Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alstom inwestuje w Polsce zatrudniając 150 nowych specjalistów IT

Alstom rekrutuje 150 programistów, testerów i innych specjalistów IT w Centrum Kompetencji w Cyfrowej Inżynierii Produktów w Katowicach.

Tutaj zespół opracowuje zaawansowane rozwiązania kolejowe we współpracy z innymi centrami kompetencji inżynieryjnych Alstom we Włoszech, Szwecji i Belgii.

Alstom obecnie aktywnie poszukuje 150 programistów, testerów i innych ekspertów IT.

Alstom obecnie aktywnie poszukuje 150 programistów, testerów i innych ekspertów IT.

© Alstom

Nowi pracownicy są specjalnie przydzielani do pracy nad rozwojem zaawansowanych systemów zarządzania ruchem kolejowym.

Swamir Siza, prezes i dyrektor generalny Alstom Polska, Ukraina i kraje bałtyckie powiedział:

„Chcielibyśmy szerzej wprowadzać produkty sygnalizacji kolejowej w innych krajach, a drogą do osiągnięcia tego celu jest rozbudowa Centrum Kompetencyjnego w zakresie Cyfrowej Inżynierii Produktów.

Równie ważne dla produkcji wyrobów kolejowych są systemy sterowania ruchem kolejowym, które może nie są tak widoczne jak Pendolino, ale zapewniają płynność ruchu, automatyzację i cyfryzację polskiej kolei.

„Dzięki nim transport kolejowy jest szybszy i mniej podatny na awarie”.

Alstom zatrudnia w Polsce ponad 4000 osób i prowadzi ponad 10 zakładów w kraju, w tym zakłady produkujące wagony i podzespoły w Chorzowie, Wrocławiu i Świętochłowicach, zakład produkcyjny systemów sygnalizacji w Katowicach, centra serwisowe Traxx i Twindexx w Warszawie.

Producent kolejowy został opublikowany Pierwszy poziom 2 ERTMS w Polsce Na większości głównych linii kolejowych w kraju, a także w centrum sterowania warszawskiego metra.

Ponadto zainstalowano ponad 30 systemów Centralnego Sterowania Ruchem (CTC), wyposażonych w ponad 200 stacji w skomputeryzowane systemy nastawcze oraz zmodernizowano ponad 1700 systemów tranzytowych.

READ  Polski rząd na nowo zastanawia się nad portem morskiej instalacji wiatrowej, przenosi się z Gdyni do Gdańska