednocześnie jest skuteczne. .

Zwrócili również uwagę, że otwiera to drogę mrówkom do wdychania innych rodzajów zapachów, takich jak narkotyki, materiały wybuchowe lub inne rodzaje chorób.

odwiedzaj dalej Indiatimes.com do najnowszego Nauka i technologia Biuletyn.

READ  Wczesne leczenie może złagodzić alergię na orzeszki ziemne u małych dzieci