Argentyna pokonuje Chiny, a niepokonana Polska wyrywa sobie bilet do Paryża 2024 w kwalifikacjach siatkówki

Xi’an, Chiny, 7 października 2020 r. (Xinhua) – Argentyna odniosła pięciosetowe zwycięstwo nad Chinami, a Polska odniosła szóste z rzędu zwycięstwo nad Holandią i zapewniła sobie bilet do Paryża 2024 w trzeciej grupie Igrzysk Olimpijskich mężczyzn FIVB konkurs. W sobotę odbędą się kwalifikacje do siatkówki.

Dzięki ostrym uderzeniom przywódcy Jiang Quana Chiny na początku konfrontacji osiągnęły prowadzenie 13-5 i odniosły trudne zwycięstwo z wynikiem 25-22. Jednak Argentyna, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio, była w stanie wygrać drugiego seta wynikiem 25-22.

W trzeciej grupie obie drużyny zamieniły się punktami z 1-1 na 6-6. Następnie Luciano Di Cico i Facundo Conte połączyli siły w ataku i pomogli drużynie z Ameryki Południowej uzyskać serię 8:2 i wygrać seta 25:19.

W czwartym secie Argentyna pokazała dominację przy serwisie. Jednak wysoka jakość gospodarzy pomogła im wygrać seta 25:20.

Gospodarze, po raz kolejny mający kłopoty po licznych wymuszonych i niewymuszonych błędach, w decydującym tie-breaku nie byli w stanie zorganizować skutecznej obrony. Po 9:9 goście wzmogli się i dobrze zbudowali, zamykając wynik na 15:12.

Pablo Sergio Kukartsev prowadził Argentynę z 22 punktami, a Luciano Vicentin dodał 20 punktów więcej, w tym dwa punkty bloku. Chińczyk Jiang zdobył 22 punkty.

Po pięciosetowym spotkaniu Chiny, które wygrały 1:5, zajęły siódme miejsce z ośmiu drużyn w grupie C.

Gospodarze zmierzą się z Polską w niedzielę, po tym jak Liga Narodowa i mistrzowie Europy zapewnili sobie zacięte zwycięstwo 3:1 (21-25, 25-17, 25-22, 29-27) nad Holandią, pozostając niepokonanymi i liderem stołu, zabezpieczając bilet.Olimpiada w Paryżu. Królem strzelców był napastnik z zewnątrz Wilfredo Leon Venero z 21 punktami, w tym dwoma blokami i trzema asami.

Również w sobotę Belgia pokonała Kanadę 3:1 (25-14, 25-22, 30-28, 25-16), a Bułgaria pokonała Meksyk bez zwycięstwa 3:0 (25-23, 25-19, 25). -22). .

READ  Kluczowa decyzja dla freelancerów i przedsiębiorców

Belgia i Kanada, które dzielą cztery zwycięstwa i dwie porażki, będą walczyć o kolejne miejsce na Paryż 2024 w finałowej rundzie turnieju.

24 drużyny podzielone na trzy grupy będą rywalizować o sześć miejsc olimpijskich, a dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.