Arizona odpadła z mistrzostw Europy po porażce w Polsce

W czwartek AZ Alkmaar odpadła z Europejskiej Ligi Konferencyjnej po porażce z Legią Warszawa 2:0. Kapitan AZ Bruno Martins Indy został wyrzucony z boiska za narastające nieszczęścia.

Arizona rozpoczęła mecz z Dannym de Witem w środku pola. W ubiegły weekend De Wit siedział na ławce rezerwowych w meczu przeciwko Almere City. Niespodziankę rozpoczął także Jayden Owusu-Oduro z Romy, który trafił do bramki Alkmaarders. 19-latek zastępuje bramkarza pierwszego wyboru Matty’ego Ryana, który złamał kość policzkową na treningu i nie będzie mógł grać przez resztę tego roku.

Podopieczni Pascala Janssena wiedzieli, że potrzebują zwycięstwa, aby awansować w Europie. Warszawa potrzebująca jedynie wyrównania pozwoliła Alkmaardersom przejąć kontrolę nad piłką. Tempo było jednak zbyt wolne, aby stwarzać szanse ze strony gości, a uderzenie z dystansu Jordiego Clasie było jedynym zagrożeniem, jakie zespół stworzył w pierwszej połowie.

Schodzili także na przerwę, tracąc bramkę, gdy polska drużyna objęła prowadzenie w dalszej części gry. Kapitan Jose pięknie dośrodkował w dalszy słupek lewego obrońcy Yuriego Ribeiro, który nie był oznakowany i skierował się do domu z bliskiej odległości.

Szanse Alkmaara na zakwalifikowanie się jeszcze bardziej skomplikowały w drugiej połowie, kiedy kapitan Bruno Martins Indi został wyrzucony z boiska za niebezpieczny wślizg na Jose.

Hiszpański pomocnik kontynuował dobrą passę w meczu i odcisnął piętno na drużynie swoją drugą asystą w meczu. Po raz kolejny było to genialne dośrodkowanie, które ułatwiło zmiennikowi Blazowi Kramerowi powrót do domu.

Przez cały mecz było widać, że młodemu zespołowi z Arizony brakowało jakości, która mogłaby sprawić kłopoty obronie Legii. Przyszłość rysuje się w jasnych barwach dla AZ Alkmaar, ale nie będzie wielu skarg na eliminację.

Janssen nie będzie łatwiejszy, ponieważ w niedzielę podejmie lidera Eredivisie, PSV Eindhoven. Alkmaar zajmuje trzecie miejsce w tabeli, dwa punkty za wiceliderem Feyenoordu.

READ  Barry zabiera wyszkolonego sportowca do Polski na łyżwach dla młodych bohaterów (5 zdjęć)