Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badaliśmy, jak ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID przenoszonego drogą powietrzną w szpitalach. Tego się nauczyliśmy

Druga fala COVID-19 w Melbourne w zeszłym roku, która doprowadziła do blokady Trwa dłużej niż 100 dni, dostarczył nam wielu lekcji na temat kontroli transmisji. Niektóre z nich są istotne, ponieważ NSW znosi trwające zamknięcie.

Cechą drugiej fali Melbourne był nieproporcjonalny wpływ na pracowników służby zdrowia, pacjentów szpitali i mieszkańców domów opieki. W odpowiedzi zespół lekarzy, inżynierów i naukowców zajmujących się aerozolami z Melbourne zebrał się, aby dowiedzieć się od siebie, jak zmniejszyć ryzyko przenoszenia COVID-19 w powietrzu w opiece zdrowotnej.

Jesteśmy niektórymi członkami tego zespołu. Jak o tym słyszymy COVID rozprzestrzenia się w szpitalach w Sydney Podczas obecnej epidemii chcemy podzielić się tym, czego dowiedzieliśmy się o tym, jak ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 w powietrzu w nadziei, że przyda się to naszym kolegom.

Co najważniejsze, w trakcie pandemii wiele się poprawiło. Większość pracowników służby zdrowia i niektórzy z naszych pacjentów (nawet jeśli nie tak wielu, jak byśmy chcieli) są zaszczepieni przeciwko COVID-19, co zmniejsza ryzyko ciężkiej choroby i śmierci. Odpowiedni sprzęt ochrony osobistej (PPE) jest ogólnie dostępny, w tym odpowiednio przetestowane maski N95, a praktyki, takie jak dystans fizyczny i korzystanie z telezdrowia, zostały szeroko przyjęte.

Jednak Transmisja aerozolu COVID-19 to bardzo realny i uporczywy problem.Czytaj więcej:
Australia musi poważnie traktować transmisję z powietrza. Oto, co musimy zrobić


Niedawno przeczytaliśmy komentarze ekspertów na temat radzenia sobie z COVID-19, które zwracają uwagę na wentylację w pomieszczeniach. Jednak te kwestie rzadko określają dokładnie, co można i należy zrobić w istniejących pomieszczeniach szpitalnych.

Systemy HVAC w szpitalach, podobnie jak większość wewnętrznych przestrzeni publicznych, są zaprojektowane z myślą o komforcie i efektywności energetycznej, a nie w celu kontroli infekcji (z wyjątkiem specjalnie zbudowanych obszarów izolacyjnych).

Oczywiście nie możemy przebudować wszystkich szpitalnych systemów wentylacyjnych, aby poradzić sobie z obecną epidemią.

Są jednak namacalne rzeczy, które można zrobić teraz iw przyszłości.

Nasze rekomendacje

Zalecamy, aby szpitale nadały priorytet korzystaniu z sal podciśnieniowych dla pacjentów z COVID-19, jeśli są dostępne. Komory podciśnieniowe są specjalnie zaprojektowane dla pacjentów z wysoce zakaźnymi chorobami. Używamy go już w opiece nad chorymi na gruźlicę, odrę i ospę wietrzną w szpitalu.

Pokoje te mają zwykle „poczekalnię” z drzwiami po obu stronach przed pokojem pacjenta. Ciśnienie powietrza w poczekalni jest niższe niż na korytarzu, następnie ponownie spada w pokoju pacjenta w porównaniu z poczekalnią. Oznacza to, że potencjalnie zanieczyszczone powietrze nie wydostaje się z pokoju pacjenta po otwarciu drzwi.

Komory podciśnieniowe zapewniają, że potencjalnie zanieczyszczone powietrze nie wydostaje się na korytarz.
walka o akcje

Jednak tych sal zwykle brakuje nawet w dużych szpitalach i nie można ich znaleźć w małych lub wiejskich szpitalach.

Jeśli pokoje z podciśnieniem nie są dostępne, wówczas, o ile to możliwe, pacjenci z COVID-19 powinni być traktowani w pokojach jednoosobowych z zamykanymi drzwiami.

Korzystnie pomieszczenia te mają dużą liczbę „wymian powietrza na godzinę”. Jest to miara świeżości powietrza w pomieszczeniu. Sześć wymian powietrza na godzinę i zostało to zasugerowane Minimum dla sal szpitalnych, ale bardziej preferowane.

Szpitale powinny mieć świadomość, że powietrze w standardowych pomieszczeniach może wydostawać się na korytarze. W niektórych pomieszczeniach może występować nadciśnienie bez oznakowania ich jako takie, dlatego zalecamy przeprowadzenie w nich testów.

Dwa małe oczyszczacze powietrza mogą usunąć 99% zakaźnych aerozoli

Jeśli pacjenci z COVID-19 są leczeni poza pomieszczeniami z podciśnieniem, zalecamy szpitalom rozważenie stosowania przenośnych oczyszczaczy powietrza z filtrami HEPA.

my Pierwsze globalne badanie zostało opublikowane w czerwcu w przepływ powietrza i ruch aerozoli na oddziale COVID-19, co daje nam prawdziwy wgląd w sposób przenoszenia wirusa.

znaleźliśmy Przenośne oczyszczacze powietrza są bardzo skuteczne w zwiększaniu usuwania cząstek z powietrza w pomieszczeniach klinicznych i ograniczaniu ich rozprzestrzeniania się na inne obszary.

Dwa małe domowe oczyszczacze powietrza w jednym pokoju pacjenta na oddziale szpitalnym mogą usunąć 99% potencjalnie zakaźnych aerozoli w ciągu 5,5 minuty.

Te oczyszczacze powietrza są stosunkowo niedrogie i dostępne w handlu. Uważamy, że mogą one pomóc zmniejszyć ryzyko pracowników służby zdrowia i innych pacjentów zarażonych COVID-19 w opiece zdrowotnej.

Obecnie używamy go w Royal Melbourne Hospital i Western Health.Czytaj więcej:
Słaba wentylacja może zwiększać ryzyko COVID-19 w domach opieki


innowacje takie jak Osobiste okapy wentylacyjne Może być również bardzo przydatny. Oddział intensywnej terapii w Western Health, który zarządzał dużą liczbą pacjentów w Melbourne w 2020 roku, używał tych koców do filtrowania powietrza w pobliżu pacjentów z COVID-19 i pomagania chronić personel.

Ważne jest również, aby szpitale przeprowadzały oceny wentylacji na oddziałach, aby mieć świadomość dróg przepływu powietrza przez pomieszczenia, aby pomóc określić, gdzie umieścić pacjentów i personel.

Odkryliśmy, że zmniejszenie liczby zakażonych pacjentów w danej przestrzeni fizycznej jest ważne, ponieważ uważamy, że pomogło to zmniejszyć gęstość aerozolu. Gdy liczba pacjentów jest wysoka, szpitale powinny starać się unikać opieki nad więcej niż jednym pacjentem z COVID-19 w pokoju, jeśli to możliwe, co może oznaczać zamykanie łóżek.

Oczywiście, jeśli liczba nowych przypadków COVID-19 wzrośnie, stanie się to trudne i konieczne będą dodatkowe szpitale z odpowiednimi obiektami „podziału obciążenia”.

Nowe szpitale powinny skupić się na wentylacji

Musimy skoncentrować się na praktycznych strategiach, które możemy teraz wdrożyć, aby dopasować się do retrospekcji opieki zdrowotnej, aby poprawić bezpieczeństwo personelu i pacjentów.

Ale musimy też planować z wyprzedzeniem.

Przy projektowaniu nowych szpitali niezwykle ważne jest:

  • Utrzymuj wentylację przed oczami

  • Zbuduj odpowiednie pokoje podciśnienia i pokoje jednoosobowe dla pacjentów

  • Dodano czyszczenie powietrza i monitorowanie powietrza do zestawu narzędzi operacji budowy.

Osiągniemy to projektując obiekty z personelem.

Szczepienia pomogą kontrolować tę obecną epidemię. Ale wiele się nauczyliśmy o zarządzaniu tym wirusem w tak krótkim czasie. Zastosujmy to, czego nauczyliśmy się o transmisji aerozolu, do wprowadzenia praktycznych zmian w celu poprawy bezpieczeństwa teraz iw przyszłości.


Autorzy pragną podziękować Ashleyowi Stevensowi, inżynierowi szpitalnemu w Royal Melbourne Hospital, za jego wkład w ten artykuł i badania.

READ  Łączenie się z koleżankami zmniejsza stres kobiet: Badanie | Zdrowie