Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple podnosi cenę iPhone’a 14 w Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii i na rynkach zagranicznych

Apple podnosi cenę iPhone’a 14 w Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii i na rynkach zagranicznych

jabłko Cena serii iPhone 14 wzrosła na wielu głównych rynkach, choć nie zmieniła się w Stanach Zjednoczonych.

Z szalejącą inflacją i globalną recesją wciąż na horyzoncie, wszystkie oczy były skierowane na to, jak Apple wyceni swój flagowy produkt podczas wielkiego wydarzenia giganta z Cupertino w środę, jak ujawnił Cztery modele iPhone’a 14.

To była jedna z największych niespodzianek w Stanach Zjednoczonych, Apple utrzymało ceny serii iPhone 14 bez zmian Jest również dostarczany z równoważnym modelem iPhone’a 13.

Podstawowy model iPhone’a 14 zacznie się od 799 USD, czyli tyle samo, ile początkowo naliczono za iPhone’a 13. Najwyższa cena iPhone’a 14 Pro Max zaczyna się od 1099 USD, czyli tyle samo, co iPhone 13 Pro Max.

Jednak Apple podniósł cenę na niektórych z największych światowych rynków.

Najnowszy smartfon Apple będzie testem apetytu globalnych konsumentów na nową elektronikę i wystawi na próbę siłę marki amerykańskiego giganta technologicznego.

Oto kilka porównań podstawowego modelu iPhone’a 14 i iPhone’a 13 w różnych krajach.

Zjednoczone Królestwo

 • iPhone 13: 779 GBP
 • iPhone 14: 849 GBP
 • Wzrost ceny 70 GBP (80 USD)

Australia

 • iPhone 13: 1349 dolarów australijskich
 • iPhone 14: 1399 dolarów australijskich
 • Wzrost ceny o 50 AUD (33 USD)

Japonia

 • iPhone 13: 98800 JPY
 • iPhone 14: 119 800 JPY
 • Wzrost ceny o 21 000 JPY (146 USD)

Niemcy

 • iPhone 13: 899 €
 • iPhone 14: 999 euro
 • Wzrost ceny o 100 euro (100 USD)

Inne modele mają gwałtowne wzrosty cen. Na przykład iPhone 14 Pro Max w Wielkiej Brytanii jest o 150 funtów droższy niż ubiegłoroczny odpowiednik.

READ  Nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Turtle Beach działa na PS5, Xbox i nie tylko

Analitycy stwierdzili, że częściowo przyczyną podwyżek mogą być wyższe koszty komponentów i aprecjacja dolara amerykańskiego w stosunku do innych walut na rynkach, na których Apple podniósł ceny.

„Główną ideą jest to, że euro, jen znacznie spadły, co doprowadziło do niewielkiego wzrostu cen” – powiedział CNBC Neil Shah, partner w Counterpoint Research.

w środę i Funt brytyjski spadł do najniższego poziomu w stosunku do dolara od 1985 r.. Euro wciąż jest prawie na Parytet z dolarem Dolar nadal rośnie w stosunku do japońskiego jena.

Cena iPhone’a iPhone’a pozostaje taka sama

iPhone 14 cieszy się dużym zainteresowaniem w chińskiej szarej strefie

Firma badawcza IDC przewiduje, że chiński rynek smartfonów skurczy się w tym roku o 13%, po raz pierwszy od 2012 r. spadnie poniżej 300 milionów sztuk. Może to być jeden z powodów, dla których Apple nie zmienił cen iPhone’a w Chinach.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby częścią uzasadnienia utrzymania cen było utrzymanie popytu w tak trudnym środowisku i na tak strategicznie ważnym rynku dla Apple w tamtym czasie” – powiedział Brian Ma, analityk branży technologicznej w IDC. CNBC.

Apple nadal odnosi sukcesy w Chinach, szczególnie w droższym segmencie rynku premium.

IDC powiedział, że Apple zdobył 70% udziału w rynku smartfonów za 600 dolarów w Chinach w drugim kwartale, w porównaniu z 58% w pierwszym kwartale. Wiele z tego można przypisać upadkowi Huawei, które Biznes smartfonów został dotknięty sankcjami USAco pozostawia pustkę do wypełnienia dla Apple.

„Utrzymywanie stałych cen pomaga Apple utrzymać bazę użytkowników i wzmocnić swoją pozycję w Chinach” – powiedział Ma.