Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijski tenisista obwinia „sport” za nieudany serwis pod pachą

Porażka Australii z Rolandem Garrosem osiągnęła nowy poziom, a Max Purcell zmarnował sześć punktów meczowych, zanim ostatecznie przegrał mecz w pierwszej rundzie w oszałamiający sposób po ekscytującym powrocie.

Jednak zdruzgotany Purcell, który bronił sposobu, w jaki serwował pod pachą w jednym z punktów meczowych w meczu z kwalifikantem Henrym Squirem, po pięciosetowej porażce upierał się, że „nie żałuje”, nawet gdy zastanawiał się nad tym, co się stało. *t”Tenis może być.

Bolesne odejście zawodniczki z Sydney z nowicjuszki z niemieckiego Wielkiego Szlema pozostawiło zielony i złoty stan na 0-6 – pięć porażek i wycofanie kontuzji – dwa dni po zakończeniu zawodów kobiet po poprzedniej porażce Darii Saville z Yasmine Paolini.

Po raz pierwszy od 1997 r. po odpadnięciu Ajli Tomljanovic żadna Australijka nie przejdzie do drugiej rundy Wielkiego Szlema w Paryżu.

Jednak Purcell wyglądał, jakby w końcu miał przełamać posępną passę mężczyzn, kiedy podniósł się z dwusetowego deficytu przeciwko mocno uderzającemu Squire’owi i dwukrotnie serwował w meczu, będąc o krok od zdobycia pierwszego zwycięstwa w pięciu setach.

Wybaczono by mu, gdyby to, co wydarzyło się później, prześladowało go do końca tenisowych dni.

Nie udało mu się wykorzystać czterech punktów meczowych przy stanie 5-4, ale potem, gdy Squire ponownie przełamał serwis przy wyniku 6-5, zdobył piąty punkt meczowy, by podjąć fatalną decyzję o serwowaniu pod pachą.

„Często to robię w praktyce, warto to robić – na pewno” – powiedział Purcell.

„Nie żałuj – spojrzenie z perspektywy czasu jest ważne, prawda? Nie, po prostu wykorzystuj pozytywne strony i wyciągaj z nich wnioski – nienawidzę żyć przeszłością”.

Squire szybko dostrzegł trik pod pachą i zdobył punkt, wprawiając 25-letniego Purcella w chaos, co zrozumiałe, po czym popełnił podwójny błąd i posłał długi bekhend, zamieniając mecz w genialny tie-break.

READ  John McEnroe popiera kontrowersyjne komentarze Emmy Radocano Wimbledonu, chwali powrót do US Open

W ekscytującym meczu Purcell odrobił straty 9:7, oszczędzając dwa punkty meczowe i sam zdobył szósty punkt, który obronił Niemiec, ale ostatecznie zmęczony wolej z bekhendu w siatkę pozwolił Squire’owi zwyciężyć po trzech godzinach i 21 minutach. .

Zapytany, jak sobie radzi, Purcell wzruszył ramionami: „Jutro idę na trening, a następnego dnia podwoję grę. Mecz trwa, nie ma w tym nic złego”.

„Jestem dumny ze sposobu, w jaki walczyłem, powinienem był zgarnąć łupy, ale taki jest tenis, to sport, nie zawsze wygrywa się, kiedy wygrywasz”.