Ashes England v Australia: Spóźniona bramka zaplanowała ekscytujący ostatni dzień w meczu otwierającym Ashes

Ollie Robinson z Anglii, w środku zdjęcia, świętuje po zdobyciu furtki Australijczyka Davida Warnera. zdjęcie/AP

Australia potrzebowała jeszcze 174 przejazdów, a Anglia kolejnych siedmiu bramek, aby pierwsza seria Ashes została rozstrzygnięta piątego i ostatniego dnia w Edgbaston.

Australia licytowała o zwycięstwo 281, z wynikiem 107-3 przechodzącym do czwartego w poniedziałek, a obie strony czuły się dobrze, jeśli chodzi o szanse na wygraną w tym wyczerpującym teście.

Po przegraniu bramek Davida Warnera, Marnusa Labuschagny’ego i Steve’a Smitha w ciągu ośmiu overów w ostatniej sesji, Usman Khawaja utrzymał 34 miejsce z nocnym bramkarzem Scottem Bolandem w karierze 13 najlepszych bez przerwy.

Stuart Broad ponownie wprowadził Anglię do rywalizacji dwoma ze swoich trzech bramek i rozpalił hałaśliwy tłum.

Gdy Australia rozpoczęła drugą rundę po herbacie, tłum skandował „Brodie, dostaniesz cię”, aby zwabić Warnera, który upadł na Broad 16 razy, w tym w pierwszych rundach.

Ale Warner go powstrzymał. On i Khawaja zaczęli płynnie, osiągając 50-0 w 15. minucie Stojak został złamany na 61, kiedy Ollie Robinson wyprzedził Warnera za 36.

Broad nie zdobył Warnera, ale zdobył większe nagrody, pierwszą w rankingu nagrodę Labuschagne i drugą nagrodę Smitha. Obaj Broad nosili rękawice Jonny’ego Bairstow i Labuschagne przez 13 lat oraz Steve’a Smitha przez 6 lat.

Broad miał 2-28.

Anglia odpadła za 273 w swoich drugich rundach bezpośrednio po późnej herbacie. Joe Root i Harry Brook prowadzą z 46 sekundami, a Ben Stokes z 43.

Australijski biegacz Nathan Lyon wygrał 4-80, a kapitan Pat Cummins zakończył z wynikiem 4-63.

READ  Formuła 1: Max Verstappen zdobywa rekordowe zwycięstwo w Grand Prix Meksyku