Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Austria nie wierzy w tajemnicę Polski z Robertem Lewandowskim

Austria nie wierzy w tajemnicę Polski z Robertem Lewandowskim

Austriacy przygotowują się do zmierzenia się z wynikiem bramki

Polska doznała ciężkiego ciosu w swoim pierwszym występie na Euro 2024, po usunięciu Roberta Lewandowskiego. Hiszpański napastnik FC Barcelona opuścił boisko w ostatnim meczu towarzyskim spośród swoich poprzednich selekcji do mistrzostw kontynentalnych przeciwko Turcji z powodu choroby mięśni. Problem, który trzymał go na boisku w debiucie „Orłów” przeciwko Niderlandom.

Wszystko jednak wskazuje na to, że Ariete wróci do kadry narodowej, by drugiego dnia europejskich pucharów zmierzyć się z Austrią, jednak w Polsce grał na odwrócenie uwagi i powrót bramkarza nie został potwierdzony. Jest to sytuacja, która postawiła wspólnego Austriaka w pogotowiu, przygotowując się do dalszej konfrontacji. „Uważamy, że Lewy zagra. Nie zmienia to naszego podejścia, choć wiemy, że jest to polski zawodnik w pełnym tego słowa znaczeniu„, przyznał selekcjoner Wunderteam Ralf Rangnick.

Wiemy, jak niebezpiecznie jest w regionie. Tym ważniejsze jest dla nas kontrolowanie partii, aby uniknąć możliwości przedstawienia jej warunkówByły trener Manchesteru United kontynuował swoje oświadczenie, tłumacząc, że jego grupa analizuje imprezę, biorąc pod uwagę obecność Roberta.

Do „życia lub śmierci”

Trener potwierdził natomiast, że konfrontacja z Austrią przekroczy aspiracje obu drużyn do kontynuowania rozgrywek. „Ten, który wygra, zachowuje szanse na pozostanie w turnieju, a remis nie sprzyja żadnemu z nich. Teoretycznie remis pozostawiłby szanse obu drużyn, ale Polska będzie musiała wygrać z Francją ostatniego dnia, a my zmierzymy się z Niderlandami. „Nie chcemy przychodzić z tą presją i sądzić, że tak nie jest” – wyjaśnił Rangnick, który włoży całe „mięso w asador”, aby Lewandowski nie niósł zwycięstwa z kolei do „filmu”.