Aston Villa zmaga się z kontuzjami Matty'ego Casha przed meczem z Wilkami w niepokojącym meczu z Polską

Aston Villa borykała się z poważnymi problemami związanymi z kontuzjami po tym, jak Matty Cash został zmuszony do opuszczenia Polski.

26-letni zawodnik wzbudził niepokój w Polsce i drużynie trenera Unaia Emery'ego po tym, jak z powodu kontuzji opuścił boisko. Cash wszedł na boisko z ławki Przemysława Frankowskiego w pierwszej połowie, ale zagrał tylko 10 minut, po czym został zmieniony.

Do zdarzenia doszło, gdy obrońca wybiegł ze skrzydła i dośrodkował prawą nogą w pole karne. Impet wywołany tym posunięciem skłonił Casha do gromadzenia reklam, ale udało mu się odejść, choć bardzo ostrożnie.

Przeczytaj więcej: Aston Villa podpisała ogromną umowę o wartości 40 milionów funtów, aby złagodzić obawy FFP

Przeczytaj więcej: Krytyka Villa Park wywołuje wydarzenia, gdy Aston Villa przygotowuje się do spotkania

Został poddany leczeniu i wstał, zanim dotknął tylnej części prawej nogi. Jednak w przypadku Polski istnieje podwójne zmartwienie związane z kontuzjami po tym, jak Cash wszedł na boisko z ławki Frankowskiego po tym, jak obrońca Lens poczuł się niekomfortowo.

To była słodko-gorzka noc dla Biało-Czerwonych, którzy chcieli być o krok bliżej zapewnienia sobie kwalifikacji do letnich Mistrzostw Europy. Zwycięstwo drużyny Michela Proppersa oznaczałoby, że na jeden mecz od kwalifikacji do turnieju w Niemczech i tak właśnie się stało, zdecydowanie pokonując 123. kraj w rankingach FIFA.

Piotr Zieliński, Jakub Piotrowski, Frankowski i Sebastian Szymański strzelili gola, a gol samobójczy pogorszył fatalny wyjazd Estonii na Stadion Narodowy, w którym Polska wygrała 5:1. Teraz w finale zmierzą się z Walią, a zwycięzca zapewni sobie miejsce w grupie D z Holandią, Austrią i Francją.

READ  Polska i Indie potwierdzają swoją kandydaturę do organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku