Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykanie grają z Polską, Francja zmierzy się z Włochami w półfinale VNL; Tabela kobiet w Stanach Zjednoczonych Türkiye

Miejsce w meczu o mistrzostwo Ligi Narodów w siatkówce jest na linii w sobotę, kiedy Amerykanie zmierzą się z Polską, podczas gdy mistrz olimpijski z Francji zmierzy się z Włochami w półfinale w Bolonii we Włoszech.

„Polska to świetna drużyna. Trener USA, John Spiro, powiedział: „Przez lata mieliśmy wiele wspaniałych meczów siatkówki podczas ważnych wydarzeń, więc to będzie kolejny mecz. „Polska grała bardzo dobrze w całym VNL. Mają wyjątkową głębię we wszystkich lokalizacjach, więc ciężko się na nie przygotować, bo trzeba wszystkich poznać”.

Mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych (11-2) wychodzą z czteroetapowym zwycięstwem w ćwierćfinale nad Brazylią. Polska w swoim ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Iranem przeszła pięć razy.

Polska pokonała Stany Zjednoczone 26 czerwca w Sofii, Bułgarii, 21-25, 25-23, 26-24, 25-22. Podobnie jak w środę przeciwko Brazylii, zarówno Aaron Russell, jak i TJ Defalco poprowadzili Amerykanów przeciwko Polsce. Russell miał 13 zabójstw, trzy asy i ćwiczenie. DeFalco miał 11 zabójstw, blok, wiertło i dwa asy. Olimpijczyk Mika Christenson nie dołączył jeszcze do zespołu.

Polska, w tym Marcin Janusz, miała wiele do świętowania po pokonaniu USA 26 czerwca / World Volleyball Photo

Polak Bartosz zaliczył 21 zestrzeleń i dwa kwadraty, a Kamil Semenyuk miał 14 zestrzeleń i asa.

„Kiedy graliśmy z nimi po raz pierwszy, mieliśmy nieco inny skład, ale mecz był bardzo wyrównany i w dwóch z tych grup mieliśmy szanse na zwycięstwo i nie zamknęliśmy go” – wspomina Spiro. „Było również jasne, że podobnie jak w przypadku wielu meczów w VNL, rytm meczów, terminy meczów i zarządzanie zmęczeniem były dla nas wyzwaniem”.

To był ostatni mecz w drugiej rundzie fazy wstępnej. Stany Zjednoczone w cztery dni wcześniej pokonały Bułgarię, dzień wcześniej Polska zaatakowała Australię. W przypadku sobotniego meczu Stany Zjednoczone miały dzień wolny; Polska.

„Myślę, że byłoby wspaniale wejść na mecz, w którym obie drużyny są gotowe do gry i mam nadzieję, że zagrają swoją najlepszą siatkówkę, a jeśli tak, oczekuję kolejnego naprawdę trudnego meczu” – powiedział Spiro.

READ  Z poważaniem z Europy: Polska

Nic dziwnego, że cztery najlepsze drużyny z pierwszych trzech rund to pozostałe cztery. Włochy, Polska i Stany Zjednoczone poszły 10-2, a Francja 9-3.

Przeciw Brazylii DeFalco prowadził Stany Zjednoczone z 16 zabójstwami i 14 razy wysyłał.

Polska pokonała Iran w półfinale w czwartek 25-21, 24-26, 25-18, 16-25, 15-7. Semenyuk prowadził 15 zabójstw i 2 bloki, a Bartosh miał 13 zabójstw i 2 bloki.

W drugim półfinale Włochy odniosły czterosetowe zwycięstwo nad Holandią w środę, a Francja pokonała Japonię w czwartek. Francja ogarnęła Włochy 8 czerwca w Ottawie, aby otworzyć grę VNL.

Obydwa półfinały będzie można obejrzeć na stronie soccerworld.tv.

Tabela kobiet USA Turcja: Obie drużyny grały tego lata w VNL, a teraz zmierzą się trzy razy w Południowej Kalifornii w meczach 27-28 sierpnia na Long Beach State i 30 sierpnia na UC San Diego.

W VNL Amerykanie wygrali jeden z najbardziej ekscytujących meczów turnieju, kiedy 2 lipca w Calgary pokonali Turcję 25-22, 18-25, 27-25, 23-25, 18-16. Kara Pajima zdobyła 24 zabójstwa dla Stanów Zjednoczonych, Annie Drews 19 i Kelsey Robinson 19 w zwycięstwie w ćwierćfinale. Ale Amerykanie przegrali ćwierćfinałowy mecz z Serbią w pięciu meczach.

Turcy pokonali Francję w ćwierćfinale, przegrali z Włochami w półfinale i przegrali z Serbią w meczu o trzecie miejsce.

„Turcja jest jedną z najlepszych drużyn na świecie” – powiedział trener USA Karsh Kiraly w USA Volleyball. „Dali nam wszystko, z czym mogliśmy sobie poradzić, a nawet więcej w grze bilardowej na igrzyskach olimpijskich. Ledwo wyszliśmy z wygraną.

W ciągu ostatnich kilku lat dokonali ogromnej poprawy. Naprawdę włamali się do swojego kraju. Siatkówka kobiet cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ bardzo się poprawiła.

„Za każdym razem, gdy gramy, rzucają nam wyzwanie i czynią nas lepszymi. Mam nadzieję, że zrobimy to samo dla nich. „