Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple modernizuje aplikację iCloud dla systemu Windows, dodając nowe funkcje i poprawki

Nowy iCloud dla Windows

Zrzut ekranu: Lance Whitney/ZDNET

Czy kiedykolwiek próbowałeś iCloud dla Windows i nienawidziłeś tego? Tak, dołącz do klubu. Ale możesz spróbować jeszcze raz. Apple w końcu przekształcił zaatakowaną aplikację w bardziej użyteczne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie. Dostępne w sklepie MicrosoftNowy iCloud dla Windows zawiera całkowicie przeprojektowany wygląd, nowe funkcje i poprawki błędów.

Oprócz przeprojektowania najnowsza wersja oferuje łatwiejszy proces konfiguracji z monitami, które poprowadzą Cię na każdym kroku. Obsługuje teraz fizyczne klucze bezpieczeństwa, zapewniając bezpieczniejsze logowanie. Na szczęście nie będziesz otrzymywać tylu monitów o logowanie, jak w przeszłości.

Także: Żegnaj iTunes: Apple oficjalnie wprowadza na rynek alternatywne aplikacje multimedialne dla systemu Windows

Możesz teraz zobaczyć stan synchronizacji swojej zawartości iCloud. Ponadto Apple obiecuje ulepszenia synchronizacji zdjęć i poprawki w synchronizowaniu kontaktów i kalendarza z programem Outlook. Jednak synchronizacja programu Outlook powinna wymagać systemu Windows 11 w wersji 22H2 lub nowszej.

Najnowsze funkcje i ulepszenia mają na celu naprawienie aplikacji, która od lat jest przestarzała, zagmatwana i pełna błędów. Poprzednie wersje aplikacji otrzymały dużą liczbę jednogwiazdkowych recenzji w sklepie Microsoft Store. Dzieje się tak, ponieważ używasz komputera z systemem Windows, a nie komputera Mac.

Właściciele komputerów Mac mogą z łatwością synchronizować zawartość iCloud online, korzystając z tej wygodnej i prostej wbudowanej funkcji systemu MacOS. Jednak użytkownicy systemu Windows stanęli w obliczu wyzwań w tym procesie. Ponieważ w systemie Windows nie ma wbudowanego narzędzia do synchronizacji iCloud, jedyną opcją była aplikacja iCloud dla systemu Windows. Zawsze wydawało się to aplikacją, którą Apple losowo poskładał, aby uspokoić użytkowników systemu Windows.

Ponadto: najlepsze usługi przechowywania w chmurze

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie wypróbowali iCloud dla Windows, aplikacja umożliwia synchronizację określonych elementów przechowywanych w iCloud online z komputerem z systemem Windows. W tym kontekście oferuje kilka kluczowych funkcji.

Możesz uzyskać dostęp do zsynchronizowanych zdjęć iCloud i je przeglądać w aplikacji Zdjęcia Microsoft dla systemu Windows 11. Możesz także aktualizować swoje zdjęcia na komputerze, iPhonie i iPadzie. Dodatkowo możesz tworzyć udostępnione albumy, które inni będą mogli przeglądać.

Jeśli włączysz usługę iCloud Drive, możesz przeglądać i uzyskiwać dostęp do swoich folderów i plików online bezpośrednio w Eksploratorze plików. Możesz także udostępniać pliki i automatycznie synchronizować wszelkie zmiany wprowadzone w plikach.

Aplikacja umożliwia logowanie się do witryn internetowych przy użyciu danych uwierzytelniających zapisanych w pęku kluczy iCloud. Dostęp do wszystkich swoich haseł i tworzenie nowych możesz uzyskać w aplikacji iCloud Passwords, która jest automatycznie dodawana podczas instalowania aplikacji iCloud dla Windows. Rozszerzenie iCloud Passwords działa także w komputerowych wersjach przeglądarek Google Chrome i Microsoft Edge. Możesz także wygenerować kody weryfikacyjne, aby zalogować się do stron internetowych.

Także: Jak uzyskać dostęp do notatek iCloud i je zsynchronizować w systemie Linux

I jest jeszcze więcej. Możesz przeglądać swoje kalendarze i kontakty iCloud bezpośrednio w programie Microsoft Outlook. Możesz także synchronizować swoje zakładki z przeglądarki Safari z rozszerzeniem Zakładki iCloud w przeglądarkach Chrome, Edge lub Firefox.

Jeśli masz już poprzednią wersję iCloud dla Windows, nowa wersja zostanie automatycznie zainstalowana przy następnym otwarciu aplikacji. Jeżeli jeszcze go nie masz, to sięgnij po niego Strona sklepu Microsoft Aby go pobrać i zainstalować.

Po uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się po raz pierwszy na ekranach konfiguracji pojawi się pytanie, jaką zawartość chcesz zsynchronizować. Możesz synchronizować zdjęcia iCloud z aplikacją Microsoft Photos, synchronizować iCloud Drive z Eksploratorem plików, synchronizować hasła w pęku kluczy iCloud, synchronizować zakładki Safari oraz synchronizować kalendarze i kontakty iCloud z Outlookiem.

Po zakończeniu konfiguracji zostaniesz umieszczony na nowo zaprojektowanym ekranie aplikacji iCloud dla Windows. Tutaj możesz wyraźnie zobaczyć stan synchronizacji każdego typu treści i wybrać, który chcesz włączyć lub wyłączyć. Na ekranie widać także, ile całkowitego miejsca wykorzystałeś w iCloud i ile miejsca jest wolne.

Także: najlepsze laptopy

Czy nowy iCloud dla Windows stanowi duży postęp w stosunku do swojego poprzednika? Kilka osób w sklepie Microsoft Store skarżyło się na problemy z synchronizacją i inne usterki. Ale taka sama liczba dała pięciogwiazdkową ocenę za ogólny remont. Niektóre raporty mówią, że aplikacja ogólnie działa lepiej w systemie Windows 11 niż w Windows 10, zwłaszcza synchronizując zdjęcia, kontakty i kalendarz.

W moich testach aplikacja działała płynnie w systemie Windows 11 bez żadnych problemów. Raz zawiesił się w systemie Windows 10, gdy próbowałem zsynchronizować zdjęcia z iCloud, ale poza tym zachowywał się dobrze. Przynajmniej można już odnieść wrażenie, że nastąpiła zdecydowana poprawa w stosunku do starej wersji.

READ  Oczekuje się, że oferta iPhone’a 14 rozpocznie się od zwiększenia pamięci RAM o 6 GB