Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia akceptuje RAT od podróżnych przyjeżdżających w trakcie remontu

Pracownicy służby zdrowia przeprowadzają szybkie testy na obecność antygenu Covid-19 w miejscu przeprowadzania testów.  (plik ze zdjęciem)

Jay Si Hong / AFP

Pracownicy służby zdrowia przeprowadzają szybkie testy na obecność antygenu Covid-19 w miejscu przeprowadzania testów. (plik ze zdjęciem)

Australia drastycznie się uspokoi COVID-19 Testowanie wymagań przyjeżdżających podróżnych w ramach przeglądu sposobu, w jaki kraj zarządza podróżami międzynarodowymi podczas pandemii.

Australijski Departament Zdrowia finalizuje istotne zmiany, aby umożliwić powracającym podróżnym możliwość dokończenia szybki test antygenowyt (RAT) w ciągu 24 godzin przed lotem, bez konieczności ponoszenia wygórowanych kosztów Test PCR W ciągu trzech dni, jak to jest obecnie wymagane.

Tymczasem czas oczekiwania na podróżnych, którzy zawarli umowę z Covid-19 poza Australią, zostanie skrócony z 14 dni przed powrotem do domu do siedmiu dni, według wielu źródeł, które nie były upoważnione do publicznego wypowiadania się o zmianach przed ich urzędnikiem. Reklama.

Departament Zdrowia wraz z naczelnym lekarzem australijskim Paulem Kelly zalecili reformę, w tym przyjęcie RAT, ale federalny minister zdrowia Greg Hunt nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Czytaj więcej:
* Australia Południowa mogła osiągnąć „szczyt Covid” – premier stanowy
* Covid-19 Australia: Sceny „chaosu” w klinikach GP, gdy Victoria odnotowuje 20 kolejnych zgonów
* Testy „zrób to sam” Covid zniknął na granicach, import do użytku osobistego „zabroniony”
* Covid-19 Australia: Cofają się oznaki wybuchu NSW z rekordem najbardziej śmiercionośnego stanu

Oczekuje się, że Hunt ogłosi ogłoszenie w piątek wieczorem przed wdrożeniem w niedzielę rano.

Qantas potwierdził również w piątek, że pracuje nad zniesieniem wymogu, aby pasażerowie dostarczali dokumenty medyczne na siedem dni przed planowanym lotem, co dla niektórych unieruchomionych klientów oznacza czekanie 21 dni, zanim będą mogli wrócić do domu po zarażeniu wirusem.

Rzecznik Qantas powiedział: „Rozważamy zniesienie wymogu okazania przez podróżnych do Australii zgody lekarskiej na siedem dni przed podróżą, a zamiast tego sprawdzanie dokumentów na lotnisku przed lotem”. „Mam nadzieję, że to nastąpi w przyszłym tygodniu”.

READ  Victoria odnotowuje 1612 przypadków i osiem zgonów. Rozpoczyna się próba paszportu szczepionki

Zmiany nadejdą dalej Wiek W tym tygodniu podkreślono kilka przypadków Australijczyków, którzy zakontraktowali Covid-19 za granicą i mieli duże opóźnienia w repatriacji z powodu przepisów rządowych i lotniczych.

Australijski minister zdrowia Greg Hunt.

Alex Ellinghausen / Wiek

Australijski minister zdrowia Greg Hunt.

Akceptacja testów RAT dla podróży krajowych zamiast testów PCR znacznie obniży koszty podróży zagranicznych, ponieważ testy PCR z prywatnych klinik kosztują od 150 do 300 AUD na osobę, podczas gdy egzaminy RAT kosztują mniej niż 10 AUD.

Obecnie rząd australijski prosi zaszczepionych podróżnych, którzy zachorowali na Covid-19 za granicą, aby poczekali 14 dni przed powrotem do domu. Osoby z „wysiewaniem wirusa” – co oznacza, że ​​po 14 dniach nadal dają wynik pozytywny, gdy nie mają objawów i nie są już zaraźliwe – potrzebują zaświadczenia lekarskiego, aby wrócić do domu.

Siedmiodniowy czas przetwarzania tego certyfikatu przez Qantas oznaczał, że niektórzy klienci musieli czekać 21 dni po pozytywnym wyniku testu, aby wrócić do domu. Na poziomie federalnym podróżni „zwolnieni” będą mogli skorzystać z lokalnych wytycznych dotyczących testów, aby ustalić, czy wymagany jest test RAT lub PCR.

Biura podróży starają się pomóc podróżnym pozostawionym za granicą, którzy przed lotem zostali złapani z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19.

Dean Long, dyrektor naczelny Australijskiej Federacji Biur Podróży, czołowego organu branżowego zajmującego się agentami internetowymi i usługami rezerwacji, powiedział, że linie lotnicze nie powinny opóźniać powrotu do domu.

„Chcielibyśmy, aby wszyscy dostawcy usług turystycznych przestrzegali jasnej polityki rządu australijskiego i nie nakładali większych ograniczeń ani obciążeń na osoby podróżujące do Australii” – powiedział Long.

„Wzywamy również rząd australijski do skrócenia okresu oczekiwania 14 dni, ponieważ Australia nie realizuje już strategii eliminacji Covid-zero”.

Główny oficer lotnictwa lotniska w Melbourne, Laurie Argos, wezwał w tym tygodniu do zniesienia wszystkich nadchodzących międzynarodowych wymagań dotyczących badań, argumentując, że nie chronią one zdrowia publicznego, biorąc pod uwagę, że Australia odnotowuje dziesiątki tysięcy przypadków Covid-19 każdego dnia.