Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anulowano wizę Novaka Djokovica: list ministra zdrowia do Tennis Australia ujawnił zwolnienia lekarskie

Sporty

Australijski minister zdrowia Greg Hunt potwierdził, że gwiazda tenisa Novak Djokovic zostanie wysłana w paczkach. Wideo / sieć siedem

Australijski minister zdrowia Greg Hunt wysłał list do dyrektora generalnego Tennis Australia, wyjaśniając, że osoby, które w ciągu sześciu miesięcy od chęci wjazdu do kraju uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19, nie zostały w pełni zaszczepione.

List z 29 listopada został wysłany ponad miesiąc temu Novak Djokovic nie otrzymał dzisiaj wizy Po przybyciu na lotnisko w Melbourne z powodu braku ważnego zwolnienia lekarskiego za nieszczepienie.

Gracz nr 1 na świecie miał Covid przez ostatnie sześć miesięcy i we wtorek opublikował na Instagramie, że bierze udział w turnieju z „pozwoleniem na zwolnienie”, ale nie wyjaśnił tego. Myślał, że Djokovic po prostu polegał na fakcie, że został kontuzjowany w tym czasie.

Następnie australijski premier Scott Morrison ujawnił dzisiaj, że nigdy nie było wyjątku medycznego i że dowody na to, jakie ma gwiazda tenisa, są „niewystarczające”.

Kopia listu Hunta, przesłanego do NCA NewsWire, przytacza pytania dyrektora generalnego Craiga Tilly’ego dotyczące nieszczepionych osób, które chcą podróżować na Australian Open 2022.

„Australijskie siły graniczne poinformowały, że ludzie powinni być w pełni zaszczepieni, zgodnie z ustaleniami ATAGI (National Vaccine Advisory Authority), aby wjechać do Australii bez kwarantanny” – napisał Hunt.

Pierwsza strona listu, który Greg Hunt wysłał do Craiga Tilly'ego.  Zdjęcie / news.com.au
Pierwsza strona listu, który Greg Hunt wysłał do Craig Tilly. Zdjęcie / news.com.au

Druga strona listu Grega Hunta.  Zdjęcie / news.com.au
Druga strona listu Grega Hunta. Zdjęcie / news.com.au

„Odpowiadając na Twoje konkretne pytania, mogę potwierdzić, że osoby, które zaraziły się Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i chcą wjechać do Australii z zagranicy, a które nie otrzymały dwóch dawek zatwierdzonej lub uznanej szczepionki TGA, nie są brane pod uwagę w pełni odporny.”

W liście stwierdza się również, że od danej osoby zależy, czy spełni ona wymagania związane z podróżą do Australii.

READ  Siedem dekad przed pojawieniem się dowodów list Alberta Einsteina omawia związek między fizyką a biologią

Inny list wysłany 18 listopada do Tileya z Federalnego Ministerstwa Zdrowia również stwierdza, że ​​poprzednie infekcje Covid nie były „przeciwwskazaniami do szczepień”.

Novak Djokovic był zarażony Covid-19 przez ostatnie sześć miesięcy i opublikował na Instagramie, z którym wystąpił "Zgoda na zwolnienie".  Obraz/Getty Obrazy
Novak Djokovic był zarażony Covid-19 przez ostatnie sześć miesięcy i opublikował na Instagramie, że bierze udział w turnieju z „pozwoleniem na zwolnienie”. Obraz/Getty Obrazy

„ATAGI zauważa, że ​​naturalna odporność na wcześniejszą infekcję jest uznawana w wielu krajach, ale ATAGI zauważa również wyzwanie związane z potwierdzeniem wcześniejszej infekcji i niepewności co do czasu trwania ochrony”, czytamy w liście od Lisy Schofield, asystentki pierwszego sekretarza krajowego zespołu ds. COVID. .

„Chociaż dowody sugerują, że poprzednia infekcja zmniejsza ryzyko reinfekcji przez co najmniej sześć miesięcy (i dlatego można ją uznać za tymczasowe zwolnienie ze szczepień na maksymalnie sześć miesięcy), ATAGI zaleca dwie dawki szczepionki Covid-19 (lub jedną dawkę Johnson & Johnson) ) zgodnie z zalecanym harmonogramem, dopóki nie zostanie uznany za w pełni odpornego.”

Pierwsza strona listu Federalnego Departamentu Zdrowia do Tennis Australia.  Zdjęcie / news.com.au
Pierwsza strona listu Federalnego Departamentu Zdrowia do Tennis Australia. Zdjęcie / news.com.au

Druga strona listu do Tennis Australia.  Zdjęcie / news.com.au
Druga strona listu do Tennis Australia. Zdjęcie / news.com.au

Tiley wcześniej powiedział, że Djokovic otrzymał zwolnienie zgodnie z wytycznymi ATAGI i że to od gwiazdy tenisa zależy ujawnienie, dlaczego go przyznano.

„Jeżeli istnieje kilka powodów, dla których nie można ich zaszczepić, ATAGI ustaliło bardzo jasne wytyczne, których należy przestrzegać, aby zostać wpisanym do Australijskiego Rejestru Szczepień, a jeśli zostaniesz dodany do tego rejestru, jesteś zwolniony ze szczepień i możesz przyjedź do Australii”.

„Dla tenisistów był to proces znacznie wykraczający poza to, przez co może przejść każdy, kto przyjeżdża do Australii”.

List Hunta informował, że australijski rekord szczepień ma zastosowanie wyłącznie do celów krajowych i nie ma zastosowania w kontekście granic międzynarodowych.