Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon: Gigant technologiczny eliminuje setki stanowisk pracy w swojej jednostce przetwarzania w chmurze

Amazon: Gigant technologiczny eliminuje setki stanowisk pracy w swojej jednostce przetwarzania w chmurze

  • Napisane przez Mariko Aoi
  • Reporter biznesowy

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Technologiczny gigant Amazon ogłosił redukcję stanowisk pracy, co dotknie setki pracowników jego branży przetwarzania w chmurze.

Firma zmieniła strategię wraz ze sklepami stacjonarnymi Amazon Fresh, które rozpoczęły działalność w 2020 roku.

We wtorek poinformował, że usunie ze wszystkich sklepów system kas samoobsługowych Just Walk Out.

Firma podała, że ​​niedawne zwolnienia dotyczą kilkuset stanowisk w globalnej sprzedaży, marketingu i usługach oraz kilkuset stanowisk w zespole ds. technologii sklepów fizycznych.

Rzecznik AWS powiedział BBC: „Te decyzje są trudne, ale konieczne, ponieważ nadal inwestujemy, wdrażamy i optymalizujemy zasoby, aby dostarczać innowacje naszym klientom”.

Firma oświadczyła również, że „będzie nadal zatrudniać i rozwijać się, szczególnie w kluczowych obszarach naszej działalności”, dodając, że dostępnych jest tysiące stanowisk pracy i że pracuje nad znalezieniem wewnętrznych możliwości dla pracowników, których role ucierpiały.

Amazon twierdzi, że cięcia obejmą jego działalność na całym świecie, chociaż większość stanowisk w AWS pracuje w jego rodzinnym mieście Seattle.

Pracownicy zatrudnieni w USA otrzymają wynagrodzenie i świadczenia przez co najmniej 60 dni, pomogą w znalezieniu innej pracy i otrzymają przejściowe świadczenia zdrowotne – podała firma. Będą też uprawnieni do odpraw emerytalnych.

Na koniec ubiegłego roku Amazon zatrudniał ponad 1,5 miliona pracowników na pełen i niepełny etat, nie licząc wykonawców i pracowników tymczasowych.

W zeszłym miesiącu Amazon skupił się na sztucznej inteligencji (AI) za pośrednictwem AWS, w tym inwestując w startup Anthropic zajmujący się bezpieczeństwem i badaniami.

Giganci technologiczni, w tym Microsoft, który zainwestował w ChatGPT, rywalizują o rozwój swoich możliwości w zakresie sztucznej inteligencji.